YENİ
------------------------ REKLAM ------------------------
26.04 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
26.04 NİSAN İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
26.04 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...

17 Mayıs 2016 Salı

Kurtiniadis Kurtiniadis

17 Mayıs Kurtiniadis ANKARA Yorum ve Tahminleri

 
------------------------ REKLAM ------------------------

1.KOŞU: Gördüğü her koşudan sonra kondüsyonunu ve tecrübesini daha da arttırdığını düşündüğüm 2-KURYE bugün için gayet müsait bir grupta yarışacak. Son yarışında Ömer Kaya taya fazla güvendiğinden dolayı 600lerde öne yürüttü ve dolayısıyla 200 de nefessiz kalarak rakibine mağlup oldu. Bugün son yarışına nazaran 200 metre azalan mesafede ve daha etkili olacağı Çim pistte yarışacağından dolayı uygun rakiplerini geride bırakmaya oldukça yakın olup altılıya Banko ile başlamak isteyenlerin tercihi olabilir. Alternatif Tek Adayımdır. Öncelikli rakiplerinin 5-ŞAHHİSAR ve 7-ARAF ZAMANI olması kuvvetle muhtemeldir. İki tayda da potansiyel olduğundan dolayı gerçek potansiyellerini bugün yansıtabilecekleri bir yarış yapabilirler. Son olarak anne kan hattı potansiyeli yüksek olan ve Çim pistte etkili bir performans sergilemesini beklediğim 6-YILDIRIM ATEŞİ ile bu koşudaki sıralamamı tamamlıyorum.


2.KOŞU: Günün ikinci koşusunda son üç yarıştır inanılmaz bir form sıçraması gösteren 8-COŞANMERİÇ müsait grup ve hafif siklet altında, lehine gidişhatta yarışacak. Yükselen form grafiği ile ön planda tutulacak olan safkan, ön tarafta yüksek tempoda seyredecek olan yarışı 4-5 gibi takip edip düzlük üzerinde ataklarından netice almaya çalışacak olup Favorimdir. İlk rakibinin2-ANADOLUKAN olmasını beklediğim koşuda yine lehine gidişhatta yarışacak olan 1-KARA KANTOS ve 6-NASİBİN ikilisi de en az favorim kadar şanslı konumda olan diğer isimlerdir.


3.KOŞU: Günün denk güçteki safkanlarından oluşan grupta ilk şansı başarılı son koşularıyla dikkat çeken 4-PORSUKBEYİ'ne veriyorum. Lehine gidişhatta ve sevdiği uzun mesafede yarışacak olan safkan2 koşu gördüğü Ankara pistine iyice alıştı. Bugün düzlük üzerinde sergileyeceği etkili ataklarıyla koşuyu lehine çevirmeye oldukça yakın olup favorimdir. Kilo bakımından dezavantajları olacağını düşünsemde gruptan daha iyi atlar olduklarına inandığım 1-BURÇAKHAN ve 2-AYNATINAZ sert rakip konumunda olacak isimlerdir. Bu iki safkan da çok etkili oldukları uzun mesafede iyi koşacakları kanaatindeyim. Uzun mesafeye yatkın 7-TOMMİKS ve stili rakiplere rağmen çok sevdiği uzun mesafeli tempo yarışlarında başarılı koşan 3-İBOKAYA bu koşu için yeterli olacaktır.


4.KOŞU:  Kaba kuma çıktıktan sonra adeta kabuk değiştiren bir YOUNG BOND gördük. Müthiş bir form sıçraması yapan kaliteli safkan, İzmir'de Victory Rhytm, Ankara'da Gloin gibi iki kaliteli ve güçlü safkan arkasında ikincilikler yaptı. Denk grupta koştuğu İzmir yarışlarında ise çok kolay galibiyetler elde eden yetenekli safkan bugün oldukça müsait rakipleriyle start alacak. Ön tarafa gidip yarışı süratlendirecek birçok ismin olması safkanın lehine olacağından dolayı, ilk kez binecek olan Akın Sözen'le uyumu konusunda şüphelerim olsa da koşu içinde 3-4 gibi konumlanıp virajdan sonra kapanma sorunu falan yaşatmadığı takdirde kolay bir birincilik elde edeceğini düşünüyorum. Dolayısıyla benim birinci altılı programımda çok inandığım ve güvendiğim yetenekli ismi GÜNÜN EN SAĞLAM BANKOSU olarak 7-YOUNG BOND öneriyorum.


5.KOŞU: Son iki koşusunu beğendiğim özellikle son koşusundaki etkili düzlük sprinti ile 2-KOŞANAĞA kendisini tanıyan binicisi idaresinde öenerceğim ilk tay olacaktır. 10-RONAYCAN ve 9-GÖNÜL GÜZELİ daha sonra şans verdiğim isimlerdir. 1-FIRATIN ÖFKESİ gördüğü her koşu sonrası edindiği tecrübe ve Kocakaya'nın ısrarlı binişi ile birlikte kendisine şans arayacak diğer bir isimdir. Koştuğu ilk yarışındaki aksiyornları ve genel görüntüsü itibariyle 8-ÇIKMANGÜLÜ de bu koşudaki bir diğer şanslı isimdir.


6.KOŞU: Kış sezonunda kum pistte koştuğu yarışlarında pek varlık gösteremiyor gibi görünse de çim pistte bambaşka bir kimliğe bürünen 2-ATMACABEYİ bu koşudaki mutlak favorimdir. Çim pistte bu gruptan daha iyi isimlerle bile başabaş mücadeleler sergileyip iyi neticeler elde eden güçlü safkan bugün için çok uygun grupta start alacak. Koşunun biraz olsun süratli geçmesi halinde düzlük üzerinde çok etkili sprintini izlettirip koşuyu kazanmasını beklediğim isimdir. Tek rakibinin yükselen form grafiği ile sık koşmasına rağmen 9-SEMADA YILDIZ olmasını bekliyorum.


1.ALTILI GANYAN ŞABLONUM

2-KURYE // 5.6
8.2.1.6
4.1.2// 7.3
7-YOUNG BOND
2.10.9.1.8
2.9


7.KOŞU:Ankara pistine çıktığında çok farklı bir kimliğe bürünen 4-MERKÜROĞLU ilk atım. Adana çiminde iki koşu görüp yarış nefesini yükselten kaliteli safkan, geçen sene bu pistte çok etkili performans gösterip sert gruplarda KV koşularda boy göstermiş ve netice almış bir isim. Artan yarış nefesi ve  lehine gidişhatta yarışacak olmasından dolayı koşuyu kazanmasını beklediğim isimdir. İlk rakibinin bu tarz kısa mesafeli çim yarışlarında zaman zaman sürprizlere imza atan 2-ARAPKIR olmasını bekliyorum. Koşuyu önde kaçacak safkanların arkasında takip edip virajdan sonra almaya çalışacağı liderliği fotoya kadar koruyabilirse oyunları biraz kıpırdatabilir. Tabii ki olmazsa olmazımız lehine gidişhatta ve kendisini tanıyan binici idaresinde yaşlı kurt 6-TOZAN şanslı konumdadır. Kuponlarda mutlaka işaretlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Son olarak nasıl koşacaklarını bir türlü kestiremediğim 5-REİS BABA ve7-UÇARER diğer şanslı isimler olacaklardır.


8.KOŞU: Yarışın uzun mesafede olmasına rağmen liderliği isteyecek olan bir çok isim olması sebebiyle biraz yüksek tempo beklediğim koşudaki mutlak favorim etkili sprint izlettirecek potansiyeldeki 12-OLGO'dur. Yarış bir nebze inata binip liderlik kavgasına tutuşulursa şayet işte o zaman mükemmel bir yarışsergileyeceğinden şüphem kalmaz. Favorimdir. 8-KHOR KALBA, 9-LİDEREGE, 3-SAWYER, 5-MATALON, 10-NURHANBEY ve Karataş'ın neden bir yarışa geldiğini anlamlandıramadığım 6-EZOP KAHRAMANI ile sigortalanacak bir yarış olduğunu düşünüyorum...


9.KOŞU: Günün en zor koşusu diyebilirim. Birbirinden dengesiz ve yarış karakterleri düşük isimlerin bir araya geldikleri koşuda sürpriz çıkma olasılığı çok yüksek. Detay yoruma girmeden sadece sıralama şeklide tahmin veriyorum. Son ayağın kapatılmasından yanayım. Kendi tuttuğunuz isimlere öncelik verip bütçeniz dahilinde son ayağı kendi seçiminize bırakmak en makulü olacağı kanaatindeyim. Top sizde :)
2,3,11,14,7,6,8,5,1,9,10,12,13


2.ALTILI GANYAN ŞABLONUM


7-YOUNG BOND
2.10.9.1.8
2.9
4.2.6///5.7
12.8.9.3.5.10.6
2.3.11.14.7.6.8.5.1.9.10.12.13


Şablon tutarlarını hesaplamadım.
Bütçeniz dahilinde tutmadığınız isimleri eleyerek ya da alternatif olarak şahsınıza ait bir tekiniz var ise o şekilde kuponlar oluşturmanızı öneriyorum.

Her zaman söylediğim gibi bu işin bileni yoktur ve en iyi oyun kendi oynadığınız oyundur. Şans yanınızda olsun.26.04 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
------------------------ REKLAM ------------------------
26.04 KOCAELİ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
26.04 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN