YENİ
------------------------ REKLAM ------------------------
21.05 BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.05 Ş.URFA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.05 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
AT YARIŞLARINDA TEK ADRES GANYANTIME.COM. BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...

23 Mayıs 2016 Pazartesi

GanyanTime.com

19 Mayıs Koşusu'nu Özcan Yıldırım ile CEMCEM Kazandı

 
------------------------ REKLAM ------------------------

22 Mayıs Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen ve 8 koşulu yarış programının en önemli mücadelesi olan 19 Mayıs Koşusu’nu (Açık - G2) bu yıl, Francesco Sponza’nın CEMCEM (Akındayım - Gloriana / Marlin)  isimli safkanı, jokeyi Özcan Yıldırım ile kazanmayı başardı. 

4+ yaşlı 6 safkan İngiliz atının katılımıyla kum (sentetik) pistte 2000 metre mesafede gerçekleştirilen 19 Mayıs Koşusu'nun birincilik ikramiyesi ise 170.000 TL olarak belirlendi. Geçmiş koşu performansları birbirinden başarılı safkanların, kıyasıya bir mücadele verdiği 2016 yılı 19 Mayıs Koşusu’nu, son metrelerde dış kulvardan Halis Karataş idaresinde etkili ataklar sergileyen GÜNGÖR BABA (Strike The Gold - Tekyıldız / Mountain Cat)  ikinci olarak tamamlarken, koşuya tempo veren isim olan GOOD CURRY (Sharp Humor - Laud / Honour and Glory) düşen temposu ile üçüncü, SWEET BREW (Montjeu - Sword Tigres / Tiger Hill) de dördüncü olarak bu önemli mücadeleden ayrıldı.

DERVİŞ AĞA isimli safkanın 2010 yılında 2.00.81'lik derecesine oldukça yaklaşan CEMCEM için koşunun bitiriş derecesi 2.01.30  olurken, farklar ise Uzak - 3 Boy - 1 Boy  şeklinde kayıtlara geçti.

Üst üste 5. kez aynayı ilk geçen safkan olan CEMCEM, kariyerinin toplamda 15. birinciliğine uzandı. Başarılı safkan son olarak, 1 Mayıs tarihinde İzmir Şirinyer Hipodromu'nda katıldığı Yeşil Bursa Koşusu'nu (A2) bugünkü jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde kazanmayı başarmıştı.


21.05 BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
------------------------ REKLAM ------------------------
21.05 Ş.URFA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.05 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN