YENİ
------------------------ REKLAM ------------------------
26.04 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
26.04 NİSAN İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
26.04 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...

20 Mayıs 2016 Cuma

Fırst Class Haberler

20 Mayıs Furkan İSTANBUL Koşu Yorumları, Tahmin ve Analizleri

 
------------------------ REKLAM ------------------------

Aramıza yeni katılan yazarımız detaylı İstanbul yorum ve analizleriyle karşınızda.

1.AYAK: Dostlarım Sadece 1.ALTILI'ya YORUM vereceğim Bugün. Öncelikle Şanslı Gördüğüm isim BAYDARŞAH olacak.Tam bir mesafe atı bu , Mesafe 1400-1500 olsun Yaz kendisini ve izlemeye Koyul.Çok daha iyi gruplarda iyi neticeler alma başarısı gösterdi BAYDARŞAH. Evet 8 yaşında Belki çok yaşlı ama 8 yaşına gelene kadar sadece 62 yarışta BOY gösterdi.Bu da sıklıkla koşturulmadığının en büyük göstergesi zaten. Bugüne kadar almış olduğu 10 Birinciliğinin 7'si 1400-1500 metre mesafede elde etti. 2015 yılında en formda olduğu dönemde koşmuş olduğu 19 yarışın 14 ünde tabelada yer alıp 4 ünü kazanmıştı.Bu grup için yüzdesel olarak baktıgımızda zaten iyi rakamlara sahip.Gelelim mesafeye gidiş derecelerine.1500 metre mesafeye 1.40.03 - 1.40.73 - 1.40.98 gibi iyi derecelere sahip.Üstelik bu dereceler geriye alınmadan 1-2 ay önceki dereceleri.Ara verdikten sonra Kısa mesafe yarışında Çok etkili gördüm kendisini Fakat KV-9 yarışta uzun mesafede aynı etkiyi yaratamadı.Bu da belkide dinçlik yapan atın diğer yarışında etkisiz olma teorisinin bir sonucu.Bununla birlikte GRUP yarışlar koşan ama maalesef bir grup atına yakışmayacak derecede istikarsız olan ULUER belkide bugün istediği Grubu tamamıyla Bulmuş olabilir.Bu gruptan daha iyi bir grupta bulabileceğini sanmıyorum açıkçası.Ve Bu yarışta kendisinin yarış hayatı boyunca katılacağı İLK ŞARTLI yarış olacaktır.Daha ziyade AÇIK GRUP yarışlarında boy gösteren safkan Formunda eksiklik olmuş olsa da ihmale gelmez.METECİK ve ŞAHİN TEPESİ de son önereceğim 2 isimdir.

2.AYAK: Kendrıks ve Mark Holmes'ın Tempo vereceği bu yarışta iki safkan birbirine ne kadar direnirse arka bekleme yapacak safkanlar için şans o kadar artar demektir.Kendriks ilk defa ÇİM piste çıkacak bilinen süratli yapısı ile yarışı başladığı gibi bitirmeye calışacak olsa da Piste ilk defa çıkacak olması ve mesafeye ilk defa gidecek olması Aleyhine elbette.Hele birde Mark Holmes kendisinden pres yerse iki safkan içinde zor bir yarış olabilir.Son yarışlarında Çok iyi gördüğüm ÇAKILTAŞI ilk sıradan şans vereceğim isimdir. ÇİM pistte daha ayrı bir güzel koşan safkan,son yarısında virajı sonuncu dönüp etkili sprinti ile 3.olmuştu , eğer çok beğendiğim FURKAN kardeşimiz tarafından iyi idare edilirse yarışı rakiplerinden önce tamamlayabilir. Bununla birlikte YAĞIZINOĞLU iyi performansı olan bir safkan.Son iki yarışında her ne kadar 1.olamasa da Potansiyel olarak varolduğunu belli etti.Sentetikten çok ÇİM 'de izlemek bu safkanı daha keyif verici olacak hiç süphesiz ki. Son şans vereceğim isim ise VOLİ olacak. 58 KG İle 1600 metre ÇİM yarışında 1.37.00 İle gitmesi benim için çok çok önemlidir.Bu 3 safkanı yazıp burayı geçeceğim.

3.AYAK: Günün ilk TEK'ini bu ayakta kafamda belirlemiş oldum.Yarış hayatına Süper birincilikle başlayan ve Rakiplerine 900 metre mesafede uzak çekerek Güzel birincilik elde eden DONG SOCIETY ben sizlere TEK olarak öneriyorum.Özellikle Handikaperlerin verdiği handikaplara dikkat etmişimdir ki normal olarak yarış kazanan safkan 50-55 handikap alırken.Klas atlarda Bu rakam daha da artıyor ki bu safkan 60 HANDİKAP puanı almıştı.Sonrasına yine geriye çekilmiş ve Angel Blue gibi bir safkanı ( tabii o zamalar iyi yarışlar görüyordu Angel Blue KV-7,, AÇIK GRUP-3 gibi yarışlarda koşuyordu )  geçip ikinci olmuştu. Zaten Potansiyeli vardı bu ikinci yarış bunun bir göstergesi olmuş derken Kısrak tekrar geri çekildi Ne yazık ki.Pistlere tekrar geri döndüğünde ise Bambaşka bir takı ile Koştu ve Bunun sonucu hüsran oldu. Tekrar bugün takısız koşacak olan safkana özellikle son 1000 metre ve 1200 metre galobunda itina ile üstüne gidildi. Gününde olursa Kendisini çok üst düzey yerlerde görmeyi beklediğim DONG SOCIETY tek bırakıyorum.


4.AYAK: İkinci altılının ilk ayağı olan Bu koşu yine Denk atların Mücadelesine sahne olacak izlenimi yaratıyor.Şanslı olarak gördüğüm ilk atım LADYLUX. Daha öncesinde bu gruba oranla daha iyi yarışlarda boy gösteren safkan Her ne kadar düşüşte gibi gözükse de kazanabileceği bir grupta.Şayet bulunduğum incelemelerde grubun üstünde olduğu kanısına vardım .İlk çizgimi kendisine atıyorum.Bununla birlikte yine Verim alındığı takısına döndürülen KARA ADİL Sentetik pistte oranla ÇİM pistte daha iyi yarışlar koşma başarısı gösterdi. Uzunca bir aranın ardından Pistlere geri dönen ve 3 sentetik yarışta verim alınamayan safkan ÇİM pistte etkili olursa şaşırmayın derim.Biraz zorlama gruplara sokulup yarış görmesi hedeflenen safkan bugün için ideal grupta rakiplerini geçebilecek güce sahip.Daha önce H-17 ve ŞARTLI-4 ÇİM pist yarışlarında bunu kanıtlar nitelikte iyi yarışlarda boy gösterdi.Hazırlıkları özellikle de son 1000 metre galoplarından Fotoya ZIPKIN gibi girdi desem KARA ADİL için yeridir. Yine ÇİM yarışlarını çok beğendiğim ama bir türlü yarış kazanamayan WESTERN POWER bu kez özlediği birinciliğine ulaşabilir.Hafta içi Galoplarında son 800 metreyi 46.5 gibi bir derecel ile geçmesini Yarışa yansıtırsa rakiplerine zor anlar yaşatacağı çok belli. RADIKAL STAR uzunca bir aranın ardından bir yarış gördü, kilosu da uygun.Daha önce ÇİM yarışlarında KV-7 , AÇIK GRUP 'ta boy gösterdi. Formunun zirvesinde iken geriye alınmak zorunda kaldı. Uzunca bir aranın ardından 60 KG ile Sentetik pistte yaptığı 8.liği benim için Değerlidir. STRIKE THE SWORD, AKFIRAT ve FORGET ME NOT, KING OF TRAKYA  gözlerden uzak tutulmamalı kuponlarda olmalılar.

5.AYAK: Çoğu safkanın ilk defa Bu mesafeye gidecek olması her zaman bu tip MAİDEN yarışlarını farklı kılmıştır. Tüm bu şartlar altında şahsi fikirlerime gelecek olursak 3 ay aranın ardından Yarış gören ve 2000 metre sentetik Pistte beğendiğim ,ardından KV-9 yarışa sokularak( o yarış kesinlikle bu grup içinde kendisi için ölçü olamaz ) Kötü bir derece elde eden GREGOR KAFKA yarışın en şanslı ismidir.DİLBAĞI takısı eklenerek bu yarışta start alacak olan safkanın iyi koşacağını düşünüyorum. Akabininde Büyük umutlar beklenilerek daha kaliteli yarışlarda boy gösteren RÜZGAR GOLD AÇIK GRUP-2, AÇIK GRUP - 3, KV-7 ve KV-9 gibi yarışlarda boy göstermiş fakat bir türlü istenilen birinciliğine ulaşma başarısını ne yazık ki gösterememiştir.Bugün elinde bulundurduğu kilo avantajı le etkili olabilir. 3 ayı aşkın aranın ardından Pistlere geri dönen EBRU QUEEN son yarışında gayet iyi bir performans sergileyip ÇİM pistte dördüncü olmuştu.Mesafeyi Yadırgamadığı takdirde Şayet yine şans verdiğim atların başında geliyor kendisi.

6.AYAK: Günün Belkide En güzel yarışlarından biri.Bir yandan Kendini İspatlamış bir KARATAŞ öteki yandan Formda AKIN SÖZEN ,  Son 3 yarışında Sınıf atlamış görüntüsü veren ZU HAT ve Mükemmler bir Sprint yeteneği olan DUKE OF KENT. İlk şans vereceğim İsim ZU HAT olacaktır. Son 3 yarışında Bambaşka yarışlar koşan ve bunlardan bir tanesini kazanıp diğer 2 yarışta MY DEAR SON'a geçilen safkan iyi bir Form yakaladı.Şayet Son yarışında , son 200 metreyi çok dinç gelip Notlarıma aldığım safkan yarışı kazanabilecek güçte. GOLDEN TOWER'ın numarayı alacağı yarışta belki de önde gidecek olan Stili rakibi olmaması kendisi için bir avantajken ZU HAT için bir dezavantaj olabilir. SEDDİFİ ve DUKE OF KENT bekleme yarışı yapan safkanlardır. Bu yüzden Önde GOLDEN TOWER arkasına yaslanacak olan  ZU HAT için Rakibinin sonlara dinç girmesi Muhtemel gibi. Bu detayların dışında bir türlü anlam veremediğim DUKE OF KENT'in düzlük dönüldüğünde en az 10 boy arkada yarış görmesi.Ya bu atın ilgilileri hiç mi bu işi anlamıyorlar? Şu atı 4,5 pozisyonda tutsan alacağın Sonuç daha bambaşka olacaktır emin olun ki.Sonç olarak ben GOLDEN TOWER ve ZU HAT'ın çok önde olduğunu düşünüp , yarışı önlerde görürse DUKE OF KENT'te bu iki rakibine zor anlar yaşatabilir düşüncesinde olp bu ayağı 1,2 ve 3 olarak geçeceğim.

ÇATI KUPON


6,7,,2,3
6,1,,4

3.DONG SOCIETY
5,8,7,3,2,4,6,9
3,5,9
1,2,3


26.04 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
------------------------ REKLAM ------------------------
26.04 KOCAELİ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
26.04 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN