YENİ
------------------------ REKLAM ------------------------
22.05 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
22.05 KOCAELİ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
22.05 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
AT YARIŞLARINDA TEK ADRES GANYANTIME.COM. BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...

22 Mayıs 2016 Pazar

Fırst Class Haberler

23 Mayıs Furkan KOCAELİ Koşu Yorumları, Tahmin ve Analizleri

 
------------------------ REKLAM ------------------------

1.AYAK: Vasat bir program gibi gözüküyor olsa da 2, 3 ayakta ters atın gelmesi ile iyi bir miktar verebilir. Böyle Programlarda her zaman dikkatli olmak gerekir. Günün ilk BANKO'sunu bu ayakta vereceğim sizlere arkadaşlar. Daha önce kendi sitemde iken bahsetmiştim bu safkan hakkında hemde uzun uzun ama GanyanTime.com okuyucuları elbette bu yorumlarımı görememişlerdi. Şimdi tekrar bahsedecek olursam AYTEMİZ, orjin olarak sentetik pistte değilde KABA KUM'da koşturulursa daha verim alınır demiştim ve KOCAELİ'nde 1500 mesafe yarışında uzun uzun anlatmıştım safkanı. Nitekim beni yanıltmadı liderliği aldı ve yarışı kazanacakken 1 boy ile MUSYUS'a kaybetmişti. MUSYUS ile zaten bu grubu kıyaslamaya bile girmiyorum. Mesafenin 300 metre kısalması ile ben AYTEMİZ'in yarışın başında aldığı liderliği sonlara kadar sürdürmesini bekleyip TEK bırakıyorum kuponumda.

2.AYAK: RENGÜL'ün belki de çok önde çıkacağı bu grupta ben biraz altılıyı para yaptıracak atlara yöneleceğim. Unutmayalım ki 1 yıl önce RENGÜL yine bunun gibi bir grupta Kocaeli'nde 1200 metre mesafede 40,45 Handikaplı atlara geçilip yarışı üçüncü tamamlamıştı. Ve kendisine güvenen çoğu kişiyi yanıltmıştı. Tabi ilk şansı ben yine RENGÜL'e vereceğim. Fakat yanına bir kaç at daha önereceğim. Bilindiği üzere RENGÜL'ün son iki yarışı zaten bu yarış için yeter hele hele AÇIK GRUP 3 te 1600 METRE mesafe ÇİM yarışında 4.lük elde etmesi kendisi için büyük bir başarıydı RENGÜL bu zamana kadar Kocaeli'nde koşmuş olduğu 6 yarışta 1 birincilik elde edip sadece 1 kezde tabela dışı kaldı. 51 KG sikleti ile koşacak olan KÖSENİM ise şuanlık tam istediği grubu bulmuş gibi duruyor. Daha önce Kocaeli'nde iyi yarışlarda boy gösterip bu pistte koşmuş olduğu 10 yarışta 1 birincilik elde etti. Bir süredir ağır kilo koşup etkili olmaya çalışan IRMAK SULTAN bugün tamda istediği kiloda. Bugüne kadar kazanmış olduğu 12 yarışın 10'u 900 ve 1400 mesafelerde. Sadece iki tanesi ise 1500 mesafede. Kısa mesafeye daha yatkın olan kısrak kilo avantajını da kullanabilirse sürprize imza atabilir. Yine daha iyi gruplarda iyi sonuçlar alan fakat bir süredir kilo dezavantajı ile koşan ANEMON FIVE bugün yine kilosu fazla olsa da ihmale gelmez. Kocaeli'nde bu mesafede koşmuş olduğu 4 yarışın 3'ünde tabelada olan safkan henüz birincilik elde edemedi. Önde sert tempo olduğu takdirde arkalarda sert gelebilecek kapasiteye sahi olan ANEMON FIVE kuponlarda olması gerek bir diğer isimdir. İstanbul'dan gelen ve ilk defa KABA KUM'a çıkacak olan GAZEVAN ise ne koşacağı tam bir meçhul. İstanbul'
da iyi rakiplerle sahne aldı, son yarışları her ne kadar kötü olmuş olsa da sürprizde şans veriyorum. ADIMNUR ve KIZILHANÇER sonraki ihtimallerdir.

3.AYAK: İlk şansı hiç şüphesiz FIRST CHANCE vereceğim. İlk startında 2 BOY Startta kalıp, virajı rakiplerinin çok çok arkasında Dönmüştü. Ama gördüm ki sonları çok güçlü ve diri gelip birinci olan safkandan sadece 4 BOY farkla beşinci bitirmeyi Başarmıştı yarışı.Bu yüzden dikkate alınmalı ve FURKAN kardeşimizin teşvikleri ile önlerde yer tutarsa iyi bir sonuç elde edebilir. İlk yarışında gruba göre daha iyi hazırlıklar ile gelen KING KAISER kuponlarda olmalıdır. Country Reel - Araby orjinli ilk defa start alacak olan COUNTRY EKSPREES az ama iyi hazırlıklar ile bu yarışta start alacak.Babadan kardeş olduğu KREM kaba kumda iyi yarışlar koşup birincilikler elde etmişti. Nitekim orjinini inceleme imkanı bulduğumda kısrağın babadan kardeşi JOHN REEL İngiltere'de yarış koşan bir safkandır. Son olarakta MİZGİNHAT'a şans vereceğim. Orjin olarak beklenti yüksek hiç şüphesiz. Kaba kumda farklı bir performans gösterirse güzel bir sonuç alması olasılıklar içindedir.


4.AYAK: Günün belkide en ilginç ayaklarından biri. 5 at var 4 tanesi EKÜRİ. Arkadaşım anlamıyorum amaç nedir? Yani hiç mi at YOK Kocaeli'nde? Yani böyle gruplar gördükçe oynadığımız şu oyundan nasıl zevk alınır diye düşünmeden geçemiyorum. Program zaten vasat üstüne üstlük birde böyle bir ayakta var. Yani bunlar işin tadını kaçıran şeyler. Ben burada ilk şansı KOLAÇAN'a veriyorum. Ve pisti yadırgamadığı takdirde de iyi bir birincilik alacağını düşünüyorum açıkçası. Bu sebeple EKÜRİ koşan kısraklar kuponumda TEK olacaktır.

5.AYAK: 90 GÜN aranın ardından Kocaeli'nde 1900 mesafede üçüncülük yapan WHO IS THAT CHICK, 10 gün önce İstanbul'da Çim pistte ŞARTLI-5'te etkili rakiplerinin yanında altıncı olmuştu. Daha önce Kocaeli pistinde birincilikler elde eden safkan tam form bulmuşken geri çekildi. Bugün 2 yarış görerek buraya gelecek olması artı bir avantaj. Şayet kilo avantajını lehine çevirebilirse rahat bir şekilde hakim olacağı bir grupla karşı karşıya. İstanbul'da zamanında süper gruplarda boy göstermiş JUNIOR PIANIST bugün yine birinci olabileceği bir grupla karşı karşıya. 2014 Yılının sonunda geriye çekildikten sonra o eski beklenilen muhteşem günlerinden eser kalmayan safkan yine de kendisi için kolay lokma diyeceğimiz bir grupta. Kocaeli'nden bam başa yarışlar koşan BLUE POWER ise sizlere önereceğim son atımdır. Son KV-6 yarışında kendisinden 1 gömlek üstün rakiplerine direnmeyi başarıp 3. olmuştu. İstanbul'da hazırlıklarında diri gözüken safkan rakiplerine oranla kilo dezavantajı olsa da bunu artıya çevirebilecek potansiyele sahip. Grupta genel itibariyle önde sert tempoda giden atın olmaması ise kafa karıştırıcı. Birden çok sprinter atın olduğu bu grupta numarayı alacak atında şansı oldukça yüksek olur kanısındayım. Yine önceliğim 6, 4 ve 1 numaralı safkanlardadır.

6.AYAK: Kısa mesafe yarışlarında izlemeye alıştığımız BAŞMİMAR son yarışında H-14'te uzun mesafe bu birincilik elde etmişti. Bu gruba oranla daha güçsüz grup olsa da sonları etkili ve iyi gelip rakiplerine oranla kilo dezavantajını avantaja çevirmiş ve kazanmıştı. İstanbul'dan Kocaeli'ne pistine gelen ve son iki yarışında gayet iyi gördüğüm GÜÇSALAN eğer önlere düşmeyip bekleme yaparsa daha etkili olabilir. İlk Kocaeli yarışında 1800 metrede ilk defa uzun mesafeye çıkmış numarayı almıştı Lakin rakiplerinin viraj dönüldükten sonra baskısına zorda olsa dayanıp dördüncü olma başarısı göstermişti. Sonraki yarışta 1200 metrede bekleme yapıp daha güzel grupta iyi sayılacak ikinciliği rakiplerinden kopartmayı bilmişti. Keza önde boş kaldığı yarışlarda iyi koşan VELİAHTIM bugün istediği tempoyu bulabilirse beyaz bayrak ayna yapabilir. Yarış gidişatı kendisi için bugün büyük bir etken olacaktır hiç süphesiz ki. Yine İstanbul'dan H-16 1300 metre mücadeleden gelen LİDERAĞA tam bir kapalı kutu. Son yarışında virajı sonuncu dönüp iyi aksiyonlarla gelmişti. Pisti yadırgamazsa iyi bir sonuç alıp günün bombasını neden yapmasın? Daha önce bu pistte koştu 13. oldu ama taylığının ilk dönemleriydi o zaman. Bu yüzden ölçü almıyorum. Eğer son yarışındaki sprintin hakkını verirse yarışı kazanabilir. AĞARAN'da İstanbul'daki son ÇİM yarışı epey iyidi. 2400 mesafede burunla ikinciliği KIZILHAN'dan almıştı. Ufak tefek start problemleri var, GÖZLÜK takısı takılıp bu giderilmek istense de yine tam olarak ne kadar giderildi bunu yarışlar koştukça göreceğiz. İstanbul'daki son 800 metre galobunda 55.8 yapıp iyi bir şekilde fotoya uzandı. Son olarakta kuponumda KIZILHAN olacaktır.


ÇATI KUPON


6.AYTEMİZ
2,8,3,1,11,6,3
3,,4,6,7 

2.KOLAÇAN 
6,,4,1
4,6,2,7,5,3 


22.05 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
------------------------ REKLAM ------------------------
22.05 KOCAELİ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
22.05 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN