YENİ
------------------------ REKLAM ------------------------
22.05 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
22.05 KOCAELİ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
22.05 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
AT YARIŞLARINDA TEK ADRES GANYANTIME.COM. BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...

25 Mayıs 2016 Çarşamba

Fırst Class Haberler

25 Mayıs Furkan İSTANBUL Koşu Yorumları, Tahmin ve Analizleri

 
------------------------ REKLAM ------------------------

1.AYAK: ALTILI GANYAN'ın başlangıç ayağı olan bu ayak belkide günün en zor ayaklarından biri. 10 DİŞİ İNGİLİZ atının sahne alacağı koşunun sonucunu merakla bekliyorum.. İlk önereceğim İsim FINY olacaktır. Son yarışında bariz aprantisinin yüzünden kaybetti, o gün kuponum tek ayaktan yatmış olup FINY 'den kaybetmiştik. Çok nazik ve gereği yapıldığı zaman sprintini muhteşem derecede ortaya koyan bir kısrak FINY ve tabiki de bu tipteki atları doğru insanlara verip, doğru kullanmasını sağlamakta ayrı bir olay. KOCAKAYA daha önce kendisine 3 defa bindi. 3'ünde de tabelada yer buldu. Önde sert gidecek bir tempo oluştuğu takdirde rakiplerini avlayacak potansiyeli olduğu için ilk şansı FINY'e veriyorum. MADEMOISELLE kilosu ağır olsa da rakipler kendisine uygun. Daha önce sentetik pistte 17 yarış koştu, 2 kere birinci olup 10 defa tabelada şans buldu. BLAZE OF GLORY son yarışlarında biraz kıpırdanma gördüm kısrakta. AĞIR ÇİM'de koşmuş olduğu yarışı hesaba katmazsak son 3 yarış tatminkar. Geri çekilme dönemi yaşamıştı kısrak belki de yavaş yavaş kendisini bulmaya çalışıyor kilosu da uygun, değerlendirilebilinir. Daha sonra bu mesafede iyi koştuklarını düşündüğüm FLIGHT ATTENDANT, LABEZERİN ve GUILTY PLEASURE diğer şans verdiğim atlar olacaktır. Özellikle FLIGHY ATTENDANT bu mesafede koşmuş olduğu 4 yarışı ile beni etkiledi. Bunların 3'ünden birincilik çıkartıp birde ikinciliği var. Sert ve sonlarda diri gelen safkan yine önde hızlı bir tempo oluşursa bunu değerlendirebilir.

2.AYAK: Öncelikle eski formundan uzak gördüğüm fakat ara verip geldiği son 3 yarışta da ikincilikler elde eden ALBURAK KIZI ilk şanslı isim. Daha önce koşmuş olduğu 34 ÇİM yarışının 11 ini kazanıp toplamda 22 kez tabelada yer alma başarısı sağladı. Gelgelelim eski formu yerinde mi? elbette değil. Yarış gördükçe belki daha iyi olacak safkan eski günlerindeki performansını yansıtması halinde kolay hakim olabileceği bir grupta. Bu safkanın geçilmesi halinde ise eminim işler çok kötü şekilde karışacak. Sık koşturulup birinci olamasa da TAHİRE için uygun bir grup. Son yarışından ALBURAK KIZI'nın 1 boy arkasında yarışı 3. tamamlamıştı. Bu iki safkanın daha bir ön planda olduğunu düşünüp ALBURAK KIZI ve TAHİRE'yi kuponumda bırakacağım. TAHİRE son yarışları itibariyle daha iyi yarışlardan sonra buraya geliyor. Çok sık birincilik elde edememiş olsa da etkili koşacağına inanıyorum. Grup genel itibariyle istikrarsız olması beni endişeye sokan tek olay. PAMUK NİNE eski Pamuk Nine değil, DOST ELİ bir ışık gösterdi bize ama sonrasında hiç birşey göremedim maalesef ki. Keza GÜNYÜZÜ'de öyle. Eski formu olsa bu mesafede ve pistte Pamuk Nineyi'de yazardım ama pek beğenmediğim için yazıp kuponumu şişirmekte istemiyorum.

3.AYAK: Rumba, Santino, Kreacher, Darin Sultan ile babadan kardeş olan ve anneden kardeşleri Ateşin Kızı, Lady Smıth olan CHARKALA iyi güzel hazırlıkları ile ilk şans verdiğim isimdir. Hazırlıklarında iyi gördüğüm bir diğer sakfan ise CHAMP LION yarışı kazanma ihtimaline sahip. Orjin olarak zaten pek üstünde durmak istemiyorum çok güçlü bir kan hattına sahip. URFA GÜLÜ çok arka planda da olsa belki de apranti BEDRİ kilo avantajını lehine kullanırsa neden olmasın? Dutyfree, My Başkan, Farkin Ateşi, Graystorm gibi safkanlarla babadan kardeş olan URFA GÜLÜ sürprizde değerlendirilebilinir. Grup içerisindeki En iyi 1000 metre galobuna sahip olan MANTICORE idmanda 1000 metreyi 1.02.00 ile tamamladı. Orjin olarak baktığımızda ise pek bir ışık görülmese de idmanındaki derecesini yansıtması haline iyi bir yarış koşması olasılıklar içinde. PHUKET ve BEKİRİM ise benim idmanda iyi gördüğüm diğer safkanlar olup bunlarında yarış içinde hazırlıklarını yansıtmaları halinde tehlikeli olacakları kanısındayım. Özelliikle PHUKET iyi bir kan hattına sahip. Tabii ilk defa koşan Taylar olması dolayısıyla çeşitli senaryolar üretme imkanımız YOK. Hazırlıklar ve kan hattına bakıp bir tahmin üretmeye çalışıyoruz. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim MANTICORE'un sahibi İBRAHİM ARICI'nın atlarını yakından takip ediyorum. İyi ve geleceği parlak atlara yönelen bir ekip. 2016 yılındaki sahip olduğu atların başarıları gayet güzel. Yani kısacası boş atlarını ahırlara almıyorlar. Ben severek kendilerinin sahip olduğu atların koşularını takip ettiğim için MANTICORE'unda ilk yarışını büyük bir zevkle izleyeceğim.


4.AYAK: Önlere çıkacak olan Newcastle ve Golden Sword'e bir safkanın daha katılmasıyla 3 ve 4 numaralı pozisyonda beklemeyi iyi yaptığı takdirde ben TOMS'un bu gruba hakim olacağını düşünüyorum. 5 aylık bir geri çekilme döneminin ardından KV-7 kayıt ettirilmiş ve güzel üçüncülüğü ile kendisini takibime almıştım. Ardından MAİDEN'da birincilik elde edip H-16 'da yarışı yine birinci tamamladı. Evet bugün bu grup TOMS'un ilk ciddi yarışı olacak dersek yeri var her ihtimale açık bir koşu zaten. Ama ben bu yarışı TOMS'un alıp artık bir tık sınıf atlamasını bekliyorum ve kuponumda da TEK veriyorum.

5.AYAK: Daha henüz birinicilik elde edememiş olsa da çok beğendiğim ve iyi bir sprint gücüne sahip CANT TOUCH THIS ilk şans verdiğim isim olacaktır. Yarış hayatının ikinci yarışında TOMS gibi bir safkanın arkasına girme başarısı göstermiş potansiyeli YÜKSEK safkan bugün kilo avantajını da kullanıp birinci olabilir. 1400 mesafede MAİDEN'da 1.24.99 ile o gün TOMS'un arkasında yer almıştı. GÖKHAN kardeşimiz artık bu atın huyunu suyunu ezberlemesi lazım, biraz daha önlerde götürdüğü takdirde yarış kazanması daha iyi olacağına inanıyorum. Yine beklentileri çok çok yüksek olan PROFESSOR Adana'dan buraya getirildiğinde kafamda soru işaretleri vardı. 1400 M ÇİM ŞARTLI - 4 mücadelede 1.25.19 ile yarışı 5. tamamladı. Bu grupta yarış alması için herşey lehine. Bu arada CUMARTESİ günü son 800 metre galobunda 47.8 ile Fotoya ZIPKIN gibi girdi. Hazırlığı çoğu yerde belirtilmemiş, söylemek istedim.Son şansıda LİRA LİRA'ya veriyorum. İstanbul'daki KV-8 yarışı oldukça iyiydi. Sonra Ankara'da AÇIK GRUP - 3'te start aldı. Pek iyi bir yarış sergileyemese de birinci olan safkanın 10 BOY gerisinde 5. olmuştu. Bu grup için tabiki de bu derece ölçü olamaz. Sürekli takısı üstünde oynanıyor. Bugün KULAKLIK takısı ile yarışacak. Daha önce KULAKLIK takısı ile yarış hayatının 2. yarışında piste çıkmış 9. olmuştu. Birinci olan safkandan 6 BOY fark yemişti. Bu tabii bu takı ile kötü koşuyor denemez. Çünkü yarış hayatının ikinci yarışı olduğu pek ölçü almak ne kadar doğru bilemiyorum.

6.AYAK: Bilinenin aksine çoğu kişi tarafından favori çıkacak ELANİLİM den değilde AĞRI KESİCİ 'den bahsedeceğim ilk olarak. Yarış yaşamına ÇİM pist birinciliği ile başlayan safkan sonrasında H-15'te 1200 mesafeyi 1.19.70 ile giderek ikinci yarışından ikincilik ile ayrıldı. Sonrasında AÇIK GRUP 2 1500 metre sentetik pistte koşan safkan güçlü rakiplerinin yanından yedinci olarak ayrılma başarısı gösterdi. Bana göre bir başarıydı keza o grup daha yarış yaşamına başlayan bir at için oldukça sert sayılırdı. Birinci olan safkandan 5 boy gibi bir fark yemesi de ne kadar iyi koştuğunun KANITI. 8 AY aradan sonra ŞARTLI-3 yarışında iyi performans sergiledi. Belki biraz daha zamanı ihtiyacı olabilir diyebilirsiniz ama güçlü bir safkan olduğu için ben bu grupta AĞRI KESİCİ'yi ilk atım olarak yazıyorum. 60 KG ile bir hafta önce KV-22'de koşturulan GÜZELKAYA sevdiği pist ve mesafede yine şanslı olacaktır. Son yarışında sert rakiplerinin yanında 1200 metreyi 1.18.59 ile 60 KG'la koşması grup için yeterli. Bugüne kadar koşmuş olduğu 1200-1300 metre arası 8 yarışında 3 defa birincilik elde etti ve toplamda 5 defa tabelada yer buldu kendisine. Tabela dışında kaldığı 3 yarış ise; AÇIK A-3, KISA VADELİ 22 ve AÇIK GRUP 2 yarışlarıdır. Sanırım ELANİLİM'den çok bahsetmeye gerek yok öyle değil mi? Tek eksiği arası olması, yine de 84 gün arasıyla gelip güzel bir dinçlik yarışı yaparsa elbette çok şanslı. Son önereceğim safkan ise NURTOPU. Nihayet hafif kilo ve ÇİM yarışına kayıt ettirildi. Son 1000 metre galobunda 1.09.00 iyi bir hazırlıkla buraya gelecek. Daha önce ÇİM yarışlarını beğendiğim NURTOPU'nun da değerlendirilmesi gerekir. Bol şanslar dilerim.

ÇATI KUPON 


6,2,8,3,7,9
6,9 

2,3,8,5,1,9 
5.TOMS
8,4,2
4,3,10,9 


22.05 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
------------------------ REKLAM ------------------------
22.05 KOCAELİ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
22.05 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN