YENİ

23 Mayıs 2016 Pazartesi

GanyanTime.com

Büyük Kulüp Koşusu’nu Halis Karataş ile VICTORY IS OURS Kazandı

 

Son derece keyifli mücadelelerin tanıklık edildiği 22 Mayıs Pazar İstanbul Veliefendi Hipodromu'ndaki yarışlarda, 3 yaşlı İngiliz tayları için önemli randevulardan biri de Büyük Kulüp Koşusu'ydu (KV-7). Yarış programının 5. Koşusu olan Büyük Kulüp Koşusu'nu Yıldırım Gelgin'in sahibi olduğu VICTORY IS OURS (Victory Gallop - Lovely Doyoun / Doyoun) jokeyi Halis Karataş idaresinde kazandı.

Çim pistte 2100 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya, 3 yaşlı  8 safkan İngiliz tayı katıldı. Birincilik ikramiyesi 56.500 TL olan koşuda mücadelenin ikincisi, Kurtel ekürisi safkanlarından WAR LEGEND (Victory Gallop - Thecelo / Muhtarram) olurken, Akın Sözen idaresindeki BİNDOKUZYÜZYEDİ (Victory Gallop - Sweetest / Byron) üçüncü, Ahmet Çelik ile bu koşuya katılan UNCLE MEVLÜT (Halicarnassus - Gayem Su / Mujdahit) isimli safkan da dördüncü olarak mücadeleyi tamamladı.

Kazanan VICTORY IS OURS  için koşunun bitiriş derecesi 2.13.64 olurken, koşuda farklar 1,5 Boy - Boyun - 1/2 Boy şeklinde oluştu.

7. startından 3. birinciliğini çıkarmayı başaran al erkek safkan VICTORY IS OURS, 29 Nisan tarihinde yine İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda katıldığı Cihangir Koşusu'nu (KV-8) ikinci olarak tamamlamıştı.