GanyanTime.com
YENİ

16 Mayıs 2016 Pazartesi

GanyanTime.com

61. Dişi Tay Deneme Koşusu’nu Özcan Yıldırım ile SILENT CAT Kazandı

 

Son metreleri nefes kesen bir birincilik mücadelesine sahne olan koşuyu, Serdal Adalı’nın sahibi olduğu, antrenörlüğünü Sedat Özölke’nin üstlendiği SILENT CAT (Mountain Cat - Silent Bull / Holy Bull)  isimli dişi tay, jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde zafere uzanan isim oldu.

3 yaşlı 17 dişi İngiliz tayı, bu yılki klasik koşuda zafere uzanmak adına, Veliefendi Hipodromu pistine çıktı. Yarışseverlerin yoğun bir ilgi gösterdiği koşunun birincilik ikramiyesi bu yıl 400.000 TL olarak belirlendi. Çim pistte 1600 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşunun ikinciliğini, Ömer Faruk Binbaşıoğlu'nun sahibi olduğu, Ahmet Çelik ile bu mücadeleye katılan MOMENTERO (Sri Pekan - Momentum / Lockton) elde ederken, Ergun Kalabak'ın, Selim Kaya ile bu koşuya katılan FOULITA (Unaccounted For - Speedy Girl / Wolf) isimli kısrağı üçüncü, Metin Günday'ın, jokey Halis Karataş ile Dişi Tay Deneme Koşusu'na katılan HELGALEIN (Halicarnassus- Miss Despina / Always A Classic) isimli kısrağı da dördüncü olarak ayrıldı.

TEXAS GAL isimli kısrağın 1.34.88 ile rekoru elinde bulundurduğu G1 Dişi Tay Deneme’de bu yıl kazanan SILENT CAT için bitiriş derecesi 1.36.12 olurken, farklar Boyun - Baş - Boyun şeklinde sonuçlandı.