YENİ
21 Ekim Cumartesi günü Adana yarışlarında 7’li Ganyan’ı bilen çıkmadığı için 75.650,74 TL, 23 Ekim Pazartesi günü yapılacak Adana yarışlarına devretti. // 24 Ekim Salı (dahil) gününden itibaren Diyarbakır da 6’lı Ganyan saat 14.30'da başlayacak.

16 Mayıs 2016 Pazartesi

GanyanTime.com

61. Erkek Tay Deneme Koşusu’nu Ahmet Çelik ile GRAYSTORM Kazandı

 

Bu önemli koşuyu kazanarak adını tarihe yazdırmayı başaran safkan, Ahmet Güzelocak’ın sahibi, Mehmet Cücel'in antrenörü olduğu, jokey Ahmet Çelik idaresindeki GRAYSTORM (Luxor - Setryn / Strike The Gold) isimli tay oldu.

İLKAAN isimli safkanın Komiserler Kurulu Kararı ile start almadığı koşuya, 3 yaşlı 15 safkan İngiliz tayı katıldı. Birincilik ikramiyesi 400.000 TL olan, çim pistte 1600 metre mesafede gerçekleştirilen koşuda, Eray Hazar'ın sahibi olduğu, Gökhan Kocakaya ile bu mücadeleye katılan COOGER (Victory Gallop - Caminando / Mountain Cat) ikinci, A. Hakkı Türkmen'in doru erkek safkanı, Ömer Kaya idaresindeki SERSERİ (Bushranger - Aurora Lights / Fantastic Lights) üçüncü,  M. Nabi Aksoy'un sahibi olduğu, Tolga Yıldız ile bu önemli klasiğe katılan YILMAZHAN (Victory Gallop - Aybek Hatun / Mountain Cat) da koşudan dördüncü olarak ayrıldı.

MARACAIBO’nun 1.34.12 ile rekoru elinde bulundurduğu Erkek Tay Deneme Koşusu’nda bu yıl kazanan GRAYSTORM için bitiriş derecesi 1.34.73 olurken, farklar 2 Boy - 1/2 Boy - 2,5 Boy şeklinde gerçekleşti.