YENİ

23 Mayıs 2016 Pazartesi

GanyanTime.com

Hikmet T. Ataman Koşusu’nu Mehmet Kaya ile İPSİZ KIZ Kazandı

 

22 Mayıs Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda Hikmet T. Ataman anısına gerçekleştirilen koşunun (KV-7/D) son metreleri oldukça keyifli bir birincilik mücadelesine sahne oldu. Son ataklarıyla İlyas İlbey’in sahibi olduğu İPSİZ KIZ (Red Bishop - Shiero / Castle Rising) isimli dişi tay, jokeyi Mehmet Kaya idaresinde bu önemli koşudan galip ayrılmayı başaran isim oldu.

BÖRTE ve GOLDEN OK isimli tayların, Komiserler Kurulu Kararı ile start almadığı koşu, 2100 metre çim pistte gerçekleştirildi. Koşuya 3 yaşlı 12 dişi İngiliz tayı katıldı. Birincilik ikramiyesi 56.500 TL olan koşunun ikinciliğini, GÖZDE GELİN (Bin Ajwaad - Valleria / Sadler's Wells) elde ederken, PERHANE (Victory Gallop - Sam Connection / Mutamanni) ve CRAZY ISLAND (Dai Jin - Sly / Monsun) da tabelanın son iki sırasını paylaştılar. 

Kazanan  İPSİZ KIZ için koşunun bitiriş derecesi 2.14.54 olurken, farklar 1 Boy - 1/2 Boy - 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Kariyerinin 4. koşusundan ilk galibiyetini çıkarmayı başaran kır kısrak İPSİZ KIZ, Jokeyi Mehmet Kaya ile de ilk buluşmasında, Hikmet T. Ataman Koşusu galibiyetine ulaştı.