YENİ
6'lı Ganyan Başlama Saatlerinde Değişiklik! 25 Eylül Pazartesi (Bugün) itibariyle Gündüz yarışlarında saat 15.00’da, Gece Yarışlarında ise saat 18.30’da başlayacaktır.

21 Mayıs 2016 Cumartesi

GanyanTime.com

Orhangazi Koşusu’nu TORAMAN ve AMANKAYA "Atbaşı" Bitirdi

 

20 Mayıs Cuma günü İzmir Şirinyer Hipodromu’nda düzenlenen ve 9 koşulu yarış programının tek kupalı mücadelesi olan Orhangazi Koşusu’nu (Açık - G3 / DHÖ /) bu yıl, Remazan Kaya’nın TORAMAN (Kafkaslı - Baseerah / Djendel) ve AMANKAYA (Kafkaslı - Amani / Al Sakbe)  isimli safkanları, Atbaşı olarak tamamladı. Ömer Kaya ile bu mücadeleye katılan TORAMAN kariyerinin 12. birinciliğini elde ederken, Mehmet Kaya ile Orhangazi Koşusu'na katılan AMANKAYA ise 8. koşu galibiyetine ulaştı.

4+ yaşlı 10 Arap kısrağının katılımıyla çim pistte 1400 metre mesafede gerçekleştirilen Orhangazi Koşusu'nun birincilik ikramiyesi ise 106.000 TL olarak belirlendi. 2016 yılı Orhangazi Koşusu’nu,  Kadir Tokaçoğlu idaresindeki KIRDENİZ (Berksoy - Fulyahanım / Bozdağ) üçüncü olarak tamamlarken, koşuya tempo veren ERKMEN (Turbo - Menşure / Sülo) sonlarda düşen temposu ile mücadeleden dördüncü olarak ayrıldı.

Koşuyu kazanan TORAMAN ve AMANKAYA isimli atlar için koşunun bitiriş derecesi 1.31.65 olurken, farklar ise Atbaşı - 3,5 Boy - 1,5 Boy şeklinde kayıtlara geçti.