YENİ
------------------------ REKLAM ------------------------
24.04 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
24.04 NİSAN KOCAELİ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
24.04 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...

11 Haziran 2016 Cumartesi

Fırst Class Haberler

12 Haziran Furkan İSTANBUL Koşu Yorumları, Tahmin ve Analizleri

 
------------------------ REKLAM ------------------------

1.AYAK: Çok uzun süredir hazırlıklarını itiba ile iyi bir şekilde gerçekleştiren NURGÜCÜ ilk şans verdiğim isimdir. Orjin olarak pek öne çıkmasa da NEDİMEM gibi anne ve babadan öz kardeşi olan ve babadan kardeşi Giresun ve Bakibey gibi klas safkanlar kardeşleridir. 1000 metre hazırlıklarında olsun, 800 metre hazırlıklarında olsun üstüne çok gidildi. Deyim yerinde ise bu yarış için tam olarak hazırlandı desem yanlış olmaz herhalde. Yine de ilk defa koşacak olmasından dolayı yanına birkaç isim ilave edeceğim. ALPTUĞHAN Araslı-Sevinçkan orjinli bu isim Anneden Kurtçabey ve Seldanınoğlu ile öz kardeştir. Yine hazırlıklarını uzun süredir gerçekleştiren bu safkan 1000 metreyi 1.08 ve 1.09 gibi hazırlıkları ile dikkat çekiyor. Son hazırlığında ise 600 metreyi 38.5 ile geçmiş ve grup içinde en sağlam dereceye ulaşmayı başarmıştır. Kesinlikle gözden atlanmaması gereken bir safkan ki son zamanların formda jokeyi Ahmet ile start alacak olması da lehine bir durumdur. Bir kaç hazırlığını bizzat S.Boyrazın yaptırdığı DERYABEYİ ise babadan tam ÇİM orjinine sahip olması ile dikkat çekiyor. 58 KG ve 62 KG ile bu yarışa gelen safkanın hazırlıkları da gayet iyi. Kafkaslı, Baba Mevlut, Uçan gibi ÇİM pistte sayısız birinciliklere imza atan bu safkanların kardeşi olan DERYABEYİ bu pistte etkili koşarsa şaşırılmamalıdır. Bu üç safkanın dışında bunlara nazaran orjini iyi olmayan ŞENGÖNÜL'ünde hazırlıkları yabana atılmamalı. Hazırlıklarına şöyle bir göz gezdirdim de yarışa yansıttığı vakit tehlikeli olacak cinsten hazırlıklar ile geliyor bugün. AĞRI DAĞI FIRTINASI, ALİNAZİK ve BUBURC sonraki şans verdiğim isimlerdir. 

2.AYAK: İstanbul'a geldiğinden beri bambaşka yarışlar ortaya koyan ve iyi idare edildiği takdirde güzel sprinti ile rakiplerine şans tanımayan CHICAGO ilk şans vereceğim isimdir. Son KV-9 yarışta sonlarda iyi bekleme yarışı yapmış ve nitekim güçlü rakipleri yanında iyi bir derece elde etmeyi başarmıştı. Yeter ki önde sert tempo oluşsun, o zaman gelmesi için bütün etkenler sağlanmış olur. Bununla birlikte Tenerife Song gibi geçen hafta AÇIK GRUP 1 yarış kazanmış at ile birebir mücadeleye giren ve yarışı sonlarda kaybeden MAKEDONYA ihmale gelmez. Son yarışı ölçü değil. Bu gruba nazaran daha etkili gruplarda boy gösterdi. Sonlara dinç geldiğinde iyi direnip rakiplerine şans vermiyor. Gruba baktığımda biraz vasat gibi gözüküyor kendisi için. Son yarışına bakıp bozulmuş, fark yemiş bu gitmez yanılgısına düşmeyin. Son 300'de liderliği alırsa o zaman arkadan gelip geçecek kapasitede sadece 1 ve 2 numaralı atlardan başka isim çok zor gibi gözüküyor. Yine son yarışında 2000 metreyi 2.05.91 ile gidip KV-7 yarışta ikinci olmayı başaran PEPPERONİ ihmale gelmez. Bundan bir yarış önce H-16'da güzel sprinti ile sonlara etkili gelmiş ama yetiştiremeyip 4. olmuştu. Mesafe biraz daha uzun olsa ya da daha önlerde yer tutsa yarışı alması işten bile değildi. Bugün o gruptan şu MAKEDONYA (ikinci oldu) burada. Bu 3 safkan bir adım daha önde olmuş olsalar da ben size son olarak KUBANGO'yu önereceğim. 2 uzun mesafe yarışını izledim. İkisi de kısaya oranla çok daha iyi. Bu yarışlar ŞARTLI- 5 ve KV-9 yarışlarıydı. O yarışlarda birinci olamasa da etkili rakiplerine karşı çok iyi performans sergiledi. Bir yarışı bir yarışını tutmuyor istikrarsız, o yüzden geniş kuponlar yapacak olanların eklemesinde fayda var.

3.AYAK: 1994 yılından beri Kazım Karabekir anısına düzenlenen bu koşuda bu yıl önceki yıllara nazaran daha az at ön plana çıkıyor. Alibahar orjinli Saaadın Zaferi ve Akkurt ile tam kardeş olan SAADIN GÜCÜ bu programda gördüğüm en öne çıkan tektir. İstanbul'da 1200 metre çimde süper bir yarış koştu ve artık koştuğu her yarışla safkan kendisine daha da çok geliyor. Son yarışından sonraki 23 günlük hazırlık döneminde süper hazırlandı. Gayet diri ve iyi geliyor bu yarışa. Bununla beraber Ahmet Çelik son günlerin en formda jokeylerinden olup iyi bindiği takdirde SAADIN GÜCÜ yarışı zorlanmadan alacaktır. Günün Bankosu olarak kuponumda işaretliyorum.

4.AYAK: İlk şansı daha önce bu mesafede 10 defa koşup etki yarışlar sergileme başarısı gösteren fakat bir türlü sıkıntıları tamamen giderilemeyen CİVANHAN'a vereceğim. Son iki yarışını izlediğimde artık biraz daha kıpırdanmalar gördüm kendisinde. Hele son yarışında H-17 de ağır kilosu ile etkili hafif kilolu rakiplerine karşı iyi koşmayı başarmış yarıştan 4. olarak ayrılmıştı. O özlediğimiz eski CİVANHAN artık yarış alacaksa o bu grupta çok mümkün. Çünkü bu kadar uygun ve lehine koşulları bir daha bulacağını düşünmüyorum. Şayet bu koşu kesinlikle kendisi için HEDEF bir yarış olacaktır. Çünkü şuan ki gruptaki koşulları sayarsam eğer her şey tamamen lehine. Kötü koşmasını bırakın, yarışı alamaması dahi kendisi için kafamda artık CİVANHAN'ı silme noktasına kadar gelmeme neden olur. Son yarışında en arkada iyi bekleme yarışı yapıp sonlarda toparlanmış şekilde geldi. Daha sonra arası ile gelen ve etkili koşacağını son yarış hissettiğim HEIWA IWA mesafe biraz uzun olsa da iyi yarış koşabilir. 1600 Metre yarışlarından ziyade genel olarak daha kısa mesafe yarışlarında etkili olan safkan uzun bir sakatlık dönemini ardında bırakıp geri geldi. Önde temposunu bozacak bir at gözükmüyor fakat, öne düşen bir at yarışın gidişatını değiştirebilir. CİVANHAN biraz önlerde beklediği sürece yine etkili olacaktır. Yine 2014 yılına fırtınalar estiren fakat o günlerinden eser kalmadığını hissettiğim JUNIOR PİANİST ihmale gelmez. Kocaeli'nde kum pistte yarış gören safkan bir ara yine İSTANBUL SENTETİK piste getirildi fakat istenilen performansı sergileyemeyince yine Kocaeli'ne geri dönmüştü. Eski performansı yok bunu rahatlıkla söyleyebilirim, ama önceki ÇİM yarışlarına baktığımda da etkili olduğunu söylesem yeri vardır. İLK 3 atı çok ön planda gördüğüm için ayırmadan şans vereceğim.

5.AYAK: İlk şansı elbette son yarışını kenter kazanan MERİH'e vereceğim. Bugüne kadar koşmuş olduğu 17 SENTETİK pist yarışında 4 birincilik , 4 ikincilik ve 6 üçüncülük elde eden safkan ihmale gelmez. Grup içinde en iyi dereceye KARAÜZÜM'den sonra 1.39.57 gibi bir derece ile sahip olan MERİH bu mesafede koşmuş olduğu 4 yarışta 2 ikincilik alıp, 2 kezde üçüncü olmayı başardı. Daha çok uzun mesafede etkili olsa da önde rakibini arkasında iyi bekleme yarışı yapıp yarışı kazanabilir, dikkat edilmeli. Daha çok ÇİM yarışlarında süper bir performans ortaya koyan KARAÜZÜM, İstanbul'da bir kaç kez SENTETİK yarış görmüş ve onlarda da iyi performans sergiledi desem yanlış olmaz. A.ÇELİK'in neden MERİH değilde KARAÜZÜM tercih etmesi beni düşündüren bir diğer sebep. Çünkü MERİH ile çok rahat bir yarış almasına rağmen KARAÜZÜM tercihledi. Ben bu iki safkanı size daha ön planda olduğu için veriyorum lakin OLGUNABİ kesinlikle ihmal etmemenizi söylüyorum. Yarış koşarak form tutan ve eski günlerini aratmayan OLGUNABİ üçüncü ve son şans vereceğim attır. 


At Yarışlarında TEK Adres ~ GanyanTime.com 

6.AYAK: Babadan tam ÇİM pisti aşığı olan ve ORDİNARYUS kesinlikle ilk sıradan şans vereceğim isimdir. Uzun zamandır itina ile hazırlıkları yaptırılan safkan 1000 metre galopları süper ve haricinde son 600 metredeki performansları da bir o kadar ilgi çekici. Kafkaslı, Baba Mevlüt, Uçan gibi ÇİM pistte sayısız birinciliklere imza atan bu safkanların kardeşi olan ORDİNARYUS yarışın en iddiali isimlerinden olmaya kesinlikle aday. Bununla beraber yine hazırlıklarını çok beğendiğim KIRBULUT öz kardeşi BABA MEVLÜT ve SİYAH BULUT gibi klas safkanlardır orjinin hakkını verdiği takdirde çok iyi yerlere geleceğinden hiç süphem yok. Son olarak Demirdöven ve Asalbey gibi iyi orjinlere sahip KAYLA sizlere vereceğim son kısraktır. Hazırlıkları oldukça etkili kuponumda olmazsa olmazlarındandır. Bu üç safkanın çok daha ön planda olduğu söylemekte yarar görüyorum ve herkese İSTANBUL programında BOL ŞANSLAR DİLİYORUM. 

ÇATI KUPON 


8,3,4,11,,,1,2,9
2,5,,1,7
7.SAADIN GÜCÜ
9,,,1,2

4,,,3,6
7,5,,,12


24.04 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
------------------------ REKLAM ------------------------
24.04 KOCAELİ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
24.04 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN