GanyanTime.com
YENİ

12 Haziran 2016 Pazar

SERCAN çancı

12 Haziran Kurtiniadis İZMİR Tahminleri

 


AYLİŞKO: Kısa mesafeli çim pist yarışlarında çok etkili olabilen kısrak, son yarışında bir takım talihsizlikler yaşaması sebebiyle koşudan ikincilikle ayrıldı. Bugn en iç kulvardan ve çok sevdiği kısa mesafeli çim pistte yarışacak olan isim startla birlikte öne düşüp kendi temposunu kabul ettirerek kazanmasını bekliyorum. Favorimdir.


MATMAZEL ÇİKOLATA: Verdiği aranın ardından iki koşu görüp kondüsyon açığını kapatan kısrak, bugün artan yarış nefesi ve iyi idman görüntüsü ile start alFavorimdir.
acak. Müsait rakiplerini geride bırakıp kazanmaya oldukça yakındır.


KOVBOY: Yarış hayatının ilk koşusunda start verilmeden önce jokeyini üstünden atıp yarıştan çıkan tay, ikinci yarışında da makineden geç çıkıp dışarıları dolaşarak en az 10-12 boy fazla koştuğu rakiplerinden yine çok fazla fark yemeyerek 6.lıkla ayrıldı. Gördüğü her yarışından sonra üzerindeki tedirginiliği atarak farklılaşmasını beklediğim tayın, bugün daha iyi bir performans sergilemesini bekliyorum. Favorimdir.KANATORYA: Grupta kendisinin temposunun üzerine çıkmasını sağlayacak isim olmamasından dolayı startla birlikte öne düşüp yarışın seyrini düşük tempoda tutarak viraja avansla girmesini beklediğim isim, aldığı bu avantajını müsait rakiplerine karşı koruyarak fotoya uzanmasını beklediğim isim olarak lehine gidişhatta Alternatif Tek  olarak öneriyorum. Rakibinin ÇARINOĞLU olması muhtemeldir.NESLİMEHİR: Kaizbert-Pekat orijine sahip olan tay Kaba kumda çime nazaran on gömlek daha iyi koşması gereken bir isim. Kısrak babasının Sertay olması ve kendi babasının da Kaizbert olması sebebiyle kaba kum performansını merak ettiğim tay ilk yarışında da çokta başarılı koşarak bir üçüncülük elde etti. Bugün artan yarış tecrübesi, iç kulvar avantajı ve bomboş kilosuyla çıktığı gibi bitirmesini beklediğim isimdir. GÜNÜN BANKOSU OLARAK ÖNERİYORUM.


GÖKALTAY: Uzun bir aradan sonra jokey ile yarışma şansını yakalayan isim bu avantajını bugün için sahaya yansıtacaktır. Dışkulvardezavantajına sahip olsa da startla birlikte doldurup önlere gelmesini beklediğim isim çokta yıpranmayarak düzlüğe çıktığı takdirde direnme şansını yüksek gördüğüm isim olup net favorimdir.İZMİR ŞABLONUM

3-AYLİŞKO // 7.6.1
6-MATMAZEL ÇİKOLATA //10.14.1.11.13.12.5.9
6-KOVBOY //3.7.10.12.11
3-KANATORYA // 1
11-NESLİMEHİR
6-GÖKALTAY // 5.7.1.11.14.9.10