YENİ
EN ÇOK KAZANDIRAN ÜCRETSİZ YARIŞ SİTESİ GANYANTIME.COM. BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
------------------------ REKLAM ------------------------
19.06 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
19.06 KOCAELİ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
19.06 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

17 Haziran 2016 Cuma

Fırst Class Haberler

17 Haziran Furkan İSTANBUL Koşu Yorumları, Tahmin ve Analizleri

 
------------------------ REKLAM ------------------------

1.AYAK: Önde gidecek birden fazla süratli atın olması dolayısıyla bir süredir takibimde olan PAN REKA, tek bulmakta zorlananlara ALTERNATİF TEK olarak önereceğim ilk isimdir. Muhtemelen 1,3,4,6 ve 10 numaranın öne sarkıp tempoyu arttıracağı yarışta PAN REKA'nın tamda aradığı grup desem yeri vardır. Son koştuğu KV-8 yarışında birbirinden güçlü rakipleri ile koşmuş ve yarışı beşinci tamamlamıştı. Bugün istediği her şey lehine. Mesafe olsun, kilo artı FURKAN gibi iyi bir adamda üstündeyken eksik değil tersine ÇOK ETKİLİ olmasını bekliyorum. Şimdi bu attan bahsettikten sonra; startta kalmadığı sürece KEİSHA yine etkili olacağına inandığım diğer isimdir. AĞIR ÇİM performansları gözümde ölçü değil çünkü. NADAS KOŞUSU'NDAKİ performansı ile beni ÇİM yarışlarında baya etkilemişti fakat diğer yarışında AĞIR ÇİM'den etkilendiği yadsınamaz, ihmal edilmemeli. Sonlarda diri ve sert gelmesi muhtemeldir. Daha sonrasında grup içinde 1400 ÇİM yarışlarında 1.23.83 ve 1.23.74 gibi en iyi derecelere sahip olan PERHANE kısa mesafede daha etkili koşacağını düşündüğüm için öne çabuk sarkmayıp 3,4 pozisyonunda gidebildiği takdirde etkisini hissettirir. Son yarışı uzun mesafede oldukça kötüydü. İnşallah herhangi bir sıkıntısı yoktur diye umut ediyorum. PENGUEN ve HIDDEN JEWELS ise diğer şans verdiğim isimlerdir.

2.AYAK: Kaneko orjinli babadan kardeşleri Şeker Remziye, Golden Tower, Temelhan, Elevato gibi ÇİM pistte etkili yarışlar koşup birincilikler elde eden kardeşlere sahip olan ULUDAZ benim sizlere önereceğim ilk atımdır. Yarış yaşamına 12 gün önce başlayan ve 7. olan safkan bugün etkili koşarsa kimse nereden geldi demesin. Şöyle bir durum var bu safkan için; İlk yarışı olması dolayısıyla iyi yer tutamadı virajı o kadar sonda döndü ki mesafeyi zaten kapatması imkansızdı. Burada Vahdettin kardeşimiz neden böyle bir taktik ile sürdü bu atı bilinmez fakat sonları güçlü ve diri geliyor. Bugün, ilk yarışından daha farklı koşacaktır. Biraz önlerde yer aldığı sürece rakiplerine zorluk yaratabileceğini düşündüğümden ilk atımdır bu safkan. Bir süredir hazırlıklarına sıkı şekilde devam edilen ELLA BELLA muazzam idmanları ile buraya geliyor. Dikkat edilmeli kuponumda yer vereceğim bir diğer attır. ÇİM pistte biraz daha etkili gördüğüm MISS NILAY uygun kilosu ile belki de bugün MAİDEN'a veda edebilir. Arkalarına girdiği her at bugün MAİDEN'dan birer birer çıktılar. Bugün yine GK takısı ile koşacak olan kısrak, belki de DİLBAĞI takısı ile koşacak olsa daha verim alınır mıydı bilmiyorum ama bugün etkili koşarsa rakiplerine hakimiyetini hissettirebilir. Yarış hayatına SENTETİK pistte başlayan ve beşinci olan YAYA, bir süre geriye çekilmişti. Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde KOCAELİ'nde start alan kısrak vermiş olduğu araya rağmen biraz toparlanmış gibi geldi gözüme. Son yarışı elbette ölçü almıyorum bugün ÇİM pistte iyi koşabildiği takdirde rakiplerini geçebilir. Diğer MAİDEN'a oranla biraz daha zor gördüğüm bu ayak ne kadar çok at ile geçilirse o kadar risk azaltılır, bunun için takviye atlar ekleyeceğim yatmamak adına. Bir diğer isim SCREET PRESS olacaktır, GÖZLÜK takısı ile daha iyi gördüm ben bu atı. Son yarış AĞIR pist ne kadar ölçü alınmalı bilmiyorum fakat ben ölçü almıyorum bu yarışını açıkçası. Gladyatör ile öz kardeş olan YÜKSEL FISH sentetik yarışlarında beklenti büyüktü lakin bir türlü istenilen performansı ortaya koyamıyor.Bilmiyorum belki de istediği PİST değildir SENTETİK PİST. Bugün yine son olarak YÜKSEL FISH'e şans vereceğim, bu da bu pistte son kredisi olur bende. Son olarak İlk yarışında AĞIR pistte sahne alan ve iyi hazırlıkları ile takibimde olan GO JOHNNY GO etkili koşabilir düşüncesinde olup son at olarakta SHOWE BEGINS'i sizlere önereceğim. 

3.AYAK: Son 5-6 yarıştır takibimde olan MIZZEN OF TURKEY'den bahsedeceğim ilk önce. SENTETİK pistte 16 yarışta 4 birincilik elde edip Toplamda 9 kez tabelada yer alma başarısı gösterdi. Nitekim uzun mesafe yarışları yadsınamayacak derecede etkili koşuyor. Bugün için bundan iyi grup bulamaz desem yeridir. Bir süredir takibimde olan MIZZEN OF TURKEY bu sefer tamda diş geçirebileceği gruba üstünde klas jokeyi ile birlikte sahne alacak olması dolayısıyla ilk atımdır. Son yarışında bu gruptaki Kafkaslı ile beraber koşmuşlar fakat Kafkaslı'yı ben biraz etkisiz gördüğüm için ya da MIZZEN OF TURKEY çok etkiliydi desek bununda yeri va. Kafkaslıya şans vermeyeceğim açıkçası. Eski günlerini aratır olsa da belki ADANA'da kazandığı yarıştan sonra bir atak beklediğim PAYİTAHT ikinci ve son olarak kuponumda yer alacak isimdir. Sakatlığında önce İSTANBUL'da çok etkili yarışlar koşan fakat geri çekildikten sonra aynı performansı göstermekte sıkıntı çeken PAYİTAHT son yarışında son 200 metrede çok etkili bir sprint atıp yarışı rakibinden söküp almıştı. Belki de bu toparlandığının işareti olabilir. Geçen senelerde ilgi ile izlediğim safkana bu yüzden şans vermeden edemeyeceğim. SENTETİK pistte 9 yarışta 4 birincilik elde edip, 7 kere tabelada yer alma başarısına sahip.

4.AYAK: SENTETİK pistte istediğini bulamayan METAL FIRTINASI, Kocaeli'nde KABA KUM'da etkili koştuğu 3 yarışta da birinci olmuş ve rakiplerine kuyruğunu dahi göstermemişti. Bugün ÇİM pistte aynı performansını gösterirse rakiplerini geçebilecek güce zaten sahip olduğunu kanıtladı performansı ile. Bu atın ÇİM pistte etkisiz koşması halinde ise benim çok beğendiğim KAZDAĞ'nı önereceğim size. ÇİM pistte koştuğu iki yarışı da etkiliydi KV-6 yarışında biraz eksik koşmuş olsa da bugün yine iyi koştuğu sürece uygun kilosu ile etkili olacağını düşündüğüm için bu iki safkanı bu ayak için verip,kapatıyorum.

5.AYAK: Bu kadar zor programlarda TEK bulmakta zor olmuyor değil. Bu yüzden ben bugün RİSKLİ bir TEK atacağım kuponumu cazipleştirmek adına. 4-5 aylık bir ara vermenin ardından tekrar pistlere geri dönen FERACEHAN eğer patlatacaksa bu atın patlatacağına inanıyorum burayı. Şayet üstlerdeki atların kilolarının ağır olması bu atımızda kilosununda uygun olmasından dolayı sonlarda hızlı gidecek bir tempo oluştuğu takdirde arkalardan dinç gelme ihtimali yüksek. 1900 metre ÇİM yarışında ŞARTLI-3'te ben etkili bulmuştum kendisini. Yine de çok riskli bir ayak olduğunu söylesem yeri vardır FAKAT bu riski almalıyım ki altılımı cazipleştirecek hale getireyim. FERACEHAN'ı kuponlarınızda TEK öneriyorum sizlere.


6.AYAK: Uzunca bir geri çekilme döneminin ardından tekrar pistlere geri dönen SADO BY SADO sizlere önereceğim ilk attır. GÖZLÜK takısı çıkarıldıktan sonra daha bir beğendiğim safkan 53 KG birinci olan rakibinin arkasından oldukça iyi bir yarış gördü. İhmal edilmemeli ve ben ilk sıradan kendisine kuponumda şans vereceğim. Son uzun yarışını ölçü almadığım fakat arasından sonra San Marino gibi klas bir atın arkasında 1300 metrede ikincilik yapan ŞOŞOLOZA yarışı çok gerilerde takip etmediği her an etkili koşup rakiplerini geçecek sprint ve güce sahip. Yine kısa mesafelerde iyi yarışlar koşan NEVİŞAH bu sefer üstünde formda Jokeyi AKIN kardeşimiz ile yarışı birinci tamamlayıp MAİDEN'a veda edebilir. Koştuğu 3 ÇİM pist yarışı da tatminkar olan NEVİŞAH ihmal edilmemesi gereken bir isimdir. M.KAYA idaresinde koşacak olan SMOOTH CANDY gözüme çarpan bir diğer isim. 12 gün önce bir koşuya kayıt ettirilmişti fakat koşmadı, hazırlık dönemini iyi geçirdi. Bu 12 gün içindede iyi hazırlıklar ile geliyor. İdmanda 63 KG ile hazırlanması ayrı bir dikkatimi çeken unsur oldu zaten. Twirling Candy orjinli safkanın ülkemizde koşan kardeşi yok. Daha sonra DORUYEL , ARAS FIRTINASI  sırasıyla şans verdiğim isimlerdir. RÜZGAR GOLD aslında yarış hayatına iyi başlamıştı. KV-7, KV-9 ve AÇIK GRUP yarışları gibi klas yarışlarda boy göstermişti ama. Bir türlü birinci olamıyor. Sanki o eski potansiyelinde değil. Aynı She Is Mıne örneği gibi oldu kendisini. Yarışlarını beğensem kuponumda da şans verirdim ama tutmadığım atı hiçbir zaman burda verip şişmiş kuponlarla oynamayı tercih etmedim.

ÇATI KUPON 


12,,,,11,3,7,6
9,,,,12,13,17,14,11,4,8

3,,,1
3,,,1
5.FERACEHAN
7,14,16,8,1,11

KUPON TUTARI 57.6 TL


19.06 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
------------------------ REKLAM ------------------------
19.06 KOCAELİ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
19.06 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN