YENİ
EN ÇOK KAZANDIRAN ÜCRETSİZ YARIŞ SİTESİ GANYANTIME.COM. BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
------------------------ REKLAM ------------------------
19.06 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
19.06 KOCAELİ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
19.06 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

2 Haziran 2016 Perşembe

Fırst Class Haberler

2 Haziran Furkan İZMİR Koşu Yorumları, Tahmin ve Analizleri (1.085 TL KAZANDIRDI)

 
------------------------ REKLAM ------------------------

1.AYAK: Daha önce bu grup içindeki en iyi dereceye sahip olan KIZILGÜNEŞ benim ilk şans verdiğim isimdir. 1900 metre mesafeyi 2.06.15 gibi bir derece ile bitirmesi kendisine en yakın rakibine 1.5-2 saniye fark etmesi demektir. Üstelik bugün kilosu da çok uygun. Maidene veda etme şansı çok yüksek. Bir diğer şans verdiğim isim etkili sprinti olan ve yarış yaşamının baharında olan FOURTY FOUR. uzayan mesafede daha etkili koşacağına inandığım kısrak yarışı kazanabilecek güce ve potansiyele sahip. Önceliğim bu iki safkan olup kuponumda ikisine yer vereceğim. 

2.AYAK: Yeniden eski takısı dönülen ve uzunca bir aranın ardından 5 ay sonra pistlere geri dönen TANZER ilk şans verdiğim isimdir. Önde İnferno ve Koyuncu ile amansız bir mücadeleye giren ve viraj dönüldüğünde temposu düşen safkan yarışı 12. tamamlamıştı. Fakat 1. olan safkanın 2.ye 3 BOY attığını öngörürsek ve 2.olan Koyuncu'nunda TANZERE 6 BOY fark attığını düşünürsek arasından sonra koştuğu bu yarışa kesinlikle çok iyi derim ben. Daha önce KULAKLIK-DİLBAĞI takısı ile başarılı yarışlar koşan safkan bugün açtığı nefesi ile birinciliğin en güçlü olup küçük kuponlarda TEK bırakılabilinir. Lakin tek tercihim bir hayli fazla olacağından şimdi bu atımızın rakiplerine geçelim. Orjinin hakkını veren kısrak SİNEMİS ilk ÇİM yarışına çıkıyor. Açıkçası gününde olduğu zaman önde istediği tempoyu bulduğunda kolay kolay pes etmeyen kısrak KV-6 yarışındaki o güçlü rakiplerine karşı aldığı birincilikle bunu kanıtlamıştı bizlere. Kilosu ve form durumu iyi olan kısrak önde çok baskı yemediği sürece yine şanslıdır. Nitekim ben SİNEMİS'in ÇİM pistinde de etkili koşacağına çok inanıyorum. Yine arasının ardından pistlere geri dönen ERYN son koşusunda kısa mesafede etkili koşan rakiplerine karşı iyi bir yarış çıkarmış ve ikinci olmayı başarmıştı. ÇİM pistte daha önce birçok kez birinci olmayı başaran kısrak gözlerden uzak tutulmamalıdır. 2014 yılında yaşadığı sorunlarından dolayı geri çekilen ve o güne kadar özenle izlediğim PRESIDENT tekrar sahalara dönmüş ve etkisiz 4-5 yarışının ardından maalesef eski formunu gözle aratır olmuştu. Yine bir hazırlık dönemi geçirip tekrar geri çekildi. Son yarışından ben biraz toparlanma gördüm kendisinden, hazırlıkları da gayet iyi. Zaten eski formu olsa gruba bakmam bile ama sıkıntıları yanına at yazmam için beni itiyor. Nihayet hafif kilo ile uygun bir grup bulan CRASSUS bu yarışta nasıl koşacağı merak konusu olan safkanlardan biri benim için. Tırnağının ucunda artık safkan son 1000 metre galobunda fotoya uçarak girdi desem yeridir. 0.59.5'lik derecesi zaten bunun en büyük kanıtıdır. Son olarak sprint mesafesini ayarladığı zaman etkili gelen SOPHISTICATED son atım olarak işaretliyorum. Belki mesafe biraz daha uzun olsa kendisi için daha iyi koşullar oluşabilirdi ama Sert tempo olursa önde, bunu usta Jokeyi ile değerlendirip sonlarda güçlü gelebilir.


3.AYAK: Çok sık koşturulmasından etkilenmediği sürece yine rahatlıkla mesafeye hakim olmasını beklediğim TORAMAN bugün sizlere İLK BANKOM'dur. Bu yıl koşmuş olduğu 18 yarışta 9 birincilik, 4 ikincilik elde edip 16 kez de tabelada yer alma başarısı gösterdi. Son koştuğu grupta yine kendisinden uzun uzun bahsetmiştim AÇIK GRUP 2 mücadelesinde o gün 4. olmayı başarmıştı. Aslında daha iyi koşmasını beklerdim ama sanki birazcık yorgunluk belirtileri de çıkmaya başladı diye düşünüyorum. Yine de her koşulda bu gruba hakim olmasını bekliyorum. Kırdeniz 2015 yılında çok daha başarılı bir safkandı. Geriye alınınca maalesef o eski güzel günlerini aratır oldu. Özlediği birinciliklerinden çok çok uzak şimdi. Ama yine de çok iyi bir at olduğunu söylerim her koşulda. Çünkü koştuğu gruplar neticesinde sert rakiplerle boy ölçüşüyor. Ben yine de performansına hayran kaldığım TORAMAN'ı Günün TEK'i olarak kuponumda işaretliyorum.

4.AYAK: Bilindiği üzere süratli stili ile tanıdığımız BABADÖKER her ne kadar kilo 
dezavanatajı olsa ilk sıradan yer veriyorum kendisine. Yine bu safkanın eksik koşması halinde form durumunu beğendiğim RIGHT OR WRONG kuponumda olan ikinci safkan olacaktır. Bu safkan İzmir KUM pistte koşmuş olduğu 26 yarışta; 8 birincilik elde etmiş, 6 kere ikinci olma başarısı göstermiş ve 23 kez tabelada yer almayı başarıp çok güzel bir performansa imza atmıştır. BABADÖKER ise bu pistte 14 defa koşmuş 9 birincilik, 2 ikincilik alıp tamamında tabelada yer alma başarısı göstermiştir. 

5.AYAK: İstanbul'dan etkili yerlerden gelen PRINCESS WESTPORT ilk şans verdiğim isimdir. ÇİM pistte çok iyi koşmasını beklediğim uygun kilosu ile sahne alacak olan GONDOR ve LAST SPEED kuponlarda olması gerek diğer isimlerdir. MOON BABY ise çok fazla gerilerde yarışı takip etmediği sürece yine etkili koşabilecek bir diğer isim olup kuponumda son yer verdiğim attır. 

6.AYAK: Günün en güzel koşularından biri olacak bu ayakta uygun kilosu ile ilk şanslı isim GÖKALTAY olarak kuponumda işaretliyorum. Bir kaç yarıştır beklenilenin aksine öne düşmeden yarış gören safkan bugün uygun kilosu ve güzel grupta birinci olmaya aday gördüğüm ilk isimdir. Daha önce koşmuş olduğu ÇİM pist performansları iyi olan KEHKEŞAN yine bu pistte sahne almasından ötürü KUM pistten çok burada da iyi bir yarış sergileyebilir, dikkat! Son yarışında iki at tarafından son 50 metrede sıkıştırılınca 4. olan UĞRUAÇIK gözardı edilmemeli. O gün nitekim önü açık olsa daha iyi bir sonuç alabilirdi. Takısı değiştirildi fakat ben GK takısı ile daha başarılı koşacağına inandığımdan bu takısından ötürü biraz kafamda soru işaretleri yokta değil. Keza yine son ÇİM yarışında etkili gelen ZAİSALAM göz ardı edilmemeli. Bugün hafif kilo koşacak olması kendisi için bir avantajdır.ARAP TURGAY, KULUTLU, BAYKETENCİ, KURT DERELİ, YILDIZABAKAN ve HORASAN GÜNEŞİ sırası ile şans verdiğim diğer isimlerdir.

ÇATI KUPON


11,10
10,4,6,11,9,12
5.TORAMAN
1,2
4,7,,5,6
2,,4,8,5,,,7,9,14,17,3,1


6'LI GANYAN(10/10/5/1,6/7/4) :1.085,02 TL İKRAMİYE VERMİŞTİR. 

TÜRKİYE'NİN TARTIŞMASIZ EN ÇOK KAZANDIRAN ÜCRETSİZ YARIŞ SİTESİ

EMEĞE SAYGI. LÜTFEN SİTEMİZİ TÜM YARIŞSEVER DOSTLARINIZA TAVSİYE EDİNİZ.


19.06 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
------------------------ REKLAM ------------------------
19.06 KOCAELİ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
19.06 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN