YENİ
------------------------ REKLAM ------------------------
21.05 BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.05 Ş.URFA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.05 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
AT YARIŞLARINDA TEK ADRES GANYANTIME.COM. BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...

22 Haziran 2016 Çarşamba

Fırst Class Haberler

22 Haziran Furkan İSTANBUL Koşu Yorumları, Tahmin ve Analizleri

 
------------------------ REKLAM ------------------------

1.AYAK: Nihayet uygun kilo, uygun grup ve uygun jokeyi ile ATEN benim ilk şans verdiğim isimdir. Grup içinde en iyi 1500 metre derecesine 2 yarış önce 1.29.75 ile erişen ATEN, üstelik rakiplerine karşı 7-8 Kg'dan fazla bir dezavantaja sahip olup 61 Kg ile bu dereceyi sağladı. Daha öncesinde ya sert rakipleri oldu yanında ya da KG dezavantajı hep onu arka planda tutan bir faktör oldu. Potansiyel olarak çok üst düzey bir safkan olduğuna ben kesinlikle inanıyorum ama bazı faktörlerden dolayı istediği sonuçları elde edememesi çok normal. Bugün için her şey kendisinden yana. Daha sonrasında son ÇİM yarışını beğendiğim BLAZE OF GLORY artık yavaş yavaş formunda artmalar seziyorum. Son birinciliğini 2015 OCAK ayında alan bu isim, hasret olduğu birinciliğine tekrardan ulaşabilir. Yine önde rahatsız edilmediği takdirde iyi koşacağını düşündüğüm AUTUMN PEARL etkili olabilir. Ankara ve Kocaeli pistinde yine iyi rakiplerle koştu desem yeri vardır. Daha önce 8 kez SENTETİK pistte start almış ve 2 kezde birinciliği vardır. 

2.AYAK: ÇİM pistteki ilk performansından dördüncü olan CANBULAN pisti yadırgamadığı takdirde etkili koşacağına inandığım isimlerin en başında gelmektedir. Grup için fazla yoruma gerek yok herhalde. Yeni yeni koşu karakterleri oturduğu için her atın birbirini geçeceği bir yarış olabilir. Yine orjin olarak bir adım daha öne çıkan ÖZBİLGİN etkili hazırlıkları ile bugün sahne alacak. Bulut Reis, Merih ve Başseklavi gibi SENTETİK pistte iyi yarışlar koşan isimlerle babadan kardeş olan ÖZBİLGİN ihmal edilmemelidir. İlave olarak İdman Pistinde 59 KG ile hazırlanan ve çok ön plana çıkan bir kan hattına sahip olmasa da BENYOĞUM'un hazırlıklarını beğendim desem yeri olur. GÖZLÜK-DİLBAĞI startı ile SENTETİK piste çıkan ALEMİN KRALI yarış yaşamının 2. yarışında ilk yarışına oranla daha etkili koştu. İdmanda son 800 metreyi 54,3 ve 53,7 gibi ayrı ayrı çalışıp bu iki dereceyi elde etti. Kan hattı olarakta zaten gruptaki birçok isimden daha önde geldiğini söyleyebilirim. İlk ÇİM yarışı nispeten iyi olan BABAFİNGO, belki de pisti yadırgamadığı takdirde etkili bir yarış koşabilir. Değişen takısı ile GÖZLÜK-KULAKLIK takısı ile sahne alacak bu isim sizlere son önereceğim attır.

3.AYAK: 41 kez start aldığı SENTETİK pist yarışlarında 8 birincilik, 2 ikincilik ve 8'er kezde üç ve dördüncülük elde eden ÇAKICI EFE hiç şüphesiz ki bulabileceği en uygun grupta benim ALTERNATİF TEK adayımdır. 1400-1500 mesafelerde grup içinde çok çok etkili sayılabilecek yarışları var ki son yarışında 1400 metre mesafede etkili grupta ŞARTLI-4 yarışta 1.34.60 gibi bir derece yapmayı başarmıştı. Bu derece daha önce 12 defa start aldığı bu mesafede en iyi derecesidir. Bu dereceyi yaparken de 59 KG olup grubun en ağır atı olduğunu unutmayalım. Sürekli ağır kilosu ile hafif kilolu rakiplerine ayak uydurması elbette tek dezavantajı ama bu da aldığı sonuçlara bakarsak ne kadar iyi yarışlar çıkardığına da bir işarettir. Daha önce 1500 mesafede 13 yarışta 2 kez birinci olup, toplamda ise 9 kez tabelada yer bulma başarısı gösterdi. Kısacası ÇAKICI EFE bu yarışı almaması için hiçbir neden YOK. Ama gereken şartlar oluşmadığı takdirde ben her ne kadar ÇİM pistte daha iyi olduğunu düşündüğüm ANILKAYA devreye girecek İlk isimdir. Ankara ve Adana ÇİM pistlerinde AĞIR kilosu ile istediğini bulamayınca yine İSTANBUL'a getirildi. Bu iki at bende çok daha ön planda olduğu için yanına rakip söylemeyeceğim.

4.AYAK: Nihayet kendine en uygun grubu buldu desem SWEET BREW için yanlış olmaz herhalde. 5 ay aranın ardından yeniden pistlere dönen ve bugün arasının ardından 3. yarışına çıkacak olan SWEET BREW artık özlem duyduğu birinciliğine ulaşması için her koşul sağlanmış durumda. Daha önce 12 SENTETİK pist yarışında 4 birincilik elde edip, 9 kezde tabelada yer alma başarısı gösteren SWEET BREW nenim BANKOM'dur. Bu 12 SENTETİK yarışta 592.000 TL kazandıran kısrağa grup içinde en yakın para kazanan kısrak ise;  35 yarışta 299.000 TL sahibine kazandıran TEARRA'dır. Nitekim 19 MAYIS koşusunda GOOD CURRY, CEMCEM ve GÜNGÖR BABA gibi isimlerle start alan SWEET BREW virajdan sonra muhteşem arttırmış ve yarışı dördüncü tamamlamıştı. O gün 200 metre mesafede yapmış olduğu 2.03.40 derecesi grup içinde en iyi derecedir. Nitekim bu dereceye en yakın derece ise 2013 yılında PAN AMORE isimli kısraktan geldi. Lafı fazla uzatmayacağım; Bu grubu geçememesi için hiç bir sebep yok. SWEET BREW BANKOM'dur. 

5.AYAK: Sürekli ilk şansı verdiğim ve bu sefer yine kendisi için uygun grupta gördüğüm DEVREŞ ilk atımdır. Son yarışında yarışı baya arkada takip edip sonlarda iyi gelmesine rağmen rakiplerine karşı birincilik elde edememişti. Bugünde yarışın önde sert gitmesi muhtemel. Öne düşecek 2-3 atın yarışı hızlandırması durumunda sonlarda iyi yer tutabildiği takdirde yarışı kazanıp MAİDEN veda edebilir. Bunun sonrasında sırasıyla ALTIN KRAL, kısalan mesafede yine önde eğer temposunun üstüne çıkmayı 2 konumunda giderse etkili olabilecek gibi duran DURDEN, akabininde orjin olarak güzel bir kan hattına sahip olan DOĞA ÜSTÜ ve son olarakta AĞRIDAĞI FIRTINASI sırası ile şans verdiğim 5 isimdir. 

At Yarışlarında TEK Adres ~ GanyanTime.com 

6.AYAK: SENTETİK pistte daha iyi yarışlar koştuğunu gördüğümüz LİRA LİRA, bu sefer takısız koşacak olmasının verdiği avantajla yarışı alabilir. Daha önceki yarışlarında KULAKLIK ve DİLBAĞI takısı denenen LİRA LİRA'dan istenilen performans gelmeyince yine eski alışık olduğu takısız koşularına geri döndü. Gruptaki en iyi 1500 metre derecesine sahip olan (1.31.47) TAMERCAN son SENTETİK yarışlarında genel olarak düşüklük sezsem de KOCAELİ pistinde etkili yarışı ile yine benim takibime girdi. Son yarışlarında 1500 metre yarışında önde tempo veren bir stile bürünen TAMERCAN , daha çok bekleme yarışı yaptığına etkili olacağını belli etti. Yarış yaşamına yeni başlayan fakat SENTETİK yarışında sonlardan etkili gelmesi ile beğendiğim BLACK ORPHAN kuponumda olacak bir diğer isimdir. Her ne kadar mesafe kısalsa da CESUR önde kurduğu tempoda yıpranmadığı sürece yarıştan etkili sonuç alabilir mi derseniz bu ihtimaller arasında elbette. Mesafenin kısa olması kendisi için tek dezavantaj bu konuda. Daha çok uzun mesafe yarışlarında başarılı performans sergileyen CESUR önde unutulduğu takdirde yine bizleri yanıltacak bir yarış koşabilir. Gerçi maiden'a 1300 mesafede veda etmiş ardından yine bir 1300 mesafe yarışında KV-7 de etkili koşmuştu, ihmal edilmemeli. Sonrasında VOLİ ve bir diğer şans verdiğim isim orjin olarak KABA KUM'a yatkın olarak dursa da BEDWULF'tur. Kesinlikle Yonaguska yavrularını SENTETİK pistte değilde KABA KUM'da izlemek bana daha ayrı bir zevk veriyor. 


ÇATI KUPON 


9,,,5,6
4,7,3,1,9 

2,,,3
6.SWEET BREW
3,,,2,11,4,1
6,8,5,14,3,1 


21.05 BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
------------------------ REKLAM ------------------------
21.05 Ş.URFA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.05 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN