YENİ
EN ÇOK KAZANDIRAN ÜCRETSİZ YARIŞ SİTESİ GANYANTIME.COM. BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
------------------------ REKLAM ------------------------
21.06 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.06 İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
20.06 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

24 Haziran 2016 Cuma

Kurtiniadis

24 Haziran Kurtiniadis İZMİR Tahmin ve Analizleri

 
------------------------ REKLAM ------------------------

KUZİKO : Ekseriyetle kum pistte başarı gösteren bir safkan olmasına rağmen eksik olduğunu düşündüğüm çim pistte son koşusundan önce de başarılı bir yarış koştu. Vermiş olduğu aranın ardından gördüğü her koşu sonrası formunu üst seviyeye taşıdığını düşündüğüm kaliteli safkan, bugün kazanabileceği uygunlukta bir grup yakalamış durumda. Son idmanını da yapan Sinan Özen idaresinde koşuya katılacak olan isim Alternatif Tek Adayım olup NET FAVORİMDİR.


PESOTA : Bir önceki koşusunda takibime takılmıştı aslında. Düzlük üzerinde tam ivme yakalayıp sprintine başladığı an önünde gezinen Payaslı'nın ciddi bir kapamasına maruz kalmasına rağmen tekrar toparlanıp mücadeleye dahil olmaya çalıştı. Etkili bir performans gösterdiği o koşusunun ardından Barış Kurdu gibi dormsuz, yeteneksiz, etkisiz bir biniciyle hiç bir varlık gösteremediği koşusunun ardından yetenekli aprantisi Alican İnan'a emanet edilen tay takılarına ekstra olarak DB eklendiğini gözlemliyorum. Bu takının da daha fazla yarar sağlayacağını düşündüğüm tay  bugün için iyi idman görüntüsüyle süratli geçmeye aday koşuda etkili bir düzlük sprintiyle sonuca gitmeye yakın gördüğüm isim olup NET FAVORİMDİR.


AĞARAN : İstanbul'da koştuğu yarışlarından beri takibimde olan ismin kaba kum pistte daha etkili koşacağına inanıyordum ki, iki yarış önce Kocaeli pistinde iyi isimler arasında 5 boy startta kalsa da etkili bir düzlük sprinti gerçekleştirerek yakın ara dördüncülük elde etti ve inandığım isim kazanamasa da tatmin edici bir performans sergiledi. Son üç koşusunda startta kalma huyu edinmiş olsa da bugün için aynı sorunu tekrarlamaması halinde daha etkili bir performans sergileyeceğini düşünüyorum. Favorimdir.


DYMAXION : Her ne kadar etkili performanslarını kum pistte sergilemiş olsa da bugün lehine şartlar altında yarışacak olan safkanın,  startla birlikte öne düşmesini bekliyorum. Kendi temposunu ağır şekilde tutarak rakiplerine kabul ettirecektir. Ön tarafa gitmeye ısrarcı olacak bir isim gözlemleyemediğimden dolayı bu şartlar altında düzlüğe dirençle çıkacak olup geriden gelebilecek ataklara çim piste rağmen dayanabilecek güçte olduğuna inanıyorum. Favorimdir.


YAĞIZ KIZ : Bu tarz kısa mesafeli yarışlarda süratli şekilde kaçarak sonuç almaya çalıştığını hatırladığımız tay, bugün yine benzer şekilde koşacaktır. 1.kulvar çekmiş olmasının da avantajıyla start verirlir verilmez liderliği alarak sert şekilde 2-3 boy farkla öne düşecektir. Düzlüğe de bu farkla önde çıkacak olursa, 1600 kum pistte Pour Toi'ye bile direnme başarısı gösteren kısrak, 1200 metrede  bu rakiplerine de direnebilir. Favorimdir.


MANOUSH: Bugün tüm şartlar lehine şekilde yarışacak olan güçlü sprinter kısrak kazanmak için bundan daha iyi bir grupta, gidişhatta bulamaz. İzmir'e geldikten sonra müthiş bir form tutan isim son yarışında erkek rakiplerine bile ( Babadöker'i saymazsak)Diş geçirebilmiş bir isim. Bugün için önde oluşacak sert tempoyu güzel bir bekleme ile takip edip, düzlük üzerinde o güçlü sprintini sergilemesini ve koşuyu kazanmasını bekliyorum.1.Altılı Ganyan Dahilinde Önereceğim  BANKO İSİMDİR.


1.ALTILI GANYAN ŞABLONUM (TUTAR: 194,40 TL TAMAMI)

3-KUZİKO // 4.6.10
5.PESOTA.1.2.9.13.7
3.AĞARAN.9.5.4.1
2.DYMAXION.5.3
15.YAĞIZ KIZ.9.1.5.7.11.8.13.3
7-MANOUSH


MASTER OF THE WIND: Koşmuş olduğu tek yarışında düzlüğe gerilerde çıkmasına rağmen muazzam bir sprintle müthiş bir ara kapatıp fotoya yakın 2 boy da fark yapması ne denli güçlü bir isim olduğunun göstergesidir. Anne kan hattından da güçlü isimlerle akraba olması sebebiyle potansiyelli bir isim olduğuna inandığım kısrak, bugün yine çok süratli geçecek olan koşuyu benzer bir sprintle kazanma şansına sahip olup Alternatif Tek Adayımdır.

BALK : İzmir kumuna müthiş uyum sağlayan isimlerden. Süratli giden her koşuda müthiş düzlük sprinti sergileyebilen bir isim. Bugünkü gruba baktığımızda da muhtemelen çok süratli gidecektir. Önde çok sayıda liderlik isteyecek isim olması sebebiyle sabırlı bir bekleme yapması muhtemel olan ismin,  düzlük üzerinde dışarıya açılarak güçlü sprinti ile koşuyu lehine çevirme şansı çok yüksektir. Alternatif Tek Adayımdır.


PRINCELY: İlk koşusu ile birlikte takip ettiğim tay son yarışında ise katledici derecede faullere maruz kaldı. Payaslı, Venjura'ya 2-3 kez faul yaptı. Tam ivme yakalayıp dışarıdan harika bir mesafe kapatan sprintiyle gelen Princely'ye istem dışı bir Venjura faulü ile istediği sonucu malesef alamadı. Bugüne dönecek olursak, maiden grup bir öncekine göre daha müsait. Mesafe son yarışına göre çok kısalmış olsa da son yarışındaki gibi çok gerilerde beklemeyeceğini düşündüğümden dolayı bir sorun teşkil etmesini beklemiyorum. İdmanlarını kendisi yaptırıp yarışa da kendisi hazırlayan bugünkü jokeyi Mahmut Sav idaresinde müsait rakiplerini geride bırakarak koşuyu kazanmasını beklediğim safkan GÜNÜN EN SAĞLAM BANKOSUDUR.


NOT: Birinci Altılı Ganyan dahilinde tek bulmakta zorlandığımdan dolayı MANOUSH'un en cidi rakibi konumunda olduğunu düşündüğüm BADE HANIM ve AMBERİM'i 1. şablonuma sığdıramadım. İkinci altılı ganyanda elim biraz daha rahatladığından dolayı Manoush'a rakip önermek durumundayım. Ayrıca 1.Ayağa da PRESIDENT ve POWER OF BROTHERS eklenmiştir. Bilgilerinize.


2.ALTILI GANYAN ŞABLONUM (TUTAR: 194,40 TL TAMAMI)

2.DYMAXION.5.3.6.9

15.YAĞIZ KIZ.9.1.5.7.11.8.13.3
7-MANOUSH.5.1
5-MASTER OF THE WIND // 2
2-BALK //5.4.11.12.14.1.3.6.7.8.9
6-PRINCELY


21.06 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
------------------------ REKLAM ------------------------
21.06 İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
20.06 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN