YENİ
EN ÇOK KAZANDIRAN ÜCRETSİZ YARIŞ SİTESİ GANYANTIME.COM. BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
------------------------ REKLAM ------------------------
21.06 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.06 İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
20.06 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

28 Haziran 2016 Salı

Fırst Class Haberler

28 Haziran Furkan KOCAELİ Koşu Yorumları, Tahmin ve Analizleri

 
------------------------ REKLAM ------------------------

1.AYAK: Son yarışını tekrarlaması halinde bu rakiplerinden yarışı koparacağına inandığım KUTLUKHAN ilk atım. Genel itibariyle ne koştuğu belli olmasa da rakiplerinin ağır kilosuna lehine çevirmesi halinde günün sürprizine sebep olabilir. Biz her ihtimale karşı yine de kuponlarımızda bulunduralım. Son yarışında Güçsalan viraja kadar kendisini baya yıprattı fakat rakibine rağmen son metrelerde dayanmayı başarıp yarıştan ikinci olarak ayrılmıştı, ihmal etmeyelim. Bu atla birlikte kafamı karıştıran bir çok unsur var ki altılıya nasıl para yaptırırım diye düşünüyorum. Kocaeli programları her ne kadar vasat gözükse de iyi miktarlar verebiliyor. KUTLUKHAN'ın yanı sıra benim her koştuğu yarışı yakından takip ettiğim İRFAN kuponumun vazgeçilmezi olacaktır. Her ne kadar mesafe kısa olmuş olsa da 1400 metre mesafede maiden yarışta birinci olduğunu unutmamak lazım. Bu tabi iyi koşacağı için ölçü değil tabii ama bu yarışta da etkili olabilir, uygun grup. Grup içinde Şivenaz başta olmak üzere, Kutlukhan ve Güçsalan'ın da tempo verecek olması dolayısıyla arkada bekleme yapan isimlerin şansının daha çok artacağını düşünüyorum. Bu sebepten dolayı SASANİ KAPLANI, bir süredir peşinden koştuğum isim olan PEXUSS, her ne kadar ağır kilosu olsa da TUMBULEFE ve son olarak GÜÇSALAN olarak kuponumda yer vermeyi düşünüyorum. 

2.AYAK: Çok uzun uzun yorumlar yapmayacağım bu ayak için. Tuttuğum atları sırasıyla sizlere vereceğim. Önde rahatsız edilmediği takdirde yahutta 2 ve 3 pozisyonda gittiği halde verimli koşacağına inandığım SELDANINOĞLU ilk şanslı isimdir. Kilosu da diğer rakiplerine oranla çok avantajlı. Bir iyi bir kötü koşan DOĞUHAN eğer gününde olursa yarışı söküp alabilir. Aprantisi daha önce 10 kez DOĞUHAN'a bindi ve bunlardan 4 yarışı alırken, 2 yarışta da ikinci olmayı başardı. ALMAATA son yarışında ağır kilosu ile süper bir yarış kazanmıştı. Aprantisini bir kez daha tebrik ediyorum. Bugün -6 kilo avantajı ile 63 KG'dan 57 KG'a düştü, yine etkili koşabilir. SİBİRYALI bir yarış öncesi TEK vermiştim aslında iyi de koştu ama son 200 metrede dışa doğru açıldı ve yarışı kazanacak toparlanmayı gösterememişti. Bu 4 safkanı daha önde tutup buraya sadece bu isimleri yazacağım. Diğer isimleri TERCİH Etmeme nedenlerim ise; 9 numara bir yarış daha görsün diyelim 143 Gün arası olması önemli bir detay, 7 numara Kaba kum yarışlarını pek beğenmememle birlikte 4 gün ara ile koşacak olması da soru işareti oluşturdu kafamda. 5 numara için mesafe uzun geleceğini düşünüyorum. Daha kısa mesafelerde daha etkili olacağından şans vermedim. 10 - 11 numara grup için biraz düşük kapasitede performansları var. Burada 3 ve 4 numaralı isimleri ise tercihen yazmadım. Onlar içinde grup biraz zor desek yanlış olmaz herhalde.

3.AYAK: SASPUNAS'ın ağır favori çıkacağı yarışta yanına ilave olarak 2 at yazıp bu grubu geçeceğiz. Son yarışında twitter profilimde üstüne basarak SAĞLAM TEK dediğim STORMBORN yine etkili olacağını düşünüyorum. KV-7 yarışından sonra kendisini özel olarak takibe aldığım safkan önde oluşacak hızlı tempodan yararlanıp rakiplerine hakim olabilir. Şayet 4 ve 1 numara büyük bir ihtimal önde tempo verecekler yarışa ara ara gördük ki 5 numara hem sprinter yarış yapıyor hemde önde tempo veriyor bu yarış nasıl bir stille koşacağını bilmediğimden 1 ve 4 ün tempo vermesi dahilinde yarış sürecektir. 1 numara elbette çok önemli yarışlarda yer aldı bugüne kadar ama şunu altını çizmek istiyorum. Kocaeli'nde geçtiği yarışlarda RED REBEL isimli safkanın 1 boy önünde yarışı bitirdi lakin görüyoruz ki uzun yarışlarda STORMBORN ve COMFORT ZONE'da bu safkanın hemen arkasında yarışta yer aldılar. Bu ince detay gözlerden uzak tutulmamalıdır. Doğrudan COMFORT ZONE, RED REBEL arkasına girmese de ona hakim olan HARPUTLU'nun arkasında yer alması benim gözümden kaçmayan önemli bir detaydır. Bu yüzden SASPUNAS eksik koşması halinde COMFORT ZONE ve STORMBORN en ufak hatayı affetmez. 

4.AYAK: SAN FRANCISCO - STORM TRACKS ve ASTANA öncelikli şans verdiğim üç isim olacaktır. M. Kaya bir yarış önce SAN FRANCISCO tercihlemiş fakat sonrasında STROM TRACKS binmesi ise ayrı bir soru işareti desem yeridir. Fakat ne şartlar altında olursa olsun SAN FRANCISCO önde boş kalıp pistide yadırgamadığı zaman rakiplerini ipe dizebilecek potansiyele sahip olduğunu söylemeliyim. Fakat son yarışında bırakın öne gitmeyi yarışın içinde zorla yer alması beni şaşırtmadı değil. M. Kaya'nın tercihleri de benim her zaman dikkatimi çekmiştir. Yerinde ve iyi tercihler yaptığımı söylemeliyim. Bununla birlikte ASTANA ve STROM TRACKS'ta kuponlarda olmalılar. Özellikle STROM TRACKS son yarışı İSTANBUL'da ŞARTLI-5 yarıştaydı. Pisti yadırgar mı bu soru işareti? Fakat daha önce koşmuş olduğu 2 yarışta da 2 numarayı geçmeyi başaramadığını da belirteyim ÇİM pistte. Yine de belirttiğim gibi SAN FRANCISCO son yarış biraz sıkıntılı geldi bana bundan ötürü diğer 2 isme daha yakın olup şablonumda 3 isime yer vereceğim.

5.AYAK: Bir süredir her programda tek attığım BAILAMOS bugün üçüncü kez TEK'im olacak. Çok itina ile tamda etkili koşacağı gruplara sokuluyor ki bunlardan da etkili koşup birinci olarak ayrılmasını biliyor. Daha önce 58 KG iken 54 KG olarak koşan HARPUTLU'ya rahat hakim olmuştu. O gün tekimizdi ve yarışı kazanma başarısı göstermişti. Bugün kilo avantajının kendisinden olması yanı sıra mesafeninde biraz uzaması aslında kendisi için daha iyi olacağını düşündüğümden ötürü BAILAMOS 'un yanına at yazmayıp kuponumda TEK olarak kalacaktır.

6.AYAK: İstanbul'da ÇİM yarışında oldukça beğendiğim PRİŞTİNELİ bu ayakta ilk önce kuponlara yazılması gereken isim olduğu kanısındayım. Şayet ağır kilolu rakiplerine karşı önde boş kalıp istediği tempoyu yakalayabilirse rakipleri arkadan zor yetişir algısı oluştu bende. Bu sebeple KESİNLİKLE ihmal edilmemesi gerek bir isim olduğunu üstüne basarak söylüyorum sizlere. 1400 mesafe yarışında etkili rakiplerine karşı bir anda farkı 4-5 BOY çıkartıp iyi koşmuştu benim için. Sonlarda nefesi yetmese de bugün etkili olmaması için hiçbir neden YOK. DİLBAĞI takısı ile nispeten diğer yarışlarına göre daha iyi koşan EZGİGÜL, İstanbul'daki son 3 yarışı da bu grubu geçebilmesi için ideal. Çok zor bir kısrak olduğunu söylesem yeri var. Yarışı son yarışındaki gibi arkada takip etmezse diğer rakipleri için tehlike yaratacağını düşünüyorum. Çok arkalarda yarışı takip etmediği sürece yarışın içinde olacağını umuyorum. Daha sonrasında HONG KONG bir türlü istediği sonuçları elde edemiyor. Aslında İzmir'de daha önce iyi performans sergiledi ama özellikle 2016 OCAK ayından sonraki bu 6 aylık dönemde kayda değer önemli koşuları olmadı. ŞUBAT ayında geri çekildi ve 3 ay gibi bir süre sıkıntıları giderilmeye çalışıldı. ÇİM performansı benim için ölçü değildir. Kaldi ki yarış hayatı boyunca tek birinciliğini ÇİM pistte almış olsa da KUM performansı daha kayda değer. Son şansı da ERKEHAN'a vereceğim. 

ÇATI KUPON 

7,,1,5,2,3,4 
8,2,1,6 
6,1,3 
5,1,2 
1.BAILAMOS 
10,,6,8,3  


21.06 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
------------------------ REKLAM ------------------------
21.06 İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
20.06 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN