GanyanTime.com
YENİ

6 Haziran 2016 Pazartesi

SERCAN çancı

6 Haziran Kurtiniadis KOCAELİ Tahminleri

 

KOÇALİ: Belirli aralıklarla start alan safkan, koşmuş olduğu yarışlarında bu gruptan iyi isimlerle mücadele etti ve gücü nispetinde sonuçlar elde ederek koşularını tamamladı. Bugün için boş kilosunun avantajı yanında, çok müsait rakiplerle start alacak olmasından ötürü şansının çok yükseldiğini düşündüğüm isim Favorimdir. Genel anlamda çok zor bir koşu olduğuna inandığımdan mümkün olduğunca kalabalık tutmanızda faydda görüyorum.


CORITIBA: Gücü ve kalitesi belli olan safkan, aradan sonra katılmış olduğu koşusunda da bunu bizlere bir kez daha hatırlatmış oldu. Start sorunu ortadan kalkmış olduğu göörünmekte olduğundan dolayı ayağına seri bir isim olan CORITIBA bugün de startla birlikte alacağı liderliğini foto finish çizgisine kadar taşıyacağına inanıyorum. Favorimdir.


SİNKIZI: Anne kan hattından güçlü olan kısrağın baba kan hattının da Victory Gallop olması kaba kum da çok etkili olabilecek potansiyele sahip olmasını öngörmeme neden oldu ister istemez. Mehmet Kaya'nın da kendi safkanları yerine bu tayı tercihlemesi safkanın şansının yüksek olduğuna işaret etmesi sebebiyle koşuyu kazanabileceğine inanıyorum. Yine de dişi maiden yarışı olması sebebi ile kalabalık tutmakta yarar görüyorum.


TAMERCAN: Bu tarz süratli giden yarışlarda etkili düzlük sprinti ile sonuç alan safkan bugün yine lehine şartlar altında yarışacak. Önde seri tempoya girecek olan yarış içerisinde iyi bir yer tutması halinde düzlüğe güzel yerde çıkarsa dış kulvardan yapacağı ekili sprinti ile koşuyu lehine çevirmeye yakındır. Favorimdir.BEYAZ KULE: Bu sen koşu hayatına başlayan taylar arasında en beğendiğim ve en karakterli olduğuna inandığım tay bugün daha iyi uyum sağlayacağı kaba kum pistte uyumlu jokeyi ve uygun rakipleri ile yarışacak. Anne kan hattı kaba kum pistte  başarılı neticeler almış isimler vermesi sebebiyle de referansları iyi olan tayın oldukça müsait rakiplerini geride bırakırken fazla zorlanmasını beklemiyorum. Yine de kilosunun ağır olmasından ötürü sadece Alternatif Tek Adayım olarak öneriyorum. Direkt bir rakip tutumadığımdan dolayı koşunun kapatılmasından yanayım.


SASANİ KAPLANI: Anne kan hattından kendini ispatlamış çok kaliteli bir soydan gelen safkan, çeşitli sorunlarından dolayı yeterli sağlıkta yarışlar yapamadığından dolayı etkisiz bir görüntü sergiledi. Ancak sorunlarından arındırılıdıktan sonra gayet sağlıklı koşular yapan safkan bugün için Kocaeli pistine getirilerek çok müsait rakiplerle yarışacak. Uyumlu binicisi Furkan Yüksel idaresinde müsait rakiplerini geride bırakacağını düşünüyorum ve GÜNÜN BANKO İSMİ OLARAK ÖNERİYORUM.


ŞABLONUM

7-KOÇALİ // 12.5.8.11.6.1.3.2.4.9.10
7-CORITIBA // 6.5.1.3
7-SİNKIZI //2.3.6
6-TAMERCAN // 8.2.4.3.9
1-BEYAZ KULE // 2.3.4.5
12-SASANİ KAPLANI