GanyanTime.com
YENİ

27 Haziran 2016 Pazartesi

GanyanTime.com

Uluslararası Ali Rıza Bey Koşusu’nu Mehmet Kaya ile MOUHEEB Kazandı

 

Ülkemizde Arap atları için sezonun 2 uluslararası yarışından ilki olan Ali Rıza Bey Koşusu (Açık – G2/ULS-W) bu yıl Gazi festivali kapsamında 26 Haziran Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirildi. Koşuyu Remazan Kaya’nın sahibi olduğu MOUHEEB (Mared Al Sahra – Sandytiki / Burning Sand) jokeyi Mehmet Kaya ile kazanmayı başardı.

KARAÜZÜM isimli safkanın, Komiserler Kurulu Kararı ile start almadığı 2016 yılı Uluslararası Ali Rıza Bey Koşusu, 4+ yaşlı 8 Arap atının katılımıyla düzenlendi. Birincilik ikramiyesi 170.000 TL olan koşunun ikinciliğini, sonlardaki atakları ile GÜMBÜRGÜMBÜR (Kaizbert - Kalamış Esintisi / Kalamış) elde ederken, Selim Kaya ile bu mücadeleye katılan CANKARDEŞLER (Yalaz - Bedel.2 / Tunca) üçüncü, TANATAR (Serdarhan - Nevrakız / Haberbatur) da bu önemli mücadeleden dördüncü olarak ayrıldı.

Kazanan MOUHEEB için koşunun bitiriş derecesi 1.30.48 olarak kayıtlara geçerken, farklar Uzak - 1,5 Boy - 4,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

2015 yılında da bu önemli koşunun kupasını müzesine götüren MOUHEEB, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda katıldığı beşinci yarıştan ikinci birinciliğini, ilk kez buluştuğu jokeyi Mehmet Kaya ile çıkardı.