Uluslararası Ali Rıza Bey Koşusu’nu Mehmet Kaya ile MOUHEEB Kazandı
GanyanTime.com Facebook GanyanTime.com Twitter
Reklam Alanı

Uluslararası Ali Rıza Bey Koşusu’nu Mehmet Kaya ile MOUHEEB Kazandı

Ülkemizde Arap atları için sezonun 2 uluslararası yarışından ilki olan Ali Rıza Bey Koşusu (Açık – G2/ULS-W) bu yıl Gazi festivali kapsamında 26 Haziran Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirildi. Koşuyu Remazan Kaya’nın sahibi olduğu MOUHEEB (Mared Al Sahra – Sandytiki / Burning Sand) jokeyi Mehmet Kaya ile kazanmayı başardı.

KARAÜZÜM isimli safkanın, Komiserler Kurulu Kararı ile start almadığı 2016 yılı Uluslararası Ali Rıza Bey Koşusu, 4+ yaşlı 8 Arap atının katılımıyla düzenlendi. Birincilik ikramiyesi 170.000 TL olan koşunun ikinciliğini, sonlardaki atakları ile GÜMBÜRGÜMBÜR (Kaizbert - Kalamış Esintisi / Kalamış) elde ederken, Selim Kaya ile bu mücadeleye katılan CANKARDEŞLER (Yalaz - Bedel.2 / Tunca) üçüncü, TANATAR (Serdarhan - Nevrakız / Haberbatur) da bu önemli mücadeleden dördüncü olarak ayrıldı.

Kazanan MOUHEEB için koşunun bitiriş derecesi 1.30.48 olarak kayıtlara geçerken, farklar Uzak - 1,5 Boy - 4,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

2015 yılında da bu önemli koşunun kupasını müzesine götüren MOUHEEB, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda katıldığı beşinci yarıştan ikinci birinciliğini, ilk kez buluştuğu jokeyi Mehmet Kaya ile çıkardı.

Sosyal Medya'da Bizi Mutlaka Takip Edin
Facebook Twitter Google+ RSS Beslemesi