GanyanTime.com
YENİ

5 Haziran 2016 Pazar

GanyanTime.com

Avram Barokas Koşusu’nu Halis Karataş ile DAYIM BENİM Kazandı

 

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 3 yaşlı 8 safkan İngiliz tayının birincilik mücadelesine sahne olan 2016 yılı Avram Barokas Koşusu’nu (KV – 8 / S) Rıza Sarraf’ın sahibi olduğu DAYIM BENİM (Lion Heart - St Clair Ridge / Indian Ridge) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

3 Haziran Cuma günü, birbirinden keyifli mücadelelerin yaşandığı koşu programında, çim pistte 1600 metre mesafede gerçekleştirilen ve birincilik ikramiyesi 70.000 TL olan Avram Barokas Koşusu, büyük bir heyecana sahne oldu. Son metrelerdeki güçlü hücumları ile koşuyu kazanmayı başaran safkanın arkasında ikincilik, MIDNIGHT MAGIC (Victory Gallop - Undercover Soldier / Lost Soldier) isimli safkanın olurken, UNCLE MEVLÜT (Halicarnassus - Gayem Su / Mujdahit) üçüncü, RUNNER CAT (Mountain Cat - Stellar Valentine / Belong to Me) de dördüncü oldu.

Kazanan DAYIM BENİM için koşunun bitiriş derecesi 1.38.27 olurken, farklar 1,5 Boy - Boyun - 1 Boy  şeklinde gerçekleşti.

Üst üste 2., toplamda ise 5. birinciliğine ulaşan safkan son olarak, 25 Mayıs tarihinde yine İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda katıldığı Utku Doğdu Koşusu'nu (KV-7) bugünkü jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başarmıştı.