YENİ
21 Ekim Cumartesi günü Adana yarışlarında 7’li Ganyan’ı bilen çıkmadığı için 75.650,74 TL, 23 Ekim Pazartesi günü yapılacak Adana yarışlarına devretti. // 24 Ekim Salı (dahil) gününden itibaren Diyarbakır da 6’lı Ganyan saat 14.30'da başlayacak.

27 Haziran 2016 Pazartesi

GanyanTime.com

Bayan Binici Dostluk Kupası Koşusu’nu STRIKE THE SWORD Kazandı

 

Türk Yarışçılığı’nın derbisi, 90. Gazi Koşusu gününün ilk mücadelesi olan Bayan Binici Dostluk Kupası Koşusu’nu, Ahmet Kılıç’ın STRIKE THE SWORD (Strike The Gold – Daphne’s Love / Mountain Cat) isimli kısrağı, Alman jokeyi Stefanie Hofer ile kazanmayı başardı. 4 yaşındaki al kısrak, bu galibiyetle birlikte kariyerinin 25. startında 3. birinciliğini elde etti.

Komiserler Kurulu Kararı ile ÇİKOK PRENSESİ’nin start almadığı ve 7 bayan binicinin at bindiği, 4+ yaşlı İngiliz atlarına mahsus koşu çim pistte 1600 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 20.500 TL birincilik ikramiyesi olan koşunun ikincisi Celina Weber ile start alan GAZİ EVRENOS (River Special-Türkmenhatun/George Thomas) olurken, Semra Şahin ile koşuya katılan CRASSUS (Victory Gallop-Royal Tulib/Royal Abjar) ve Monique Lubcke’nin bindiği MAJEWSKA (Bahamian Bounty-Sadler’s Wells) tabelanın son iki sırasını paylaşan isimler oldular.

Kazanan STRIKE THE SWORD için koşunun bitiriş derecesi 1.38.22 olurken, farklar Boyun-5 Boy-2 Boy şeklinde sonuçlandı.