YENİ
21 Ekim Cumartesi günü Adana yarışlarında 7’li Ganyan’ı bilen çıkmadığı için 75.650,74 TL, 23 Ekim Pazartesi günü yapılacak Adana yarışlarına devretti.

11 Haziran 2016 Cumartesi

GanyanTime.com

Cevat Gürkan Koşusu’nu Özcan Yıldırım ile ALTUNSARAY Kazandı

 

11 Haziran Cumartesi günü, Ankara 75. Yıl Hipodromu’nun ev sahipliğinde Cevat Gürkan anısına düzenlenen koşuyu (KV-6/DHÖ) İbrahim Halil Şimşek’in ALTUNSARAY (Şövalye - İnciçiçeği / Albatur) isimli tayı, jokeyi Özcan Yıldırım ile kazanmayı başardı.

Birincilik ikramiyesi 52.500 TL olan koşuda 3 yaşlı 8 Arap tayı start aldı. Çim pistte 1200 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen ve keyifli bir mücadeleye sahne olan koşunun ikincisi ASARLI (Haberbatur - Yeliz Abla / Demirkazık) olurken, AĞAKAFKASLI (Kafkaslı - Kırberca / Çelebi 1) üçüncü, ÖZYEL (Özhaber - Yeldem / Pegasus) de dördüncü oldu.

Kazanan ALTUNSARAY için bitiriş derecesi 1.19.13 olurken, farklar 1 Boy - Baş - 3 Boy şeklinde sonuçlandı.

Yarış yaşamına 12 Nisan tarihinde Ankara'da başlayan tay, start almış olduğu bu ilk koşusunda, Maiden'e veda etmişti. Ardından Şartlı - 2 mücadelede ikincilik elde eden ALTUNSARAY, katılmış olduğu Cevat Gürkan Koşusu'nu kazanarak, kariyerinin en önemli koşu galibiyetine ulaştı.