GanyanTime.com
YENİ

12 Haziran 2016 Pazar

GanyanTime.com

Kazım Karabekir Koşusu'nu Ahmet Çelik ile SAADIN GÜCÜ Kazandı

 

12 Haziran Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen ve aynı zamanda 3 yaşlı Arap tayları için sezonun önemli randevularından biri olan Kazım Karabekir Koşusu’nu (Açık – G2 / DHÖ) Uğur Kazancı’nın SAADIN GÜCÜ (İzbatur - Allıbahar / Sideways) isimli safkanı, jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

5. startından 4. birinciliğini çıkarmayı başaran safkan, elde ettiği bu koşu galibiyetiyle kariyerinin en önemli zaferine ulaşmış oldu. SAADIN GÜCÜ son olarak, 20 Mayıs tarihinde katıldığı İhsan Atçı Koşusu'nu (KV-6) Halis Karataş idaresinde kazanmayı başarmıştı.

Üç yaşlı 9 Arap tayının katılımıyla, çim pistte 1200 metre mesafede gerçekleştirilen ve birincilik ikramiyesi 170.000 TL olan koşuda ikincilik, Akın Sözen idaresindeki AÇIK DENİZ (Özgünhan - Mahide 21 / H. Zaman 25) isimli tayın olurken, Mehmet Kaya ile bu önemli koşuya katılan ÜNALAMCA (Hürbatur - Neame 56 / Kayhanbey) üçüncü, Deniz Yıldız idaresindeki KOŞANAĞA (Odinhan - Kamer Kız / Akgün) da dördüncü oldu.

Kazanan SAADIN GÜCÜ için koşunun bitiriş derecesi 1.18.54 olurken, farklar 2,5 Boy - 1/2 Boy - 1 Boy şeklinde gerçekleşti.