GanyanTime.com
YENİ

5 Haziran 2016 Pazar

GanyanTime.com

Mehmet Akif Ersoy Koşusu'nu Akın Sözen ile TEMSİL Kazandı

 

Haziran ayının ilk hafta sonunda, Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda düzenlenen ve 3 yaşlı İngiliz taylarının Ankara pistindeki Gazi öncesi en önemli sınavlarından biri olan İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy anısına düzenlenen koşuyu (Açık - G2)  A. Melih Kura'nın sahibi olduğu TEMSİL (Dai Jin - Latigo Bay / Eagle Eyed), jokeyi Akın Sözen idaresinde kazanmayı başardı.

Üç yaşlı 10 safkan İngiliz tayının katılımıyla, çim pistte 2200 metre mesafede gerçekleştirilen ve birincilik ikramiyesi 170.000 TL olan koşu, aynaya kadar büyük bir heyecana sahne olurken, son 4 koşusundan birincilik çıkarmayı başaran kır safkan GRAYSTORM (Luxor - Setryn / Strike The Gold) bu kez ikinci, Ömer Kaya idaresindeki SERSERİ (Bushranger - Aurora Lights / Fantastic Light) üçüncü, iç kulvara yakın atakları ile Gökhan Kocakaya idaresindeki MEMEDİM (Dai Jin - Fair Rose / Royal Abjar) de dördüncü oldu.

Kazanan TEMSİL için koşunun bitiriş derecesi 2.16.01 olurken, farklar 1,5 Boy - 3 Boy / 1/2 Boy şeklinde gerçekleşti.

Üst üste 4. kez birincilik elde etmeyi başaran doru erkek safkan TEMSİL, elde ettiği Mehmet Akif Ersoy Koşusu galibiyetiyle, kariyerinin en önemli koşu zaferine ulaştı. Safkan ayrıca, Dinçer Cebeci (KV-9), Adil Tügel (KV-8) ve Cap Cris Nez (KV-7) koşuları galibidir.