GanyanTime.com
YENİ

19 Haziran 2016 Pazar

GanyanTime.com

Şadi Eliyeşil Koşusu’nu Gökhan Kocakaya ile MARVELOUS IRON Kazandı

 

19 Haziran Pazar günü, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlenen ve günün tek kupalı mücadelesi olan Şadi Eliyeşil Koşusu (KV-8 / S) programın 5. mücadelesi olarak gerçekleşti. Merhum Asli Üyemiz adına düzenlenen bu koşuyu Barış Kaya'nın sahibi olduğu MARVELOUS IRON (Bernstein - Princess Aries / Royal Anthem)  isimli safkan değişen jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde kazandı.

4 koşu aranın ardından yeniden birincilik elde etmeyi başaran doru erkek safkan, kariyerinin 12. birinciliğine ulaştı. MARVELOUS IRON son olarak, 27 Eylül 2015 tarihinde katıldığı Marmara Koşusu'nu (G2), Selim Kaya idaresinde kazanmayı başarmıştı.

Koşuyu kazanan MARVELOUS IRON isimli atın 1.23.77 bitiriş derecesiyle birinciliğe uzandığı koşunun son metreleri büyük bir heyecana sahne olurken, bu mücadele sonucunda ikinciliği, GOLDEN TOWER (Kaneko - Dünya Güzeli / So Factual) elde ederken, HARPUTLUNUN OĞLU (Harputlu Gaggoş - Steel Girl / Shining Steel) üçüncü,  ZU HAT (Kaneko - Mitrailette / Miswaki) isimli safkan da dördüncü olarak koşudan ayrıldılar.