YENİ
21 Ekim Cumartesi günü Adana yarışlarında 7’li Ganyan’ı bilen çıkmadığı için 75.650,74 TL, 23 Ekim Pazartesi günü yapılacak Adana yarışlarına devretti. // 24 Ekim Salı (dahil) gününden itibaren Diyarbakır da 6’lı Ganyan saat 14.30'da başlayacak.

31 Temmuz 2016 Pazar

GanyanTime.com

I. İnönü Koşusu’nu Halis Karataş ile WANETA Kazandı

 

2 yaşlı dişi tayların İstanbul yarış sezonu içerisindeki önemli sınavlarından biri olan ve bu yıl 31 Temmuz Pazar günü, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nun ev sahipliğinde gerçekleşen I. İnönü Koşusu'nu (Açık – G3 / Dişi) kazanan isim, Murat Kadaifçioğlu'nun sahibi olduğu WANETA (Mountain Cat - Blushing Doe / Running Stag), isimli tay oldu. Halis Karataş idaresindeki kısrak, elde ettiği bu birincilikle, katıldığı 3 koşudan da galip ayrılmayı başardı. WANETA son olarak, 3 Temmuz tarihinde katıldığı Sadun Eşref Güney Atıp Koşusu'nu (G3) kazanmayı başarmıştı.

Birincilik ikramiyesi 126.000 TL olan koşuda 2 yaşlı 6 dişi İngiliz tayı start aldı. Çim pistte 1200 metre mesafede düzenlenen I. İnönü Koşusu’nda ikinciliği, Özcan Yıldırım idaresindeki DENİZCANIM (Lion Heart - Orhideya / Bin Ajwaad) elde ederken, Ahmet Çelik ile bu önemli mücadeleye katılan SIERRA MAESTRA (Dehere - Eolion / Distant Relative) üçüncü, ASTANA (Country Reel - Willowbridge / Entrepreneur) isimli safkanda, Gökhan Kocakaya ile dördüncü oldu.

Kazanan WANETA için koşunun bitiriş derecesi 1.10.95 olarak kayıtlara geçerken, farklar 4 Boy - 2.5 Boy - Burun şeklinde sonuçlandı.