YENİ
UNUTMAYIN! SİTEMİZİN DEVAMLILIĞI İÇİN SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK VE SİTEMİZİ TÜM YARIŞ SEVER DOSTLARINIZA ÖNEREREK BİZE DESTEK OLABİLİRSİNİZ. İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER.

31 Temmuz 2016 Pazar

GanyanTime.com

I. İnönü Koşusu’nu Halis Karataş ile WANETA Kazandı

 

2 yaşlı dişi tayların İstanbul yarış sezonu içerisindeki önemli sınavlarından biri olan ve bu yıl 31 Temmuz Pazar günü, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nun ev sahipliğinde gerçekleşen I. İnönü Koşusu'nu (Açık – G3 / Dişi) kazanan isim, Murat Kadaifçioğlu'nun sahibi olduğu WANETA (Mountain Cat - Blushing Doe / Running Stag), isimli tay oldu. Halis Karataş idaresindeki kısrak, elde ettiği bu birincilikle, katıldığı 3 koşudan da galip ayrılmayı başardı. WANETA son olarak, 3 Temmuz tarihinde katıldığı Sadun Eşref Güney Atıp Koşusu'nu (G3) kazanmayı başarmıştı.

Birincilik ikramiyesi 126.000 TL olan koşuda 2 yaşlı 6 dişi İngiliz tayı start aldı. Çim pistte 1200 metre mesafede düzenlenen I. İnönü Koşusu’nda ikinciliği, Özcan Yıldırım idaresindeki DENİZCANIM (Lion Heart - Orhideya / Bin Ajwaad) elde ederken, Ahmet Çelik ile bu önemli mücadeleye katılan SIERRA MAESTRA (Dehere - Eolion / Distant Relative) üçüncü, ASTANA (Country Reel - Willowbridge / Entrepreneur) isimli safkanda, Gökhan Kocakaya ile dördüncü oldu.

Kazanan WANETA için koşunun bitiriş derecesi 1.10.95 olarak kayıtlara geçerken, farklar 4 Boy - 2.5 Boy - Burun şeklinde sonuçlandı.