GanyanTime.com
YENİ

1 Temmuz 2016 Cuma

SERCAN çancı

1 Temmuz Kurtiniadis İZMİR Tahminleri, Analizleri

 

NYMPHADORA: Annesi nitelikli kısrak GALVANLI olması sebebiyle bültene baktığımda maiden gruplar içinde direkt dikkatimi çeken bir isim oldu. İdmanlarında da dereceli ve iyi işler sergilemesi sebebiyle ayağına çabuk bir tay izlenimi vermesiyle birlikte 1. kulvar avantajıyla iyi bir start alabilirse çıktığı gibi bitirmesini bekliyorum. Favorimdir.


KUZİKO: Kazanmak için bundan daha uygun bir grubu ve daha uygun şartları dir daha yakalayabileceğini düşünmüyorum. Uzun süredir takibimde olan safkan sert binicisi Hışman idaresinde bugün için önlere erken sarkıp viraj üzerinde alacağı liderliğini fotoya kadar koruyarak müsait rakiplerini geride bırakmasını bekliyorum. GÜNÜN BANKOSUDUR.


BURKAL: Çok müsait rakipler arasında yarışacak kaliteli safkan, startla birlikte ön tarafa gelerek viraja yakın liderliği almasını beklediğim isimdir. Viraja kolay tempoda lider çıkarak geriden gelebilecek araklara karşı koyarak kazanmasını bekliyorum. Favorim olup Alternatif Tek Adayımdır.


DARK DUNGEON: Maiden yarışlarda en denk grup olarak gözlemlediğim bu grupta start alacak olan tay düzenli idman görüntüsü ile dikkat çekiyor. Kağıt üzerinde Anne ve Baba hattından da tam bir sprinter olması gerektiğini düşündüğüm tay, ilk yarışına rağmen düzgün bir start alması halinde düzlük üzerinde sergilemesi muhtemel olan sprintiyle etkili bir koşu performansı sergilemesini bekliyorum. Favorimdir.


FOURTY FOUR: Neredeyse tamamı ön tarafa gidip tempo isteyecek isimlerden oluşan grupta sabırlı bir bekleme yapması halinde düzlük üzerinde güçlü bir sprint sergileyip lehine gidişhatta kazanması benim için normal sonuç olacaktır. Etkili jokeyi idaresinde Favorim olup Alternatif Tek Adayımdır.


ZENCİRBEY: Etkisiz olduğu kum pistteki kış sezonunun ardından yaz sezonu ile birlikte çim pist yarışlarına başlayan safkan, ikinci yarışında etkili bir performans sergiledi. Bugün de önde oluşacak sert tempoyu 3-4 gibi takip edip düzlüğe güzel bir kulvarda çıkacak olursa etkili düzlük sprinti ile kazanmasını beklediğim isim olup Favorimdir.


SAADIN GÜCÜ: Kendi jenerasyonunda değerlendirdiğimizde şu an için açık yarış atı vasıflarını taşıyan tayların ilk sırasındaki isim olduğunu düşünüyorum. İzmir'de etkili olduktan sonra İstanbul'da da rüştünü ispat eden tay tekrardan daha çok sevdiğine inandğım İzmir pistinde usta jokeyi idaresinde yarışacak. Her türlü gidişhatta aya uydurabildiğine inandığım klas safkan müsait rakiplerini geride bırakarak birinciliklerine bir yenisini daha ekleyecektir. GÜNÜN EN SAĞLAM BANKOSUDUR...


OĞLUM İSMAİL: Orijin itibari ile dikkatime takılan tay, idman pistinde de güzel işleriyle dikkatimi çekti. Anne kan hattı oldukça güçlü ve potansiyelli olmasının yanında kendisini bu koşuya hazırlayan isimlerden olan F. Avcı idaresinde yarışacak olmasından dolayı da ekstra bir avantajı olduğuna inandığım tay Favorimdir.


MELOŞ: Koşudaki gidişhat sebebiyle çok şanslı olduğunu düşündüğüm kısrak, önde oluşacak süratli tempoyu iyi değerlendirerek düzlüğe sermayeli bir şekilde çıkacaktır. Düzlük üzerinde sprintini yapacak kulvarı bulduğunda da etkili bir sprint gerçekleştirmesini beklediğim isim artan formu ve yetenekli aprantisi Atakan nezaretinde koşuyu kazanmaya oldukça yakın olup Favorimdir.


İZMİR 1.ALTILI GANYAN ŞABLONUM (Tutar: 144 TL)

9.7
2-KUZİKO
2-BURKAL /// 10.1.4.3
2.9.6.8.7.10
8-FOURTY FOUR /// 9.3.1.2.6.5.7
4.1.7.3.2

İZMİR 2.ALTILI GANYAN ŞABLONUM (Tutar:216 TL)

2.9.6.8.7.10
8-FOURTY FOUR /// 9.3.1.2.6.5.7
4.1.7
5-SAADIN GÜCÜ
9.10.1.3.7
2.1.6.3.4


Herkese Bol Şanslar Dilerim.