GanyanTime.com
YENİ

31 Temmuz 2016 Pazar

GanyanTime.com

II. İnönü Koşusu’nu Halis Karataş ile FINESSE Kazandı

 

2 yaşlı İngiliz erkek tayları için sezonun önemli mücadelelerinden olan II. İnönü Koşusu (Açık – G3/E) bu yıl Temmuz ayının son günü, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlendi. Keyifli bir mücadeleye tanık olunan 2016 yılı II. İnönü Koşusu'nu K. Levent Kitapçı’nın FINESSE (Luxor - Flying Saucer / Eagle Eyed) isimli erkek tayı, jokeyi Halis Karataş ile kazanmayı başardı.

Çim pistte 1200 metre mesafede koşulan II. İnönü Koşusu’nda bu yıl 2 yaşlı 5 tay start aldı. Birincilik ikramiyesi 126.000 TL olan koşunun ikincisi, iç kulvara yakın ataklarıyla Mustafa Çiçek idaresindeki HEYAMOLA (Torok - Lady Muhtarram / Monashee Mountain) olurken, Gökhan Kocakaya ile II. İnönü Koşusu'nda yer alan MANTICORE (Native Khan - Insolence / Mr. Greeley) üçüncü, son 5 koşusunda 4 birincilik elde eden, Özcan Yıldırım idaresindeki AK DIAMOND (Win River Win - Cybele / Royal Abjar) da bu kez dördüncü oldu.

Kazanan FINESSE için koşunun bitiriş derecesi 1.12.14 olurken, farklar 1 Boy - 3,5 Boy - Uzak  şeklinde sonuçlandı.

Yarış yaşamına 15 Haziran günü katıldığı Şartlı - 1 (Distant Relative) koşusu ile başlayan doru erkek safkan FINESSE, bu koşusunu tabela dışında tamamladıktan sonra, 6 Temmuz günü katıldığı Maiden koşuyu, bugünkü jokeyi Halis Karataş ile kazanarak, kariyerinin ilk birinciliğine ulaşmıştı.