GanyanTime.com
YENİ

3 Temmuz 2016 Pazar

Gizli Eküri

3 Temmuz Veliefendi Saatçisi İSTANBUL Tahminleri, Yorumları

 

Uzun zamandır ayrıyız GanyanTime takipçileri. Yeniden hepinize merhaba. Bugünden itibaren elimden geldiğince İstanbul programlarında tahminlerimle aranızda olmaya çalışacağım.

1. Ayak: Etkili pist görüntüleri ile Angel Fly favorim mesafesinin uzun gelmesi olası ihtimaller arasında lakin bu dezavantajları bu aralar formda olan jokeyi Furkan Yüksel ile kaldırmasını bekliyorum. Bu safkan kazanamazsa benim için koşu karışır. Bu yüzden bu ayağın geniş kuponlarda kapatılması taraftarıyım.2. Ayak: Son iki yarısında geç cıkması ve yol bulamaması sebebıyle arka plana düşen Gezegen Özcan Yıldırım ile bu sorunu atlatırsa yarışta en şanslı gördüğüm isim. Sert aprantisi ile Budakhan kazandığı yarıştan sonra İstiklal Savaşı koşusunda boyundan büyük işlere koşturuldu. Gruba dönen safkan ikinci sırada şans vereceğim isim Kızıltuğlum ve sevdiği piste dönen Anılkaya peşlerıne şans verilebilecek isimler son yarışta Zal tarafından temposu bozulan Süvarioğlu start sorunu yaşayan Kızıltuğlum ıle Gezegenin oldugu koşuda bir çırpıda bitirebilir. Tırnağının ucuna getirildiğini gözlemlediğim Azelhan ihmale gelmez. Koşunun sürprizini Sevimli ve Binenbilir'den bekliyorum.3. Ayak: Çok da fazla yoruma gerek yok; üst üste kazanan Ak Diamond etkilli görüntüsü ile Sierra Maestra, ahırlar bölgesinde kulaktan kulağa dolaşan Mantıcore ve Sihirbaz farkıyla Waneta arasında koşulacak bir yarış olacak.

4. Ayak: Anne kan hattından Şeçkiner, Vicdansız gibi isimlerle kardeş olan Kayla yaptığı çalışmalar ile göz dolduran bir isim. Son koşusunda Devreş Altın Kral arkası 3. olan safkan bugün Metal Fırtınası'na rakip olan ve Alptuğhan arkası ikinciliği bulunan Agrı Dağı Fırtınası önünde koşuyu üçüncü tamamlamıştı. Ben bugün için bu safkanın kolay kazanmasını bekliyorum. Kuponumda banko olarak işaretleyeceğim.
İdman pistinde beğendiğim birkaç isimden daha bahsetmek istiyorum. Halis Karataş ile start alacak olan Şengönül gerek pedigri gerekse form durumu olarak grupta göze batan bir diğer isim. Kandilli Koşusunda kendinden güçlü rakipler ile mücadele veren Doğu Güzeli sahada konuşulan isimlerden biri.
5. Ayak son yarışında kafayı başka atlara bırakması itibari ile kazanma şasını yüzde 25 düşürmüş olan Exchanger bugün favorim. İki yarış önce Çiçek idaresinde kafayı alıp gittiği yarışta bugunkü rakibi Winter Galop'a karşı Sihirbaz faktörü ile boyun eğmek zorunda kalan Exchanger sürdirek yarışları seven etkili jokeyi Özcan Yıldırım ile kazanmaya yakın. Rakipleri; idman pistinde Güngör Baba ile başa baş mücadele veren Saten, son üçüncülüğünün ardından düzenli olarak sahaya gelen Winter Galop, uyum sağladığı jokeyi ile First Power etkili yarışları ve idmanlarındaki diri görüntüsüyle Chiago.6. Ayak: Galop görüntülerinde de hiçbir atın Metal Fırtınası'nın yanına yaklaşamadığını görüyoruz 27,5 altına düşen hiçbir safkanın olmaması da ne kadar hazır olduğunu gösteriyor. İlk iki koşusunda yetenekli bir tay izlenimi veren Ağrı Dağı Fırtınası öncelikli rakibidir. Bu safkan Mehmet Kaya idaresinde katıldığı iki yarışta bir varlık gösteremese de gel git ve yol bulamama sıkıntıları yaşadı bugün Özcan Yıldırım kamçısı ile farklı işler olabilir. Anne kan Hattı Kaizbert olan bu safkanın Kapalı gözlük takı ilavesi ile daha farklı koşacağı da aşikar.

6 // 7-5-4-2-1-3
10-1-11-4-3-7-9-8
1-6-3-8 
8 KAYLA 
5-3-4 // 6-2 
1-3 

11.52 TL 
134.40 TL