GanyanTime.com
YENİ

22 Temmuz 2016 Cuma

GanyanTime.com

22 Temmuz Mert Adam İSTANBUL Tahminleri ve Koşu Yorumları

 

1.AYAK: 5 PROXİMO idmanlarda müthiş bir görüntü çizen ve  binicisi tarafından hazırlanan safkandan bir sürpriz bekliyorum. 1 ANDİAMO son startinda ilk metreler geçilirken tökezleyerek devrilme tehlikesi yasayan safkani binicisi toparlayarak koşuya devam ettirdi, yaşadığı bu şansızlığa rağmen yaptığı ataklar safkana öğün için üçüncülük getirdi. Bugün artan koşu nefesiyle ve kondüsyonuyla birinciliğin en güçlü adayıdir. 8 SUMMER PICTURES tecrübe edindiği ilk koşusunda son düzlükteki mücadele gücü gayet başarılıydı son metrelerde jokeyi safkani yarışa fazla teşvik etmeyince tabela içerisinde kendine yer buldu, bugün etkili biniciyle çok farklı bir koşu bekliyorum. 2 CHAMP LION son yarışında start çıkışında yarışa adapte olamayınca zaman kaybetti ayni sorunu yaşamazsa koşunun sürprizini gerçekleştirebilir. 

SIRALAMAM: 5,1,8,2 

2.AYAK: 2 CESUR bilinen sert temposuyla çıktığı gibi kazanabilir ilk şansı veriyorum. 6 STALLION FALCON bir üst gruptaki son yarışını gayet başarılı buluyorum son metrelerde dıştan yaptığı ataklarla kazanan safkanin hemen gerisinde yarışı tamamladı, yerinde yürürse rakiplerini üzebilir. 4 ALKANHAN yarışı önlerde kabullenen safkan virajdan sonra cesuru atlaya bilirse kazananabilir. 10 AGA EFENDİ, 1 SOYBAŞ, 3 GOLDEN FOOT, 8 HEARTHROB ve son olarak 5 VİCTORY SUN şans verdigim safkanlardir. 

SIRALAMAM: 2,6,4,10,1,3,8,5 

3.AYAK: 2 RUZGARİN RUHU önde boş kalacak olup çıktığı gibi kazanabilir beklenilenin altında koşarsa. Koşu yaşamının devamı için en az tabela içerisinde kendine yer bulmasi gereken 4 TUMBULSABURUM, ekuri destekli 11 ANİLKAYA, son yarisinda rakiplerine oranlal ağır kilodan ve kısa mesafeden etkilenen 1 HASAN ABİ, yarış gören 9 YESARİ ve bu yaris etkili koşmasını beklediğim 3 SERHASAN sağlam kuponlara  yazılmalıdır. 

SIRALAMAM: 2,4,11,1,9,3 

4.AYAK: 4 SPECİAL SWORD etkisiz kaldığı son yarışini fazla önemsemiyorum bugün viraj üstünde yapacağı bindirmeyle liderliği alıp rakiplerinin tüm ataklarına direnecektir. Alternatif tek olarak öneriyorum. Beklenilenin altında koşarsa tırnağının ucuna getirilen. 6 AMARELİSE ve sonlarda uçarak gelecek olan 5 TEERRA en küçük hatayı affetmeyecektir. 

SIRALAMAM: 4 // 6,5 

5.AYAK: 3 BABA ATLİ süratli geçecek olan bu yarışta boş kilosuyla düzlükte yapacağı güzel sprintiyle kazanacaktıri günün en sağlam BANKOSU olarak öneriyorum. 

SIRALAMAM: 3 BANKO 

6.AYAK: 3 MY BIANCA kazandıktan sonra açık yarışlarda safkani gereksiz yere koştururdular. Fantazi koşuları sonrası dengi rakipleri arasinda birinciliğin en güçlü adayıdır. Kazanarak moral bulan 1 GOZDE GELİN,etkili binicisiyle start alan 2 HERRİNG, grubun nitelikli safkani 7 PERHANE ve 10 SHANDA bu zorlu koşuda şanslı olabilecek safkanlardir. 

SIRALAMAM: 3,1,2,7,10