GanyanTime.com
YENİ

25 Temmuz 2016 Pazartesi

GanyanTime.com

25 Temmuz Mert Adam KOCAELİ Yarış Tahminleri ve Koşu Yorumları

 

1.KOŞU: 4 ERŞEN orjin olarak kaba kuma yatkın bir safkan olup bu sefer kazanabilir. Yarışın yüksek tempoda koşulacak olması işini kolaylastıracaktır, sonlardaki sprintiyle adını birinciliğe yazdırmasını bekliyorum. 3 SİNKİZİ ve önde boş kalırsa 2 SAN FRANSİSCO bu ayak için yeterli gördüğüm safkanlardır. 

SIRALAMAM: 4,3,2

2.KOŞU: Sürekli birbirlerini gecen safkanlar bir arada start alıyor. Ayrımsız bu ayağın kapatılması taraftarıyım. 

SIRALAMAM: 7,5,8,2,1,6,3,4 

3.KOŞU: 1 SONKARAR uzun aradan sonra ağır kilo ile start aldığı koşusu gayet başarılıydı. O gün için yaptığı ataklar kendisine ikincilik getirdi bugün daha hazır gireceği koşuda Tamayuz temsilcisi safkandan uzunda da başarılı olmasını bekliyorum. 5 KOSTANAY tek ciddi rakip olur. 

SIRALAMAM: 1,5 

4.KOŞU: 6 STRONG sert rakipleri yanındaki başarısız koşusunu fazla önemsemiyorum uygun rakipleri yanında ekürisinin yardımıyla kazanabilir. 3 DİŞİ SAVA küçük sıkıntıları giderirken safkan hız verilen idmanlarla formunu geliştirdiği gözlerden kaçmıyor bu görüntüsünü sahaya yansıtması halinde birincilikle tanışabilir. 8 ZEYTİN BAĞI Dorabey gibi kalite bir safkanla babadan kardeş olan safkan ilk koşuşu olmasına rağmen vasat grupta etkili olabilir. Jokeyini düşürdüğü için son yarışında etkisiz kalan 1 CİLVELİ KIZ yazılarak rahat bir koşu izlenilmelidir. 

SIRALAMAM: 6,3,8,1 

5.KOŞU: 1 KIRIM BEYİ Adana kaba kumda daha sert rakipleri yanında çok parlak bir görüntü çizen safkan uygun grupta start alıyor. Muhtemelen yarışı ön grupta takip edip virajdan sonra liderliği alıp fotoyu geçmesini bekliyorum, beklenilen performansı yansıtamazsa 2 İBİN, 3 KIZILHAN, 4 EYVAH UZUN MEHMET ve Olgunabi'nin kardeşi olmasına rağmen bir türlü beklenilen performansını gösteremeyen 5 OLGUNBABA önereceğim safkanlardır.

SIRALAMAM: 1 // 2,3,4,5 

6.KOŞU: 6 SARECAN ve bu sefer dil bağı takısı denenecek olan, 8 YÜCESOY ikilisinden en az hata yapan kazanacaktır. 

SIRALAMAM: 6,8 

7.KOŞU: 11 SKY HERO elverişli rakipler arasında bir adim öne çıkıyor. Yarışın yüksek tempoda koşulacak olması sebebiyle özellikle son 300'den sonra en dış kulvardan yapacağı acı sprintle bu rakiplerine üstünlük sağlayacaktır. Günün en sağlam bankosu öneriyorum. 

SIRALAMAM: 11 BANKO