GanyanTime.com
YENİ

28 Temmuz 2016 Perşembe

GanyanTime.com

28 Temmuz Mert Adam ANKARA Yarış Tahminleri ve Koşu Yorumları

 

1.KOŞU: Zor bir handikap mücadelesiyle güne başlıyoruz. Koşan safkanlara bakıldığında öyle güven verecek bir safkan yok, 6 RABAT GÜZELİ İstanbul pistinde koştuğu uzun mesafe çim pist yarışını başarılı bulduğum safkan aynı yarışı tekrarlarsa performansı bu rakiplerini geçmek için yetecektir. 1 BİNDALİN GÜLÜ rakiplerine oranla ağır kilosuyla koşacak olan safkan kilo sorunu yaşamazsa etkili olacaktır. 3 FULANE son koşularında pek bir varlık gösteremese de uygun grupta start alıyor. Etkili binicisiyle kötü gidişata dur diyebilir, ekonomik kuponlara bu üç safkanı yeterli görüyorum geniş kuponlara bu ayak kapatılarak rahat bir koşu izlemelerini öneriyorum. 

SIRALAMAM: 6,1,3 // 9,2,4,5,7,8 

2.KOŞU: Sonucunu çok merakla beklediğim bir koşu ilk startını çıktığı gibi kazanan 3 PIANO SONATA, Elazığ kum piste başarılı yarışlar koşan süratli safkan SAALİH, bu iki safkanın performansları koşunun kaderini belirleyecektir. Önde birbirlerini yapratmazlarsa aralarına rakipleri zor girer, şayet koşuya aşırı tempo verirlerse sonlarda kuvvetli gelecek olan 2 CİHAN PEHLİVANI rakiplerini üzebilir, son olarak 5 DOĞA KRALİÇESİ de yazılarak bu ayak kapatılarak geçilmelidir. 

SIRALAMAM: 3,1,2,5 

3.KOŞU: 1 ASALETLİ tecrübe edindiği ilk yarışında yarışı ön grupta takip etti düzlük dönüldükten sonra Ömer Kaya'nın yoğun teşvikleriyle bir ara liderliği alır gibi oldu içeriden gelen rakibi kendisine hakim olunca jokeyide safkani daha fazla zorlamadi ve öğün için ikinci kaldı, bugün daha hazır gireceği  koşuda maidenden çıkacaktır. Günün bankosu öneriyorum. 

SIRALAMAM: 1 BANKO 

4.KOŞU: 2 GÖZDECAN bu sefer önde bomboş kalacak olup çıktığı gibi kazanabilir, küçük kuponlara alternatif tek öneriyorum. 1 ALİSA, 3 HURKUŞ, 5 AQUA şanslı olabilecek safkanlardır. 

SIRALAMAM: 2 // 1,3,5 

5.KOŞU: 8 SANCAR BEY önde yarışı süratlendirecek safkanların formsuz olmaları sebebiyle yarışın çok yüksek tempolara çıkacağını düşünmüyorum. Düzlük üzerinde iç bariyerden virajı dönüp rakiplerinden liderliği alacak olan safkan aldığı avansla sonlarda rakiplerin tüm ataklarına direnerek koşuyu kazanmasını bekliyorum. 1 MERCANLI ve 4 OĞUL SEFA grubun nitelikli safkanları olup kuponlara yazılmalıdır. 

SIRALAMAM: 8,1,4

6.KOŞU: 4 DİLŞANKİZİ. Çok yüksek tempoda geçmesini beklediğim yarışta etkili sprintiyle sonuca ulaşabilir ilk şansı bu safkana veriyorum. 13 İHLARA BEYİ boş kilosuyla sert rakiplerinin en küçük hatasını affetmeyecektir. 5 ARAPKIR yarışı önlerde kabullenen safkan kendini yıpratmazsa etkili bir koşu bekliyorum. 14 COSANMERİÇ, 2 MERKÜR OĞLU ve 6 SAVAŞ ATI bu zor koşuda kıyasıya mücadele edeceklerdir. 

SIRALAMAM: 4,13,5,14,2,6 

7.KOŞU: 5 İDEALİST koşu tecrübesiyle uygun grupta kazanabilir. 2 BURGAÇ ilk startında fazla sıkıştırılmayan safkan bu kez farklı koşacaktır. 8 MALTA ŞAHİNİ ve idmanlarda çok beğenilen 1 ALTIN BİLEK, 3 EMİRGAN ,13 KARAGÜL sırasıyla kuponlara yazılmalıdır. 

SIRALAMAM: 5,2,8,1,3,13 

8.KOŞU: 4 YAVUZSEL uygun grupta kazanmaya yakındır, fakat bu sefer seri bir safkan olan Zeus'un olması isini zorlaştıracaktır. Olası bir numara kapma mücadelesi yaşanırsa sonlarda tempo kaybedebilir, boyle bir senaryoda son yarışı gayet başarılı 1 ERSÖZLÜ cezayı kesebilir. 2 HUMA KUŞU aprantisi hata yapmazsa etkili bir yarış bekliyorum. 

SIRALAMAM: 4 // 1,2 

9.KOŞU: 1 CANPETEK ağır kilosuna rağmen süratli geçecek olan koşuda sonlarda rakiplerini toplayabilir, 5 FALL THE SUN etkisiz kaldığı son yarışı formunun karşılığı olamaz bu sefer özlediği birinciliğe kavuşabilir, 6 ÖZDEMİR zaman zaman etkili kosan safkandan bir sürpriz bekliyorum, stili rakiplerinden etkilenmezse 3 KARA TURNA, etkili binicisiyle 4 KİZİLYİLMAZ, son yarışı olumlu 12 MISS IRONARM ve 11 LİTOR bu ayak önereceğim safkanlardır. 

SIRALAMAM: 1,5,6,3,4,12,11 

10 KOŞU: 2 AKAR NEJAT küçük sıkıntıları giderilen safkan ara sonrası kum piste galop niyetine yarış gördü. Orjin olarak yatkın olduğu çim piste çıkacak olan safkan kalitesine yakışır bir birincilik bekliyorum. BANKO öneriyorum. 

SIRALAMAM: 2 BANKO