GanyanTime.com
YENİ

4 Temmuz 2016 Pazartesi

SERCAN çancı

4 Temmuz Kurtiniadis KOCAELİ Tahmin ve Analizleri

 

Merhaba Sevgili Dostlar.

Kocaeli tahminlerimde yine bol alternatif tekli bir kurgu oluşturdum.

Aklınıza yatan, mantığınıza uyan ya da içinize sinen isimlerle kuponlar oluşturabilmeniz adına tahminlerimi minimum düzeyde ufaltarak yararlı olmaya çalışıyorum. Bütçeniz dahilinde, önermiş olduğum alternatif tekler ile kuponu ufaltabilmeniz imkanlar dahilindedir.
Umarım Bayram arefesinde ikramiyeye ulaşabilmeniz adına yardımcı olabilirim.

Herkese Bol Şanslar...EDEBEY: Etkisiz kaldığı son Ankara pistindeki koşusunu ölçü almıyorum. Genelde hep bir arada koştuğu rakiplerle tekrardan uyumlu olduğu Kocaeli pistinde yarışacak olan safkan, uyumlu aprantisi idaresinde süratli geçmesi muhtemel olan koşuyu sonlarda etkili gelip kazanabilir Favorimdir.


FİLOZOFTAY: Kocaeli pistinde koşmuş olduğu 6 koşuda henüz kazanamamış olsa da 5 koşusundan tabelanın çeşitli basamaklarında neticeler alan kaliteli safkan, yaklaşık 2 aylık bir ara vermiş olmasına rağmen, idman pistinde ciddi işlerle bu koşuya hazırlandığından ötürü dinçliğinin de vermiş olduğu avantajla çıktığı gibi kazanabilir. Favorimdir.


WIND RUNNER: Çeşitli sorunlarından ötürü belirli aralıklarla start almak zorunda kalan kaliteli safkan problemlerinden arınmış görüntüsü ile son iki koşusunu benzer rakipler yanında pekte zorlanmadan uzak farklar yaparak kazandı. Bugün koşacağı rakipler arasında kendi stilindeki Hero Admiral ile birbirlerini yiyecek duruma gelmektense, ısrarcı olan isim Hero Admiral olacaksa onun arkasında ikincilikte gidip son 800 de sonuç alabileceğine inanıyorum. Ama ben yine de  Sağlıklı bir Wind Runner'ın bu gruplarda işi olmadığını düşündüğümden dolayı, İdman pistindeki müthiş görüntüsü ile birlikte bir beyaz bayrak ayna yarışı izlettirebileceğini düşünüyorum. Alternatif Tek Adayımdır...KING KAISER: İlk iki koşusuna büyük favori olarak katıldığı koşularından 2.likle ayrılan isim, son İstanbul sentetik koşusundan da başarılı bir ikincilik elde ederek tekrar Kocaeli pistine döndü. Bugün apranti indirimiyle 52 kg sikletle yarışacak olan tayın, son iki idmanını da aynı apranti ile yaparak koşuya hazırlandığı göz önünde bulundurulacak olursa, çok büyük bir hataya sebebiyet vermediği takdirde koşuyu kazanmasını beklediğim isimdir. Alternatif Tek Adayımdır.


KIZIMİREM: Orijin itibari ile müthiş bir potansiyele sahip olan kısrak, ilk yarışını çokta zorlanmadan müthiş bir performanslar kazandı. Koştuğu her yarışının ardından artan tecrübeyle daha iyi yerlere gelebileceğini düşündüğümden dolayı, benzer bir performans sergileyeceğini düşündüğüm bu koşuda da birinciliğin en güçlü adayı olup Alternatif Tek Adayımdır.


TEARRA: Gruba baktığımızda ayağına çabuk çok sayıda ismin olması müthiş bir tempo oluşturacağından dolayı favori olarak çıkacak Best Of Elif'in stilinde olan rakiplerinin de erken ve sert preslerine maruz kalması muhtemel olacak konu olduğundan dolayı bu varsayımdan olumsuz etkilenebilecektir. Hal böyle olunca koşunun sprinte kalması yüksek ihtimal olacaktır. Bu varsayımda sadece Tearra'ya binmek için Kocaeli'ye gitmiş bir Gökhan Gökçe'nin, ekstra bir performans sergileyeceğine inandığımdan dolayı son 300lerde dış kulvarda belirecek olan safkanın etkili sprinti ile gelip koşuyu kazanmasını bekliyorum. Alternatif Tek Adayımdır.


KOCAELİ ŞABLONUM (TUTAR:38,40TL)


3-EDEBEY // 4.7.6.5
3-FİLOZOFTAY // 2.5.4
4-WIND RUNNER // 3.5.2
1-KING KAISER // 4-HARDY KHAN
2-KIZIMİREM // 5-HALİME HANIM
4-TEARRA // 2-BEST OF ELİF