GanyanTime.com
YENİ

8 Temmuz 2016 Cuma

Gizli Eküri

8 Temmuz Veliefendi Saatçisi İstanbul Tahminleri (TUTTU)

 

1. Ayak: Deniz kurtel ekürisinin prensi haline dönüşen HIşman Çizik uyum sağladığı safkan Budakhan ile uygun grupta bir kez daha start alacak kazandığı koşuda ikinci sırada yer verdiğim safkan Budakhan uyumlu aprantisi ve uygun grubu ile tekrar favorilerim arasında yer alacaktır. Lakin daha önce kum pisti bu safkanlara geçilen at ilk sıradan şans versem de kum pist sebebiyle kuponlarda tek bırakmayacağım. Sıralamam şu şekilde olacaktır.Denk güçlerde safkanlar olması sebebiyle kalabalık tutulmasından yanayım.

3-2-4-6-5-7


2. Ayak: Bu koşuda sahada dikkatimi çeken yaptığı çalışmalar ile göz dolduran safkan 1000 metre çalışmasında Rüzgarın Ruhu Anılbey gibi isimler ile aynı dereceye sahip olan Tay Halis Karataş Tercihi ile kendini zaten belli etmektedir. Safkan aynı zaman Abuş ve Kısrakbaşı ile Anneden kardeş olması onun kalitesini de ortaya koymaktadır. Tüm bu etkenler Halis Karataş'ta birleşince alternatif tek adayı olmasına hiçbir engel kalmıyor. Ayrıca Doğanlı tam hazır olarak gözükmese de aynı sahibin Sonkalelim isimli safkanın babadan kardeşi olması onda süpriz beklentilerini ortaya çıkarıyor. Temelkuranların Elanilim isimli safkanı ile Babadan kardeş olan Nazımayşe de ıhmale gelmeyecek safkanlar arasındadır.

Tay koşusu çok at yazarım keyfime bakarım diyenlere kalabalık sıralamam şu şekildedir.

4---//6-7-//3-5

3. Ayak: Tercihlediği her safkan ile kendisini bu tip grup yarışlarında belli eden sihirbaz kalitesi bugün de ortaya cıkacaktır bu tip mesafe yarışlarıdan bekleme yaparak safkanın gücünü sonlarda ortaya koyan Halis Karataş tecrübesi daha önce cihanımdan inip sanzatu ile o yarışta en azından cihanıma hakimiyet sağlaması tercihlerde ne kadar etken olduğunu gösteriyor Sihirbazın bu safkanı tercihlediği son 2 koşuda da aynaya uzanması bunun ne kadar da doğru olduğunu gösteriyor Günün başka bir alternatif tekidir. Eğer İron yarın galibiyeti elde edemez ise önde boş kalması halinde Güngör Baba ve Sihirbaz belki yanılmıştır diyerek Cihanım'ın şanslı olacağını düşünüyorum.

2-1-3

4. Ayak: Bu koşuda üzün süre ara verdikten sonra pistlere geri dönen Bici Bici favorim olacaktır lakin her zaman dişi koşularda olabildiğince at yazmayı seviyorum. Hepsi yapılmasından yanayım.

2-3-4-1

5. Ayak: Toms bu gruptaki safkanlara uygun mesafe ve uygun pistte hakim olacaktır Günün En Sağlam Bankosudur.

3-TOMS

6. Ayak: Win For Me uzun mesafeli yarışlarda diri görüntüsü ve uygun jokeyi ile alternatif tek adayımdır. 2 yarış gördükten sonra Adalı ekürisine ait beklenti büyük olan ve Halis Karataş'ın vazgeçmediği Dont 2. atım olacaktır. Not: 5 Numaralı Kutayhan Winchester ekürisinin ağırlığında ezildği koşudan sonra çime gidip Kuma geri döndü etkili yarış cıkartabılır.

2---4-1-3-5

İSTANBUL KUPONUM

3-2-4-6-5-7

4 İLKADIM //6-7-//3-5

2-1-3

2-3-4-1

3-TOMS

2 WIN FOR ME // 4-1-3-54.32 TL
108 TL