YENİ
6'lı Ganyan Başlama Saatlerinde Değişiklik! 25 Eylül Pazartesi (Bugün) itibariyle Gündüz yarışlarında saat 15.00’da, Gece Yarışlarında ise saat 18.30’da başlayacaktır.

14 Temmuz 2016 Perşembe

GanyanTime.com

Elazığ Vali Koşusu'nu Remzi Doğan ile YEŞİLTAŞ Kazandı

 

Elazığ yarış sezonunun, 4+ Yaşlı Arap atları için en önemli sınavlarından biri olan Elazığ Vali Koşusu, 13 Temmuz Çarşamba günü Elazığ Hipodromu'nda düzenlendi. Sezonun bu önemli randevusunu, Enver Yıldız’ın YEŞİLTAŞ (Ateştopu - Zahide 32 / Savatlı) isimli atı, jokeyi Remzi Doğan ile kazanmayı başardı.

Birincilik ikramiyesi 70.000 TL olan ve 4+ yaşlı 16 Arap atının katıldığı Elazığ Vali Koşusu, keyifli bir birincilik mücadelesine sahne olurken, bu mücadeleden PEKKURT (Kara Yağız - K. Irak 65 / Alkuruş 14) ikinci, HASKAN (Joker - Refika / Druid)  üçüncü, starttan geç çıkış yapmasına rağmen, sonlardaki canlı ataklarıyla ŞUBATHAN (Erbeyim - Benze / Birader) da dördüncü olarak ayrıldı.

Kazanan YEŞİLTAŞ için bitiriş derecesi 2.26.70 olurken, farklar Baş - 2,5 Boy - 1,5 Boy  şeklinde oluştu.

13 koşu aranın ardından yeniden birincilik elde etmeyi başaran al erkek safkan YEŞİLTAŞ son olarak, 7 Mart tarihinde Şanlıurfa Hipodromu'nda katıldığı Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanlığı Koşusu'nu (KV-6) kazanmayı başarmıştı.