Karadeniz Koşusu’nu Selim Kaya ile TATVAN İNCİSİ Kazandı
GanyanTime.com Facebook GanyanTime.com Twitter
Reklam Alanı

Karadeniz Koşusu’nu Selim Kaya ile TATVAN İNCİSİ Kazandı

27 Temmuz Çarşamba akşamı İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilen Karadeniz Koşusu'nu (Açık - G1 / D); Gülnur Gülerce’nin TATVAN İNCİSİ (Scarface - Hanımkız / Always A Classic) isimli kısrağı, jokeyi Selim Kaya ile kazandı.

3+ yaşlı 8 İngiliz kısrağının, çim pistte 1600 metre mesafede birincilik mücadelesi verdikleri koşuda; Kazım Yararel’in sahibi olduğu jokey Ömer Kaya ile koşuya katılan CHERI CHERI LADY (Luxor-Uni Baby/Flying Spur)  ikinciliği elde ederken, Metin Günday’ın jokey Sadettin Boyraz ile start alan HELGALEIN (Halicarnassus-Miss Despina/Always A Classic) isimli kısrağı  üçüncü, Gülnur Gülerce’nin sahibi olduğu, jokey Halis Karataş ile start alan ve kazanan TATVAN İNCİSİ'nin ekürisi olarak koşuya iştirak eden WILLPOWER (Victory Gallop-Free Trade/Shareef Dancer) isimli kısrak da dördüncü oldu.

Birincilik ikramiyesi 350.000 TL olan koşuda, 19. startında 10. birinciliğini elde eden ve bu önemli koşuyu geçen senede kazanma başarısı gösteren TATVAN İNCİSİ için koşunun bitiriş derecesi 1.22.69 olurken, farklar 1/2 Boy - 3 Boy - Boyun şeklinde sonuçlandı.

Sosyal Medya'da Bizi Mutlaka Takip Edin
Facebook Twitter Google+ RSS Beslemesi