GanyanTime.com
YENİ

25 Temmuz 2016 Pazartesi

GanyanTime.com

Niğbolu Koşusu’nu Gökhan Kocakaya ile SERHANTAY Kazandı

 

Büyük bir heyecanın yaşandığı ve son metrelere kadar müthiş bir mücadeleye tanıklık edilen 2016 yılı Niğbolu Koşusu'nda zafere, Engin Berk Sezen’in SERHANTAY (Altaha - Kevserim / Birader) isimli safkanı, jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde uzandı.

Birincilik ikramiyesi 350.000 TL olan bu yılki Niğbolu Koşusu’nda 4 yaşlı 10 Arap atı start aldı. Çim pistte 2400 metre mesafede gerçekleştirilen bu önemli koşuda ikinciliği, kazanan SERHANTAY'ın baş farkı ile gerisinde, Sadettin Er'in OĞLUM EGE (Rikardo - Benim Kızım / Benimoğlum) isimli safkanı, Murat Gündüzeli idaresinde elde ederken, Necdet Turan'ın, Uğur Polat ile bu koşuya katılan GÖZYAŞI GECESİ (Özgünhan - Hankızı / Sezginbey) isimli atı üçüncü, Özcan Yıldırım idaresindeki, Besire Gündüzeli'nin sahibi olduğu SEMEND (Halid - Betülüm / Tamerinoğlu) de Niğbolu Koşusu’ndan dördüncü olarak ayrıldı. 

Kazanan SERHANTAY için koşunun bitiriş derecesi 2.45.91 olurken, farklar Baş - 3 Boy - 1,5 Boy ise şeklinde kayıtlara geçti. 

26 Haziran günü, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda kazandığı İstiklal Savaşı Koşusu'nun (G1) ardından, Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda Yüksek Komiserler Kurulu Koşusu'nda (G1) boy gösteren ve bu koşuda istediği neticeyi bu kez alamayan safkan, 2016 yılı içerisindeki 5. Grup Koşu zaferine, Niğbolu Koşusu'nu kazanarak ulaştı.