GanyanTime.com
YENİ

10 Temmuz 2016 Pazar

GanyanTime.com

Nilüfer Hatun Koşusu'nu Ömer Kaya ile AMANKAYA Kazandı

 

4 Yaşlı başarılı Arap atlarının buluştuğu 2016 yılı Nilüfer Hatun Koşusu (Açık - A3 / DHÖ / D), Bursa Hipodromu'nun tadilatta olması münasebetiyle, 10 Temmuz Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromu'nda düzenlendi. Bu önemli koşuyu Remazan Kaya’nın AMANKAYA (Kafkaslı - Amanı / Al Sakbe) isimli kısrağı, jokeyi Ömer Kaya ile kazanmayı başardı.

Birincilik ikramiyesi 95.000 TL olan ve 4 yaşlı 8 Arap atının katıldığı Nilüfer Hatun Koşusu, son metrelere kadar büyük bir heyecana sahne olurken, bu mücadeleden Mustafa Çiçek idaresindeki GÖZYAŞI GECESİ (Özgünhan - Hankızı / Sezginbey) ikinci, iç kulvara yakın atakları ile ELANİLİM (Turbo - Ebrar / Halid) üçüncü, Gökhan Gökçe ile Nilüfer Hatun Koşusu'nda boy gösteren MY SULTAN (Kafkaslı - Cahide Sultan / Özgün) da dördüncü olarak ayrıldı.

Kazanan AMANKAYA için bitiriş derecesi 1.30.83 olurken, farklar ise  Boyun - Uzak - 3,5 Boy şeklinde oluştu.

Gösterdiği parlak performansı, Nilüfer Hatun Koşusu'nda da sürdüren AMANKAYA, elde ettiği bu birincilikle birlikte kariyerinin 11. birinciliğine ulaştı. AMANKAYA, Neame Koşusu (G2), Anneler Günü Koşusu (G3), Orhangazi Koşusu (G3), Süleyman Çelebi Koşusu (A3) ve Nurettin Karaca Koşusu (KV-6) galibidir.