Özdemir Atman Koşusu’nu Selim Kaya ile FOULITA Kazandı
GanyanTime.com Facebook GanyanTime.com Twitter
Reklam Alanı

Özdemir Atman Koşusu’nu Selim Kaya ile FOULITA Kazandı

17 Temmuz Pazar günü birbirinden önemli koşulara ev sahipliği yapan İstanbul Velifendi Hipodromu’nda, merhum Özdemir Atman anısına düzenlenen koşuyu (Açık - G3 / TR / Dişi) Ergun Kalabak’ın FOULITA (Unaccounted For - Speedy Girl / Wolf) isimli tayı, jokeyi Selim Kaya ile kazanmayı başardı. 

3 yaşlı 10 dişi İngiliz tayının katıldığı Özdemir Atman Koşusu, çim pistte 2100 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. Birincilik ikramiyesi 126.000 TL olan ve 90. Gazi Koşusu'nda da yer alan 3 tayın da katıldığı 2016 yılı Özdemir Atman Koşusu'nda ikinciliği, dış kulvardan Halis Karataş idaresinde etkili ataklar sergileyen Mİ BOMBON (Cuvee - Lalla Mina / Distant Relative) elde ederken, KAİNAT (Dai Jin - Fuss Cat / Always A Classic) üçüncü, İPSİZ KIZ (Red Bishop - Shiero / Castle Rising) da dördüncü oldu. 

Kazanan FOULITA için koşunun bitiriş derecesi 2.12.20 olarak kayıtlara geçerken, farklar Baş - 4 Boy - 2 Boy şeklinde sonuçlandı. 

Son kez 90. Gazi Koşusu'nda boy gösteren ve katıldığı bu koşuda başarılı bir netice alamayan kısrak, kariyerinin 4. ve en önemli başarısına Özdemir Atman Koşusu'nu kazanarak ulaştı.

Sosyal Medya'da Bizi Mutlaka Takip Edin
Facebook Twitter Google+ RSS Beslemesi