GanyanTime.com
YENİ

3 Temmuz 2016 Pazar

GanyanTime.com

Süleyman Çelebi Koşusu’nu Ömer Kaya ile AMANKAYA Kazandı

 

İzmir Şirinyer Hipodromu’nda 3 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilen Süleyman Çelebi Koşusu’nu, Remazan Kaya ekürisinin AMANKAYA (d.k. Kafkaslı – Amani) isimli kısrağı, jokeyi Ömer Kaya idaresinde 2.13.21’lik bitiriş derecesiyle kazandı.

Yarış kariyerine 36 koşu sığdıran 4 yaşındaki kısrak, Şirinyer Hipodromu’nda bugün 2. kez start aldı. Bu koşuyla birlikte başarılarına bir yenisini daha ekleyen safkan toplamdaki birincilik sayısını da 10’a çıkardı. AMANKAYA son olarak, 5 Haziran 2016 günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilen G2 Neame Koşusu’ndan galip ayrılmıştı.

Daha önceki yıllarda Bursa Osmangazi Hipodromu’nda düzenlenen koşu, İzmir Şirinyer Hipodromu’nda bu yıl ilk kez gerçekleştirildi. Çim pistteki 2000 metre mesafeli koşuya, 4 + yaşlı safkan 8 Arap atı katıldı. 95.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda (Açık – A3 / DHÖ) ikinciliği ATMACA BEYİ (Gobakbey – Yıldız Türe) elde ederken, kazanan safkanın ekürisi BUZKAYA (Devzade – Karainci.25) üçüncü, KIŞLALI (Koşayalp – Adıgül) isimli safkan da dördüncü olarak koşuyu tamamladı. Koşunun farkları, 2,5 boy – 1 boy – 4 boy şeklinde sonuçlandı.