GanyanTime.com
YENİ

26 Ağustos 2016 Cuma

GanyanTime.com

Süleyman Sırrı Turhan Koşusu’nu Murat Gündüzeli ile OĞLUM EGE Kazandı

1970 yılında atçılığa başlayan ve 1992 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyeliğine seçilen merhum Süleyman Sırrı Turhan’ın anısına düzenlenen koşuyu, starttan çıktığı gibi Sadettin Er’in sahibi olduğu, kır erkek safkan OĞLUM EGE (Rikardo - Benim Kızım / Benimoğlum) isimli at kazandı.

Jokey Murat Gündüzeli ile koşuya katılan safkan, startla birlikte aldığı liderliği aynaya kadar korudu ve 1.33.47’lik bitiriş derecesiyle mücadeleden galip ayrıldı. Daha önce Haymana (KV-21) ve Mehmetçik (KV-8) koşularından galip ayrılmayı başaran OĞLUM EGE, Süleyman Sırrı Turhan Koşusu galibiyetiyle birlikte, üst üste 2., toplamda ise 7. birinciliğine ulaştı. 

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 26 Ağustos Cuma günü gerçekleştirilen koşuda, MY SULTAN isimli kısrağın, Komiserler Kurulu Kararıyla  start almamasıyla, 4 yaşlı 3 safkan Arap atı birincilik için mücadele verdi. Çim pistteki 1400 metre mesafeli koşuyu (KV-8/S/DHÖ), AĞRI KESİCİ (Kafkaslı - Uğurun Kızı / Rikardo) ikinci, İZŞAN (Deha - İzay / Al-Işık) isimli safkanda üçüncü  olarak tamamladı.