GanyanTime.com
YENİ

13 Ağustos 2016 Cumartesi

GanyanTime.com

Yıldırım Bayezıd Koşusu’nu Özcan Yıldırım ile CEMCEM Kazandı

Dördüncü Osmanlı padişahı Yıldırım Bayezıd anısına gerçekleştirilen ve sezonun en önemli mücadelelerinden biri olan koşu (Açık - G1) bu yıl 13 Ağustos Cumartesi günü Ankara 75. Yıl  Hipodromu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Sonucu merakla beklenen koşuyu Francesco Sponza’nın CEMCEM (Akındayım – Gloriana / MARLIN) isimli atı jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde kazandı.

3+ yaşlı 10 safkan İngiliz atının katılımıyla,  kum pistte 2200 metre mesafede düzenlenen ve birincilik ikramiyesi 350.000 TL olan koşunun ikincisi Deniz Kurtel'in sahibi olduğu jokey Akın Sözen ile start alan ve geçen sene bu önemli koşuyu kazanan HOT CHOCOLATE (Victory Gallop-Undercover Soldier/Lost Soldier) olurken, Ömer Tulgar'ın BAVİ REŞ (Yonaguska-White Diamond/Dilum) isimli safkanı jokey Ayhan Kurşun idaresinde üçüncü, Hikmet Kızılca'nın EUPRHATES (Curlin-Sacred Saue/Holy Bull) isimli atı da jokey Selim Kaya idaresinde koşudan dördüncü olarak ayrıldı. 

39. startında 16. kez birinciliğe uzanan CEMCEM için koşuyu bitiriş derecesi  2.23.98 olurken, farklar ise 2 Boy - 4,5 Boy - Burun şeklinde sonuçlandı.