GanyanTime.com
YENİ

28 Eylül 2016 Çarşamba

GanyanTime.com

28 Eylül Mert Adam İSTANBUL Yarış Tahminleri ve Koşu Yorumları

 

1.KOŞU: İlk defa koşacak taylara yarış yarış yaşamlarında başarılar diliyorum. Uzun süredir düzenli idmanlarla bu koşuya hazırlanan UMURŞAH ekürisi GÜRSU ile başta düşünülmelidir. Yine idmanlarda pişkin bir görüntü çizen ULUĞBEY çalışmalarını sahaya yansıtırsa yarış hayatına birincilikle merhaba diyebilir. SURKAPI BEYİ ve ACI KAHVE'de yeterli hazırlıklarıyla şans tanınmalıdır. 

2.KOŞU: Son koşularına oranla uygun grupta koşan HEIWA IWA öndeki liderlik mücadelesinde fazla yıpranmasza galibiyet hasretini giderecektir. Sorunlarına rağmen yarış seçtirilerek koşturulan kalite safkan RADYOCU birinciliğe ortak olabilir. Hızla eski gücüne kavuşma yolunda ilerleyen SHOPAHOLIC ve son olarak sert rakipleri yanında TEKDAL yazılarak bu ayak geçilmelidir. 

3.KOŞU: Tam dişine göre grupta SERHANTAY bütünleştiği jokeyiyle kazanmaya en yakın safkan olacaktır, küçük kuponlara banko öneriyorum. Bu sefer Karataş'ın tercihlediği SEMEND adını birinciliğe yazdırabilir. Mesafeden etkilendiği son yarışını önemsemediğim AMANKAYA bu sefer çok farkı koşacaktır. Son olarak GÖZYAŞI GECESİ'de yazılarak bu ayak geçilmelidir. 

4.KOŞU: Koşunun temposuna ayak ayak uyduramadığı ve düzlük üzerinde erken pozisyon alamadığı için çok kapanan BİLGEKURT süratli geçecek olan koşuda bu sefer adini birinciliğe yazdırmaya yakındir. Bir diğer sprinter safkan GÖKKALE favorimin adeta gölgesi olacaktır. Öndeki mücadeleden fazla yıpranmazsa PALADAYI, her yarış üzerine koyarak giden ASLANSÜTÜ ve boş kilosuyla DELİDUMRUL'da yazılmalıdır. 

5.KOŞU: Beklenen performansı bir türlü sahaya yansıtamamış DONTLOOSEDCONTROL elverişli rakipler yanında bu sefer kazanmaya yakındır. Ağır kilosuna rağmen performans olarak gurubun üzerinde olan GÜRMAN AĞA, sert grupta tabelayı tamamlayan ADABEYİ, son yarışında kazanmaya çok yaklaşan ATEN GOLD zaman zaman ters yarışlar çıkartan BONCUK arasında en az hata yapan kazanacaktır. 

6.KOŞU: Yarış seçtirilerek koşturulan DENİZCANİM daha önce geçtiği rakiplerini bir kez daha mağlup edecektir. Günün en sağlam bankosu olarak kuponlara yazılmalıdır. 

7.KOŞU: GAZİBORA KHAN son yarışını tamamen jokey hatasından kaybetti. Safkanı gereğinden fazla tutunca kantarmada boğdu akabinde düzlükten sonra yaptığı tüm ataklar o gün için kendisine tabelada yer buldurdu. Binicisinin bir kez daha tercihlemesiyle klasına yakışır bir galibiyet alarak son koşusunu bizlere unutturacaktır.

8.KOŞU: Bölünen Şartlı-1 koşunun diğer ayağında rakiplerine oranla daha hazır görüntünü çizen  ASARCIKLI, HABERATLI, UÇANŞAH, KUMBAĞGÜLÜ ön plana çıksa da bu ayak kapatılarak rahat bir koşu izlenilmelidir. Bu ayak az atla geçmek isteyenler verdiğim sıralamayı dikkate alabilirler. 

9.KOŞU: Yarışları üst üste gelse de sevdiği koşullarda BİÇER kapanışı yapabilir. Yine ağır kilosuna rağmen uygun grupta RÜZGARIN RUHU çıktığı gibi koşuyu kazanabilir. Boş kilosu ve müthiş formuyla CANKURTBEY, kazanarak moral bulan ZEUS, hücumda geç kalmazsa GEZEGEN ilk planda düşünülmelidir. Zor bir koşu geniş kuponlara bu ayak kapatılarak rahat bir koşu izlemelerini öneriyorum. 

BİRİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM 

1.KOŞU: 7,6 // 5,8 
2.KOŞU: 3,5,6,2 
3.KOŞU: 4 // 3,5,6 
4.KOŞU: 9,2,6,8,10 
5.KOŞU: 8,1,3,4,2 
6.KOŞU: 1 DENİZCANİM 

İKİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM 

4.KOŞU: 9,2,6,8,10 
5.KOŞU: 8,1,3,4,2 
6.KOŞU: 1-DENİZCANIM 
7.KOŞU: 5-GAZİBORA KHAN 
8.KOŞU: 1,4,6,8 // 3,5,2,9,7 
9.KOŞU: 1,2,7,9,8,11,3,4,6,5,10