GanyanTime.com
YENİ

3 Eylül 2016 Cumartesi

GanyanTime.com

Morocco Sorec Koşusu’nu Özcan Yıldırım ile SUMMER PICTURES Kazandı

Longines sponsorluğunda düzenlenen Uluslararası yarış festivalimizin ilk ayağını oluşturan 3 Eylül Cumartesi akşamı, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 2 yaşlı dişi İngiliz taylarının birincilik mücadelesi verdiği Morocco Sorec Koşusu’nu (KV-6 / Dişi) bu yıl Mehmet Hanifi Esin’in SUMMER PICTURES (Church Pictures - Summer Sun / Galetto) isimli dişi tayı, jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde kazandı. 

52.500 TL birincilik ikramiyeli Morocco Sorec Koşusu, çim pistte 1200 metre mesafede gerçekleştirildi. Son metrelere kadar büyük bir heyecanın yaşandığı koşuda ikincilik, POINSETTIA (Torok - Duselik / Sunny's Halo) ve GÜLAN BİNDA (Mali - Deste / Pardon) isimli kısrakların "atbaşı" sonucu ile neticelenirken, BLUE LION (Lion Heart - Emine Hanım / Distant Relative) ise dördüncü oldu. 

Kazanan SUMMER PICTURES için koşunun bitiriş derecesi 1.12.07 olurken, farklar 1/2 Boy - Atbaşı - 1,5 Boy  şeklinde kayıtlara geçti. 

Start almış olduğu 5. koşusundan 2. birinciliğini çıkarmayı başaran ve ilk kez Özcan Yıldırım ile mücadele veren kısrak son olarak, 24 Ağustos tarihinde yine İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda katıldığı Yusuf Dikman Koşusu'nu (KV-6) üçüncü olarak tamamlamıştı.