YENİ

11 Eylül 2016 Pazar

GanyanTime.com

Pansiyon Hara Koşusu’nu Barış Kurdu ile EL ASESINO Kazandı

 

İzmir Şirinyer Hipodromu’nda 11 Eylül Pazar gecesinin en önemli mücadelesi olan Pansiyon Hara Koşusu (Açık-A3), programın 7. koşusu olarak saat 20.30'da düzenlendi. 2 Yaşlı İngiliz taylarının bu önemli randevusunu, Duygu Fatura'nın EL ASESINO (Three Valleys - Amarilou / Slicky) isimli tayı, jokeyi Barış Kurdu ile kazanmayı başardı.

Çim pistte 1200 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen sürat koşusu'nda,  2 yaşlı 8 İngiliz tayı birincilik için mücadele verdi. Kazanan EL ASESINO arkasında ikincilik, Mehmet Kaya ile bu mücadelede boy gösteren KARADAMAR (Lion Heart - Kemençem / Entrepreneur) isimli safkanın olurken, Mustafa Çiçek idaresindeki PRECIOUS JEWEL (Dehere - Precious Pearl / Peintre Celebre) üçüncü, JETFLY (Torok - Stainless / Unaccounted For) da Özcan Yıldırım idaresinde tabelayı tamamlayan tay oldu.

Kazanan EL ASESINO için bitiriş derecesi 1.10.42 olurken, farklar Burun - 2 Boy - 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

Yarış yaşamına 1 Temmuz tarihinde İzmir Şirinyer Hipodromu'nda başlayan al erkek safkan EL ASESINO, bu tarihteki Şartlı - 1 mücadelesini kazandıktan sonra, 29 Temmuz'daki Ulubat Koşusu'nu (A3) lehine çevirmeyi başarmıştı. EL ASESINO son olarak ise, 25 Ağustos tarihinde katıldığı (KV-7) koşuyu, bugünkü jokeyi Barış Kurdu idaresinde, çim pistte 1300 metre mesafede kazanmıştı.