GanyanTime.com
YENİ

24 Eylül 2016 Cumartesi

GanyanTime.com

Sürat Koşusu’nu Halis Karataş ile BALLIKAYA Kazandı

2+ yaşlı İngiliz taylarının, Ankara yarış sezonu içerisindeki en önemli randevularından biri olan Sürat Koşusu (Açık - G1 / 26), 24 Eylül Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda düzenlendi.

Şampiyon GRAYSTORM'un Triple Crown yapıp yapamayacağının belirleneceği günde düzenlenen koşuyu, geçen senede bu koşuyu kazanmış olan Levent Sarıkaya'nın sahibi olduğu, BALLIKAYA (Victory Gallop - Bin Umut / Sea Hero)  isimli  tay, jokey  Halis Karataş ile kazandı.

Çim pistte 1000 metre mesafede, 12 tayın katılımıyla gerçekleştirilen koşuda ikinciliği, Ahmet Bakır'ın sahibi olduğu ve koşuya Ahmet Çelik ile katılan ZEALOUS LINE (Win River Win-Aslı Cantay/Mujtahid) elde ederken, Deniz Kurtel'in sahibi olduğu Aklın Sözen idaresindeki SON OF A LEGEND (Lion Heart - Filik / Eagle Eyed) üçüncü, Kazım Yararel'in sahibi olduğu Ömer Kaya ile Sürat Koşusu'na katılan CHERI CHERI LADY (Luxor-Uni Baby/ Flying Spur) ise dördüncü oldu.

350.000 TL birincilik ikramiyeli koşuyu kazanarak 11.startından 4. birinciliğine ulaşan BALLIKAYA için bitiriş derecesi 0.58.42 olurken, farklar Boyun - 1/2 Boy - 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.