YENİ
DUYURU! 18 HAZİRAN ŞANLIURFA YAYINLARI ÖĞLE SAATLERİNDE EKLENECEKTİR, ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ. EN ÇOK KAZANDIRAN ÜCRETSİZ YARIŞ SİTESİ GANYANTIME.COM. BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
------------------------ REKLAM ------------------------
18.06 BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
18.06 Ş.URFA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
18.06 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

3 Eylül 2016 Cumartesi

GanyanTime.com

Uluslararası Yarış Festivali için gelen misafir safkanların yarış istatistikleri

 
------------------------ REKLAM ------------------------

Bu yıl ilk kez Longines sponsorluğunda gerçekleşecek olan Uluslararası Yarış Festivali, 3 ve 4 Eylül tarihlerinde İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlenecek. 

Yurtdışından 22, Türkiye'den ise 20 safkanın kayıt yaptırdığı bu büyük festival öncesi, yurtdışından gelen 22 misafir safkanı kısaca tanıyalım. 

G2 ULUSLARARASI IFAHR KOŞUSU 

HANDASSA (FR): Dünyaca ünlü Hamdan Al Maktoum ekürisine ait Handassa, geçtiğimiz yılki IFAHR Koşusu’nun galibi olup bu yıl aynı ünvanı korumak için start alacak. Geçen yılki galibiyetinin ardından G1 Arabian World Cup’ta start alan ve 7. olan Handassa, bu yıl Dubai Meydan Hipodromu’nda G1 Al Maktoum Challange’ı uzak farkla kazanırken G1 Kahayla Classic’te ise kazanan safkanın 3 boy gerisinde dördüncülükte kaldı. VULCAIN DU CLOS (FR): Daha önce ülkemizde 2 kez start alan Vulcain Du Clos, ilk olarak 2014 yılı Malazgirt Koşusu’nda ikincilik elde ederken geçtiğimiz yıl ise koşudan üçüncü olarak ayrıldı. Geçen yılki Malazgirt Koşusu’ndan sonra Fransa’da G1 Arabian World Cup’ta start alan ancak başarılı olamayan safkan, üst üste üçüncü kez geleceği Türkiye’de bu kez IFAHR Koşusu’nda şansını deneyecek. 

AL YASOUB (FR): Geçen yıl G1 Uluslararası Malazgirt Koşusu’nu kazanan GHAZWA’nın anne kardeşi olan Al Yasoub, 10.000 Euro bedelle Fransa-Arqana Satışları’ndan alındı. Remazan Kaya’nın sahibi olduğu isimlerden biri olan Al Yasoub, Riskamiss D’or Up ile birlikte Kaya Ekürisi’ni IFAHR Koşusu’nda temsil edecek. 

RISKAMISS D’OR UP (FR): 2009 yılı Malazgirt Koşusu’nda Turbo ve General’in ardında üçüncülük elde edip, 2011 yılında ise kazanan No Risk Al Maury’nin ilk jenerasyon taylarından Riskamiss D’or Up, geçtiğimiz yıl Ekim ayında Fransa-Arqana Satışları’ndan 8.000 Euro bedelle Remazan Kaya tarafından alındı. 

EURO DAHESS MNM (GER): Daha önce ülkemize 4 kez gelip, 2 kez Malazgirt Koşusu'nu kazanan döneminin en başarılı atlarından Dahess'in bir temsilcisi olup, koşu için Azerbaycan'dan geliyor.

G2 ULUSLARARASI MALAZGİRT KOŞUSU 

KAO KAT MHF (US): Bugüne kadar İngiltere, İsveç ve Belçika gibi dünyanın bir çok ülkesinde start alan Amerika menşeili Kao Kat Mhf, son startında 13 Ağustos günü İngiltere’nin Newbury Hipodromu’nda 1000 metrelik G2 statüsündeki sprint yarışını 3.5 boy farkla kazanmayı başardı.

MOUHEEB (GB): Daha önce ülkemizde 5 kez start alan Mouheeb, son iki yılda G2 Uluslararası Ali Rıza Bey Koşusu’nu kazanmayı başardı. Veliefendi Hipodromu’nda katıldığı tüm koşularda tabela içerisinde yer alan safkan, geçtiğimiz yılki Malazgirt Koşusu’ndan ise ikinci olarak ayrılmıştı.

CHERIKA DE CHAILLAC (FR): Türk at sahiplerinden Remazan Kaya'nın sahibi olduğu, Fransa-Arqana’dan 7.000 Euro bedelle alınan Cherika De Chaillac, G1 Uluslararası Malazgirt Koşusu için Bulgaristan'dan ülkemize geliyor.

MISS DAHESS MNM (DE): Azerbaycan'dan gelen bir başka Dahess temsilcisi olan Miss Dahess Mnm, daha önce babasının iki kez kazandığı G1 Malazgirt Koşusu'nda start alacak. 

G2 ULUSLARARASI BOĞAZİÇİ KOŞUSU 

STEEL OF MADRID: Yarış hayatı boyunca 8 kez start alan Lope De Vega temsilcisi, yarış hayatına geçtiğimiz yıl kazanarak başladı. Akabinde G1 galibiyeti bulunan Hawkbill’in az farkla gerisinde ikinci olup 2 yaşlılığını noktalayan tay, bu yıl ilk olarak G3 koşuda start alıp başarılı olamadı. Mayıs ayında Newmarket’teki Listed mücadeleyi kazanan Steel of Madrid, son olarak 15 Ağustos günü Fransa-Deauville’de üst düzey taylarının bir araya geldiği G2 koşuda yakın ara tabela dışında kaldı. 

MOVE UP: Dünyaca ünlü Godolphin ekürisine ait Move Up, geçtiğimiz yıl 2 yaşlı olarak katıldığı 4 koşunun Class 4 seviyesindeki 2’sini kazanırken, Newmarket’te bir Listed üçüncülüğü elde etti. Bu yıl ilk olarak Temmuz ayında Ascot’ta 2000 metre çim pistteki Class 3 mücadeleyi kazanarak 3 yaşlılığına merhaba diyen Move Up, son olarak 30 Temmuz günü Goodwood’da katıldığı Class 2 koşuyu kazanan safkanın yaklaşık 1 boy gerisinde üçüncü olarak tamamladı.

ELBERETH: Bugüne kadar katıldığı 15 koşuda 4 galibiyeti bulunan 5 yaşındaki Elbereth, 2 kez çim, 2 kez de kum pistte kazandı. Bu yıl formunu arttıran kısrak, 1 Haziran günü İngiltere-Nottingham’da Listed koşu kazanırken, 9 Temmuz günü York’ta katıldığı Class 2 koşuda ise ikincilik elde etti.

G2 ULUSLARARASI İSTANBUL KOŞUSU 

PROMISING RUN: Yarış hayatına geçtiğimiz yıl Goodwood’da üçüncü olarak başlayan Hard Spun kızı, akabinde Newmarket’te Maiden’a veda etti. Daha sonra 2 yaşlı taylar için önemli mücadelelerden olan G2 Rockfel Stakes’ten zaferle ayrılan Promising Run, 2’liliğinde son olarak G1 Dubai Fillies’ Mile’da start alıp 7. oldu. Bu yıl kış sezonunda Dubai Meydan Hipodromu’nda olan ve kum pistteki UAE 1000 Guineas ve Oaks’ta Polar River’ın ardında ikincilikler elde eden Promising Run, İlkbahar-Yaz sezonuyla birlikte tekrar Avrupa’ya döndü. York’ta G3 koşuda dördüncü olan dişi tay, daha sonra Ascot’taki G1 Coronation Stakes’te ise yakın ara bir beşincilik elde etti. Godolphin ekürisinin düz mavi klasik formasını taşıyan Promising Run, son olarak Goodwood’daki G3 koşuda yine yakın ara tabela dışında kaldı.

G2 ULUSLARARASI ANADOLU KOŞUSU 

BASEM: G1 koşu galibi FARHH’ın öz kardeşi olan ve son 4 yılda 3 kez Anadolu Koşusu’nu kazanan Godolphin ekürisinin formasını taşıyan Basem, 2014 ve 2015 yıllarında katıldığı ilk 6 koşunun 4’ünü kazanırken yarış hayatına parlak bir başlangıç yaptı. Daha sonra G3 koşuda plasesi bulunan safkan, Listed koşuda dördüncü olarak 4 yaşlılığını noktaladı. Bu yıl Ascot’ta katıldığı Class 2 koşuda 5 yaşlı olarak piste ilk kez çıkan Basem başarılı olamazken, son olarak 9 Temmuz günü York’ta katıldığı Class 2 koşuda bu koşudaki rakiplerinden Belgian Bill’in önünde yakın ara beşincilik elde etti.

BELGIAN BILL: Daha önce 2011 ve 2012’de Anadolu, 2014’te ise Topkapı olmak üzere 3 kez ülkemize gelen ve bu koşuda bir ikincilik bir de dördüncülük elde eden Belgian Bill, toplamda katıldığı 52 koşuda 7 birincilik 8 kez de ikincilik elde etti. Son galibiyetini Temmuz 2015’te buradaki rakiplerinden Basem’in önünde Class 2 koşu kazanarak elde eden Belgian Bill, bu kışı Dubai Meydan Hipodromu’nda geçirdikten sonra tekrar Avrupa’ya döndü. 29 Temmuz günü Goodwood’da katıldığı Class 2 koşuda dördüncü olan Belgian Bill, son olarak 11 Ağustos günü Salisbury’deki G3 koşuda ise tabelaya giremedi. 

G2 LONGINES ULUSLARARASI TOPKAPI KOŞUSU 

SILENT ATTACK (GB): 2 yaşlı olarak katıldığı tek koşuda tabelaya giremeyen Silent Attack, Maiden’a bu yıl 3 yaşlı olarak Haziran ayında Chelmsford’da kazanarak veda etti. Akabinde Newmarket’te Class 4 koşuyu kolay kazanan Godolphin ekürisinin safkanı, son olarak 9 Temmuz günü yine İngiltere-Newmarket Hipodromu’nda katıldığı Class 2 koşudan ikinci olarak ayrıldı.

BLOND ME (IRE): Bugüne kadar 11 kez start alan 4 yaşındaki kısrak, 3 birincilik 4 ikincilik elde etti. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Listed koşu kazanan Blond Me, akabinde Sandown’da G3 koşuda ve ABD-Belmont Park’ta G2 koşuda ikincilikler elde etti. Bu yıl tekrar İngiltere’ye dönen ve Goodwood’da Listed koşuyu 3 boy farkla kazanarak 4 yaşlılığına merhaba diyen Blond Me, daha sonra Ascot’taki 2 Grup 2 koşuda tabelaya giremedi. Son olarak 20 Ağustos günü Sandown’da G3 koşu için piste çıkan kısrak, yenilgisiz Persuasive’in ardında koşudan ikinci olarak ayrıldı.

DIPLOMAT (GER): Bugüne kadar genelde Almanya ve İtalya’da start alan 5 yaşındaki Diplomat, bu yıl Mayıs ayında İtalya-Capannelle’de 1800 metre çim pistte G2 koşuyu 3 boy farkla kazandı. 17 Temmuz günü Almanya’da katıldığı koşuda dördüncülüğü bulunan Diplomat, Temmuz ayının son gününde katıldığı G1 koşuda ise başarılı olamadı.

G2 ULUSLARARASI TRAKYA KOŞUSU 

BEST SOLUTION (IRE): 2015 Tattersalls Satışları’ndan 90.000 gns bedelle alınan Best Solution, yarış hayatına 4 Temmuz günü İngiltere-Windsor’da üçüncü olarak başladı. Daha sonra 26 Temmuz’da Goodwood’daki Class 2 koşuyu kazanarak Maiden’a veda eden ve ülkemize moralli gelen tay, bu koşuda Top Score ile birlikte Godolphin ekürisinin düz mavi klasik formasını taşıyacak.

TOP SCORE (GB): Godolphin ekürisinin tayı Top Score, yarış hayatına Mayıs ayında Newmarket’te üçüncü olarak başladı. Akabinde Ripon’da kazanarak Maiden’a veda eden tay, Royal Ascot festivali kapsamında katıldığı Windsor Castle Stakes’te ise kazanan Ardad’ın yaklaşık 6 boy gerisinde 9. oldu. Son olarak 29 Temmuz günü Goodwood’da katıldığı Class 2 koşuda kazanan tayın 1 boy gerisinde üçüncü oldu.

MAILSHOT (USA): Nisan ayında yarış hayatına başlayan ve ikinci startında Pontefract’ta Maiden’a veda eden tay, Mayıs ayında Newbury ve Beverley’de katıldığı Class 2 koşularda dördüncülükler elde etti. 22 Haziran günü Kempton’da katıldığı kum pistteki Class 4 koşuyu lehine çeviren Mailshot, son olarak Top Score’un üçüncü olduğu Class 2 koşuda yakın ara beşinci oldu.

MASHAM STAR (IRE): Bugüne kadar 6 kez start alan Masham Star, ilk ve tek galibiyetini 6 Haziran günü Ayr’da kazandığı koşuyla elde etti. 2 yaşlı taylardaki başarısıyla bilinen Mark Johnston’ın antrene ettiği Masham Star, son olarak 17 Ağustos günü York’ta katıldığı Class 2 koşuda yakın ara dördüncü oldu.


18.06 BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
------------------------ REKLAM ------------------------
18.06 Ş.URFA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
18.06 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN