GanyanTime.com
YENİ

3 Eylül 2016 Cumartesi

GanyanTime.com

Uluslararası İstanbul Koşusu’nu Mickael Barzalona ile PROMISING RUN Kazandı

Bu yıl ilk kez Longines sponsorluğunda düzenlenen ve büyük bir heyecanın yaşandığı yarış festivali'nin ilk gününe ait son koşusu, Uluslararası İstanbul Koşusu (Açık-G3/D/ULS) olarak, saat 21.00'de düzenlendi. Bu önemli koşuyu, Godolphin ekürisi safkanlarından, Saeed Bin Suroor tarafından antrene edilen, 3 yaşlı doru dişi tay PROMISING RUN (Hard Spun - Aviacion / Know Haights), jokeyi Mickael Barzalona idaresinde kazanmayı başardı.

Gecenin belki de en heyecanlı yarışına tanıklık ettiğimiz Uluslararası İstanbul Koşusu, çim pistte 1600 metre mesafede gerçekleştirildi. 115.000 Euro birincilik, 195.500 Euro toplam ikramiyeli İstanbul Koşusu’nda bu yıl 5 safkan İngiliz kısrağı start aldı.

Koşunun ikinciliğini, Gülerce ekürisinin, koşuda yer alan iki kısrağından biri olan, Halis Karataş idaresindeki WILLPOWER (Victory Gallop - Free Trade / Shareef Dancer) elde ederken, ekürisi TATVAN İNCİSİ (Scarface - Hanımkız / Always A Classic) Selim Kaya idaresinde bu kez üçüncü, Özcan Yıldırım ile bu önemli koşuda yer alan HARD BABY (Unaccounted For - Uni Baby / Flying Spur) ise tabelanın son basamağında yer aldı.

Kazanan PROMISING RUN için koşunun bitiriş derecesi 1.34.86 olurken, farklar 1/2 Boy - 3 Boy - 5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Yarış hayatına geçtiğimiz yıl Goodwood’da üçüncü olarak başlayan Hard Spun kızı, akabinde Newmarket’te Maiden’a veda etmişti. Daha sonra 2 yaşlı taylar için önemli mücadelelerden olan G2 Rockfel Stakes’ten zaferle ayrılan PROMISING RUN, 2’liliğinde son olarak G1 Dubai Fillies’ Mile’da start alıp 7. olmuştu.