GanyanTime.com
YENİ

4 Eylül 2016 Pazar

GanyanTime.com

Uluslararası Malazgirt Koşusu’nu Halis Karataş ile GÜMBÜRGÜMBÜR Kazandı

3-4 Eylül tarihlerinde İstanbul Veliefendi Hipodromu’nun ev sahipliği yaptığı Uluslararası Yarış Festivali, Arap atlarına mahsus Malazgirt Koşusu (G1/ULS-W) ile birlikte tamamlandı. Koşuyu bu yıl, yurtdışından gelen rakiplerine üstünlük kurmayı başaran, Engin Alagöz'ün sahibi olduğu, Merve Sezik’in antrenesindeki, jokey Halis Karataş ile koşuya katılan GÜMBÜRGÜMBÜR (Kaizbert - Kalamış Esintisi / Kalamış) isimli safkan kazandı. 

65.000 Euro birincilik, 110.500 Euro toplam ikramiyeli Malazgirt Koşusu’na bu yıl,  3+ yaşlı 7 Arap atı start aldı. Uluslararası festivaldeki ikinci başarımızı elde ettiğimiz Malazgirt Koşusu 1600 metre çim pistte düzenlendi. Koşunun ikincisi, Selim Kaya ile bu önemli koşuya katılan ULUER (Saruhanağa - Malıbu Girl / Monarch Ah) olurken, yurtdışından gelen iddialı safkanlardan KAO KAT MHF (Kaolino - Here Kitty Kitty / Tiki Tessar) üçüncü, Remazan Kaya'nın sahibi olduğu MOUHEEB (Mared Al Sahra - Sandytiki / Burning Sand) ise tabelayı tamamlayan safkan oldu. 

Kazanan GÜMBÜRGÜMBÜR için koşunun bitiriş derecesi 1.46.46 olurken, farklar 1/2 Boy - Baş - 3 Boy şeklinde sonuçlandı. 

Yarış kariyerinin en önemli başarısına, Malazgirt Koşusu'nu kazanarak ulaşan GÜMBÜRGÜMBÜR son olarak, 9 Ağustos tarihinde Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda katıldığı Safranbolu Koşusu'nu (KV-8) ikinci olarak tamamlamıştı.