YENİ
21 Ekim Cumartesi günü Adana yarışlarında 7’li Ganyan’ı bilen çıkmadığı için 75.650,74 TL, 23 Ekim Pazartesi günü yapılacak Adana yarışlarına devretti. // 24 Ekim Salı (dahil) gününden itibaren Diyarbakır da 6’lı Ganyan saat 14.30'da başlayacak.

4 Eylül 2016 Pazar

GanyanTime.com

Uluslararası Trakya Koşusu'nu Halis Karataş ile WANETA Kazandı

 

Start almış olduğu 4 koşuda rakiplerine üstünlük kurmayı başaran, Murat Kadaifçioğlu'nun sahibi olduğu, Zeki Fırat’ın antrenesindeki doru dişi safkan WANETA, yarış kariyerine oldukça önemli bir halka eklemeyi başararak, 4 yabancı erkek rakibini geçti ve uluslararası Trakya Koşusu'ndan jokeyi Halis Karataş ile zaferle ayrıldı. 

2016 yılı uluslararası Trakya Koşusu’nda 2 yaşlı 5 İngiliz tayı start aldı. WANETA isimli dişi tayın ülkemizi temsil ettiği bu önemli mücadeleyi, kazanan WANETA'nın baş farkı ile gerisinde Godolphin tayı TOP SCORE (Hard Spun - Windsor County / Elusive Quality) ikinci olarak tamamlarken, Godolphin ekürisinin koşudaki bir başka tayı BEST SOLUTION (Kodiac - Al Andalyya / Kingmambo) üçüncü, MASHAM STAR (Lawman - Croisiere / Capote) ise dördüncü oldu. 

Kazanan WANETA için koşunun bitiriş derecesi 1.10.37 olurken, farklar Baş - ,5 Boy - Boyun  şeklinde sonuçlandı. 

Yarış yaşamına 15 Haziran tarihinde katıldığı Şartlı - 1 koşu ile başlayan WANETA, bu koşusunun ardından sırasıyla, Sadun E.G. Atığ Koşusu (G3), I. İnönü Koşusu  (G3), Karayel Koşusu (G1) ve son olarak Uls. Trakya Koşusu'ndan galip ayrılmayı başardı.