YENİ
Duyuru: 19 Ağustos Cumartesi gecesi düzenlenen ABD Gulfstream Park yarışlarında 6’lı Ganyan’ı bilen 1 talihli yarışsever dağıtılacak tutar olan 206.451,18 TL ikramiyenin sahibi oldu. 7'li Ganyan'ı bilen çıkmadığından 36.686,85 TL, 7'li Plase’yi bilen çıkmadığından 18.851,55 TL ve 3'lü Ganyan'ı bilen çıkmadığından 6.504,37 TL ikramiye, 20 Ağustos Pazar ABD. Gulfstream Park yarış programına devretti.

4 Eylül 2016 Pazar

GanyanTime.com

Uluslararası Trakya Koşusu'nu Halis Karataş ile WANETA Kazandı

 

Start almış olduğu 4 koşuda rakiplerine üstünlük kurmayı başaran, Murat Kadaifçioğlu'nun sahibi olduğu, Zeki Fırat’ın antrenesindeki doru dişi safkan WANETA, yarış kariyerine oldukça önemli bir halka eklemeyi başararak, 4 yabancı erkek rakibini geçti ve uluslararası Trakya Koşusu'ndan jokeyi Halis Karataş ile zaferle ayrıldı. 

2016 yılı uluslararası Trakya Koşusu’nda 2 yaşlı 5 İngiliz tayı start aldı. WANETA isimli dişi tayın ülkemizi temsil ettiği bu önemli mücadeleyi, kazanan WANETA'nın baş farkı ile gerisinde Godolphin tayı TOP SCORE (Hard Spun - Windsor County / Elusive Quality) ikinci olarak tamamlarken, Godolphin ekürisinin koşudaki bir başka tayı BEST SOLUTION (Kodiac - Al Andalyya / Kingmambo) üçüncü, MASHAM STAR (Lawman - Croisiere / Capote) ise dördüncü oldu. 

Kazanan WANETA için koşunun bitiriş derecesi 1.10.37 olurken, farklar Baş - ,5 Boy - Boyun  şeklinde sonuçlandı. 

Yarış yaşamına 15 Haziran tarihinde katıldığı Şartlı - 1 koşu ile başlayan WANETA, bu koşusunun ardından sırasıyla, Sadun E.G. Atığ Koşusu (G3), I. İnönü Koşusu  (G3), Karayel Koşusu (G1) ve son olarak Uls. Trakya Koşusu'ndan galip ayrılmayı başardı.